SİTEDE PAYLAŞIMDA BULUNMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ

Gönderen Konu: Gözü kızaran + göz çevresindeki tüyler dökülen kuşlarda uygulanacak tedavi:  (Okunma sayısı 1795 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

07 Haziran 2017, 02:54:21
Okunma sayısı 1795 defa

Çağrı KARABAŞ

• Yeni-2-Üye

• **

• 75
Gözü kızaran + göz çevresindeki tüyler dökülen kuşlarda Ornimix (toz) kullanabilirsiniz.

1 paket (5 gram) 2 litre suya 3-4 gün boyunca kullanılmalıdır. İlaçlı su her gün taze taze hazırlanmalı ve verilmelidir.

ÇOK ÖNEMLİ NOT:

Bu hastalığı göz nezlesi ile karıştırmayın...

Evet, göz nezlesi olan kuşunda gözü veya gözleri kızarır + gözü etrafındaki tüyleri dökülür ama bu 2 hastalık arasında çok önemli bir fark vardır. Yukarıdaki hastalığa yakalanan kuşun nefesi kokmaz. Göz nezlesi olan kuşun nefesi kokar. Bu çok önemli bir detaydır ve kimse bilmez. Önce doğru teşhis, daha sonra doğru tedavi...

Göz nezlesi tedavisi oldukça basit ve kolaydır.

Kuşun gözüne sabahları 1 damla Gentagut göz damlası damlatılır. Akşamları ise göz çevresine Terramycin göz merhemi sürülür.

Fen Bilimleri öğretmeni

23 Eylül 2017, 16:17:28
Yanıtla #1

Hilal ÖZKAN

• Yeni-1-Üye

• *

• 1
Merhaba, ornimix adlı ilacı nereden satın alabilirim? İnternette araştırdım fakat satışı olan yerlerde stokta gözükmüyor. Petshop a sorduk, ilk defa duyduğunu söyleyip eczaneye yönlendirdi. Eczacı da tobrased isimli göz damlasını verdi. İnternette ornimix değil de orni-tyson markasının doxycycline içerikli ürünleri var. Ornimix bulamazsam alternatif olarak işe yarar mı? Bilgisi olan biri yardımcı olabilirse çok sevinirim.

24 Eylül 2017, 23:07:49
Yanıtla #2

Mehmet TERKEŞLİ

• Yeni-2-Üye

• **

• 95
Ornimix bulabilirsen çok etkilidir ama bulamazsan veterinerden hiprodoksi kullanabilirsin kardeşim. Tedavi süresince kum kalamar gaga taşı gibi mineralleri kafesten almayı unutma
20 takım kırık
15 takım çek
4 takım show
10 takım japones

05536481123

26 Eylül 2017, 10:21:00
Yanıtla #3

Muzaffer ÖZESKİCİ

• Yeni-2-Üye

• **

• 66
Muzaffer ÖZESKİCİ