SİTEDE PAYLAŞIMDA BULUNMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ

Gönderen Konu: Gaga Kırıklığı Problemi  (Okunma sayısı 1103 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

09 Mayıs 2016, 20:43:04
Okunma sayısı 1103 defa

Yüksel BULUT

• Yeni-2-Üye

• **

• 71
  • Kişisel İleti
    www.bulutmarket.com.tr
Arkadaşlar merhabalar.Arkadaşım bakamadığı için kuşunu ben sahiplenmek istedim.
Bir kafesin içine ikinci bir dişiyi atmış sabah kaltığında kuş bu haldeymiş.Diğer kuş bunu çok dövmüş.Kanadının biride düşük Yem yemesinde problem yok.Alt gagasının yarısı yok,Yaklaşık 25 gündür benle ilk geldiğinden çok daha mutlu.Diğer kuşlarla çok güzel geçiniyor.Salmanın maskotu oldu diyebilirim :).Bu kuşu eşe atmak sizce ne kadar doğru olur ?.Yem yemesinde problem yok,Mama ve diğer meyve çeşitlerini tüketebiliyor,suyunuda içebiliyor.Yavru beslemede problem yaşanırmı ? Kırılan gaga tekrardan eski haline dönermi ? Bu gibi durumlar yaşayan varmı.Teşekkür ederim.

Yüksel BULUT
Esnaf
200*150*200 ebatlarında Dev Salma
Hatay/Dörtyol

09 Mayıs 2016, 22:56:52
Yanıtla #1

Recep MANAY

• KIVGADER Dernek Üyeleri
  • Gümüş-2-Üye

• *

• 587
Bildiğim kadarıyla eski haline dönmüyor, yem,mama,meyve sebze yemesinde bir problem yok diyorsunuz bu sevindirici haber, yinede ara ara ağırlını görüntüsünü takip etmekte fayda var , yemleri,mamaları kendi kendine tükettiği için yavruları beslemesinde büyük bir problem yaşayacağını sanmıyorum fakat yaş olarak yaşlı bir kuş gibi duruyor, eşe atmak ne kadar sağlıklı olur, daha kesin çözümlerle üstadlar yardımcı olacaktır, saygılar.
Recep MANAY
İzmir
recepmanay@gmail.com

Ev Üreticisi

09 Mayıs 2016, 23:44:42
Yanıtla #2

Hayrullah KIRAL

• Yeni-2-Üye

• **

• 35
Ben bi kırıklık göremedim. Ancak bi üretici dostumda vardı sizin kuşunuz gibi. Önceki sahibi Gaga taşı kullanmadığı için kuşun gagası çok uzuyor ve kuş gagasını kapatınca 3-4-5. fotoğraftaki gibi oluyordu. Kendisi gaga taşı kullanmada kuşu alıştıramadı. O da çareyi belirli aralıklarla gagayı tırnak makası Ile kesmekte buldu. Ben yavru konusunda sıkıntı olacağını sanmam. Bazı şeyleri oluruna bırakmak gerekir. Çiftleşiyorsa bırakın kendi hallerine. Denemek lazım...
Kalp deniz dil kıyı gibidir.
Deniz'de ne varsa kıyıya o vurur...

Ereğli - Babaeski - Kaş

0505 231 89 91

10 Mayıs 2016, 00:42:19
Yanıtla #3

Yüksel BULUT

• Yeni-2-Üye

• **

• 71
  • Kişisel İleti
    www.bulutmarket.com.tr
Evet kuş yaşlı ve çok kızışmış bir kuş.Yalnız kendi değerinde salmada büyük bir kuş olmadığı için diğer salmadaki gençlere ablalık yapıyor :).O kadar uysal bir hayvanki arayim böyle bulamam yani.
Teşekkür ederim.
Yüksel BULUT
Esnaf
200*150*200 ebatlarında Dev Salma
Hatay/Dörtyol

10 Mayıs 2016, 16:54:12
Yanıtla #4

Onur TATAROĞLU

• Global Moderator
  • Silver-1-Üye

• 1.543
  • Kişisel İleti
    DATÇA/MUĞLA
Tirnak torpusuyle biraz duzeltilebilir. Bi deneyin isterseniz
Onur TATAROĞLU
40 YAŞ HAYVANSEVER
PROF. SHOW JUMBO ÜRETİCİSİ 0 542 822 15 98

10 Mayıs 2016, 19:55:15
Yanıtla #5

Erol İMECE

• Bronz-1-Üye

• 266
Tırnak makası ile düzeltin. Gaga taşını eksik etmeyin kendisi normal duruma getirir. Gayet güzelde yavru bakar.Arada kontrol etmekte de fayda var.
40 takım çek ve yerli ile üretici olmaya çalışıyorum 05309432660ESKİŞEHİR                       TECRÜBE YENEN KAZIK VE YAŞANAN ACILARDAN OLUŞAN HAYAT BİLGİSİDİR

15 Ekim 2019, 16:25:57
Yanıtla #6

Rabia SARAY

• Yeni-1-Üye

• *

• 2
Muhabbet kuşumun gagası kırıldı kanıyor yem yiyebilecek uzunlukta ama kanaması beni korkutuyor ne yapmalıyım

15 Ekim 2019, 19:20:01
Yanıtla #7

Ayhan OTÇUOĞLU

• Global Moderator
  • Gold-2-Üye

• 1.104
Kanamayı tamponla durdurun. Yem yiyebiliyorsa normal yemini suyunu verin. Yem kıramıyorsa hergün mama yapın.
Makina Mühendisi
Hobi Amaçlı Üretici
Manisa Kanaryacılar Cemiyeti,
Bilezik No:45 TKF 450
MANİSA
Youtube Kanalım:  https://www.youtube.com/channel/UCifGojSHCWeOYSgVlWMHCrQ

18 Ekim 2019, 19:45:33
Yanıtla #8

Ünal YILMAZ

• Silver-2-Üye

• 2.946
Gagada olü bolge dedigimiz yerlere mudahalede sıkınti yok canli  kan olan yerleri acele etmeden dikkatle kesin  zamanla duzelir gaga bizim tirnak misali kusunda tirnak gaga hadisesi insaAllah kisa surede duzelir.
"De ki: Benim Namazım, ibadetim, hayatım ve ÖLümüm hep ALemlerin Rabbi Allah içindir."

(EN'AM/162)

ÖLECEĞİZ ÖLECEĞİZ MÜJDELER OLSUN ÖLÜMÜ ÖLDÜREN RABBE SECDELER OLSUN.

H@Y@T@ D@İR