SİTEDE PAYLAŞIMDA BULUNMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ

Gönderen Konu: KRONİKLEŞMİŞ SOLUNUM YOLU TEDAVİSİ(BEHSAT TİĞİZ)  (Okunma sayısı 34851 defa)

0 Üye ve 12 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

29 Ekim 2019, 00:18:20
Yanıtla #45

Begüm DÜZGÜLSEN

• Yeni-1-Üye

• *

• 3
merhaba öncelikle, buraya yazabilmek için az önce üye oldum.umarım bana bir yol gösteren olacaktır
yaklaşık bir haftadır cehennem gibi geçiyor günlerim.kuşum 3 kez fenalaştı ve her seferinde bu sefer öldü sanarak veterinerde aldık soluğu.hepsinde de şükürler olsun hayata tutundu.
2 kez oksijen aldı, 1 kez serum aldı.6 farklı veterinere gittim. hatta yarın bir veterinere daha gitmeyi düşünüyorum. kuştan anlayan bir veteriner bulmak oldukça zor.
kuşumda yaklaşık 1 aydır ishal vardı, son bir haftası ise halsizliği iyice arttı ve kendisini kaybetti 3 kez. ikisi gece 3-4 civarı oldu, korkudan onunla uyuduğum için farkettim ve aldığım gibi veterinere koştum.
her veteriner farklı konuşuyor herhangi bir test yapmadan. karaciğer yetmezliği dedi birisi. diğeri sarılık dedi, birisi bir şeyi yok dedi. birisi kortizon vermeye kalktı kullanmadım. ilk ishal döneminde doğal şekilde halletmeye çalıştım başarılı olamadım ve veteriner toz bir ilaç vermişti sarı antibiyotik. kullandık düzelir gibi oldu tekrar dışkısı yumuşamaya başladı. sonra da bayılaları başladı.
en son gittiğim veteriner oldukça methedilen bir veterinerdi bana. bütün ilaçları bırakmamı söyledi, infrared ışık almamı ve onu sıcak tutmamı söyledi. ek olarak bir vitamin verdi. bu şekilde biraz iyi ettim kendisini açıkçası. ama hala halsiz, ayrıca ona elektrolit yaptım onu da içiriyorum gün içerisinde vitaminli suyu hariç. yemek yemesi çok iyi, ama su içerken kafasını yukarı kaldırıyor sanki suyu zor yolluyor oradan.
asıl sorum, çıkardığı ses, normalde ses çıkarmıyor ama onun boynunu okşarken veya heyecanlandığında cızırtılı bir ses çıkarmaya başladı. bu beni oldukça korkuttu bugün. buraya video atabiliyor muyum bilmiyorum.umarım yardımcı olan birileri olur...

30 Ekim 2019, 21:22:21
Yanıtla #46

Ayhan OTÇUOĞLU

• Global Moderator
  • Gold-2-Üye

• 1.104
Su içiyorsa bu tedaviyi deneyiniz. Kuşun hikayesinden çok belirtileri anlatmalısınız.
https://www.youtube.com/watch?v=38i2TGPHzrA
Makina Mühendisi
Hobi Amaçlı Üretici
Manisa Kanaryacılar Cemiyeti,
Bilezik No:45 TKF 450
MANİSA
Youtube Kanalım:  https://www.youtube.com/channel/UCifGojSHCWeOYSgVlWMHCrQ

31 Ekim 2019, 02:05:43
Yanıtla #47

Begüm DÜZGÜLSEN

• Yeni-1-Üye

• *

• 3
akciğerleri normal bir kuşa göre daha küçük. bu yüzden şu an tedavide olduğu için kafesinde tutmama rağmen biraz oynasa kafesinde nefesi kesiliyor mu noluyor anlamıyorum sendeleyip kendisini kaybediyor. o an bi an bilinci gidiyor sanırım. 3 kez daha ağır bir şekilde oldu bu ve gece veterinerlerde buluyoruz kendimizi. bugün tekrar oldu biraz oynuyor ve ötüyordu kafesinde. tam çok oynadı birşey olmasa bari derken sendeledi ve tünekten düştü. orda duruyordu ben yola çıkmıştım bile. yolda veterinere giderken tüneğe çıkıp ötmeye başladı.
röntgen sonuçlarında karaciğer yağlanması ve akciğer yetmezliği çıktı. 2-3 aylık tedavi ile düzelebileceğini söylediler. fakat bayılmalarını napacağım bilmiyorum. oyun oynamasa bile ötüyor, bu bile onu yoruyor.

04 Kasım 2019, 23:33:43
Yanıtla #48

Behzat TİĞİZ

• Global Moderator
  • Silver-2-Üye

• 3.113
akciğerleri normal bir kuşa göre daha küçük. bu yüzden şu an tedavide olduğu için kafesinde tutmama rağmen biraz oynasa kafesinde nefesi kesiliyor mu noluyor anlamıyorum sendeleyip kendisini kaybediyor. o an bi an bilinci gidiyor sanırım. 3 kez daha ağır bir şekilde oldu bu ve gece veterinerlerde buluyoruz kendimizi. bugün tekrar oldu biraz oynuyor ve ötüyordu kafesinde. tam çok oynadı birşey olmasa bari derken sendeledi ve tünekten düştü. orda duruyordu ben yola çıkmıştım bile. yolda veterinere giderken tüneğe çıkıp ötmeye başladı.
röntgen sonuçlarında karaciğer yağlanması ve akciğer yetmezliği çıktı. 2-3 aylık tedavi ile düzelebileceğini söylediler. fakat bayılmalarını napacağım bilmiyorum. oyun oynamasa bile ötüyor, bu bile onu yoruyor.

Kusun videosunu yuklermisiniz