SİTEDE PAYLAŞIMDA BULUNMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ

Gönderen Konu: Kuşum kendi etrafında dönüyor yardım edenden allah razı olsun  (Okunma sayısı 1608 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

25 Kasım 2017, 00:22:28
Okunma sayısı 1608 defa

Ali Rıza KARİP

• Yeni-1-Üye

• *

• 13
Öncelikle selamünaleyküm herkese hayırlı bol üretimler kendi kuşlarımdam aldığım yavrunun biri (şuan 1 yaşından büyük) yavruyken ne olduğunu bilmediğim bi şekilde kanatları kırılmış (anne babası veya kardeşleri dövmüş olabilir düğün telaşımdan dolayı fazla ilgilenemediğim için bilmiyorum) durumu fark ettiğimde tüylerin ucu içinde kaldığı için iltihaplanma olmuş neyse iltihapları felan temizledim ama sonra kuş bi türlü kendine gelemedi (kanat tüyleri bi türlü düngünce büyümedi) sonra kuş kendi etrafında kuyruğunu kovalayan köpek gibi dönmeye başladı ayrıca başını istemsizce geriye çekiyo(insanın saçını çekersindr kafasını istemsizce geriye yatırırya aynı o şekilde) çok uğraştım bir türlü düzeltemedim kuşa kıyamıyorumda iyileşmesede ölene kadar besleyeceğim ama iyileşmesi içinde elimden geleni yapmak istiyorum ÜSTADLAR bilgilerini paylaşırlarsa ne yapmam gerekiyorsa yaparım

25 Kasım 2017, 12:54:06
Yanıtla #1

Doğanay YILDIZ

• KIVGADER Dernek Üyeleri
  • Yeni-2-Üye

• *

• 190
    • Muhabbet Kuşu Forum
https://iyikus.com - Kuşlarınıza iyi geleceğiz...

25 Kasım 2017, 15:30:07
Yanıtla #2

Ali Rıza KARİP

• Yeni-1-Üye

• *

• 13
Bulunduğum ilçede muhabbet kuşundan anlayan veteriner yok

26 Kasım 2017, 00:22:52
Yanıtla #3

Serkan Atlas İNCE

• Yeni-2-Üye

• **
  • ATLAS BİLGİSAYAR GÜVENLİK KAMERA SİSTEMLERİ

• 72
  • Kişisel İleti
    http://www.atlasbilgisayar.net
Kuşun fotolarını buraya eklermisiniz. Birde video şeklinde kafa olayını.
Bilgisayar Teknolojisi Ve Programlama
Hobi Amaçlı Üretici
İzmir Sernofil Derneği,
35S TKF 1169
İnstagram: srknatlasince
Facebook: atlaslity
0507 372 34 17

26 Kasım 2017, 11:33:39
Yanıtla #4

Ali Rıza KARİP

• Yeni-1-Üye

• *

• 13
Eklenti yüklemedr hata veriyo özelden felan yollayabiliyoz mu

27 Kasım 2017, 01:05:06
Yanıtla #5

Serkan Atlas İNCE

• Yeni-2-Üye

• **

• 72
  • Kişisel İleti
    http://www.atlasbilgisayar.net
forum ana sayfasinda foruma resim yukleme talimati mevcut oradan yola cikiniz lutfen.
Bilgisayar Teknolojisi Ve Programlama
Hobi Amaçlı Üretici
İzmir Sernofil Derneği,
35S TKF 1169
İnstagram: srknatlasince
Facebook: atlaslity
0507 372 34 17

27 Kasım 2017, 15:50:05
Yanıtla #6

Ayhan OTÇUOĞLU

• Global Moderator
  • Gold-2-Üye

• 989
Kuşa herhangi bir tedavi uygulamadan önce enseden birkaç tüy çekip B vitamini takviyesi yapın hergün 2-3 hafta kadar. Bemiks hapı 6 parçaya bölüp hergün bir parçasını verebilirsiniz. Suyu hergün tazeleyin. Geçmezse tekrar buradan yazın. Tüyünü patlatamıyorsa ur yapacaktır. Haftada 2-3 kez mamada verebilirsiniz.
Makina Mühendisi
Hobi Amaçlı Üretici
Manisa Kanaryacılar Cemiyeti,
Bilezik No:45 TKF 450
MANİSA
Youtube Kanalım:  https://www.youtube.com/channel/UCifGojSHCWeOYSgVlWMHCrQ

28 Kasım 2017, 20:53:58
Yanıtla #7

Ali Rıza KARİP

• Yeni-1-Üye

• *

• 13
B vitamini veriyorum zaten mamanın içine ekstra bişey katmam gerekiyormu standart kuşlara verdiğim mamadan mı verim

28 Kasım 2017, 21:11:40
Yanıtla #8

Ayhan OTÇUOĞLU

• Global Moderator
  • Gold-2-Üye

• 989
Enseden tüy çektiniz mi? Mamayı hergün mü veriyorsunuz?
Makina Mühendisi
Hobi Amaçlı Üretici
MANİSA

29 Kasım 2017, 10:03:08
Yanıtla #9

Ali Rıza KARİP

• Yeni-1-Üye

• *

• 13
Enseden tüy çektim mamayı 2-3 güne bir veriyorum

29 Kasım 2017, 17:51:18
Yanıtla #10

Ayhan OTÇUOĞLU

• Global Moderator
  • Gold-2-Üye

• 989
B vitaminini sürekli hergün tazeleyerek 2-3 hafta boyunca suluktan verin. Umarım geçer.
Makina Mühendisi
Hobi Amaçlı Üretici
MANİSA

30 Kasım 2017, 19:15:41
Yanıtla #11

Ali Rıza KARİP

• Yeni-1-Üye

• *

• 13
Eyvallah usta saolasın inşallah durumu burdan bildirecem size

01 Aralık 2017, 14:45:19
Yanıtla #12

M.Ahmet ARACI

• Yeni-2-Üye

• **

• 33
Hocam multivitaminlerle ayrı ayrı olan vitaminleri karıştırmamak lazım. Multivitamin içerisinde B grubu vitaminler olsada Ayhan hocanın tavsiye ettiği kürü uygulamanız faydanıza olur.

10 Mart 2019, 18:14:26
Yanıtla #13

Esra TEZ

• Yeni-1-Üye

• *

• 1
Acaba kuşa ne oldu. İyileşti mi bilgi verseydi keske. Benim 6 yaşındaki kuşumun durumu da aynen böyle. Sürekli aynı yöne dönüyo, uyuyamıyo artık. En baştan anlatim; yeni eve taşındiktan sonra kuşum ucmamaya başladı.normalde hep kafesin dışında olurdu. 5 ay geçti uçmayalı, kafesin dışına çıkmak istemedi.çıkmayıncada dengesini kaybetmeye başladı. Sürekli kafesteki çubuktan düşmeye başladı. Kafesin tabanındada durmak istemiyor bizde çubuğu alçak yere sabitledik.4 gün önce annem kafesten dışarı çıkarmak istedi ve elinden düşürdü kuşum duvara carptı. 4 gündür aynı yöne dönüp duruyo.içim gidiyo bişey yapamiyorum diye. Keske yazsaydı kuşun durumu nasıl oldu. Benim için cok önemli

04 Nisan 2019, 22:02:09
Yanıtla #14

Ali Rıza KARİP

• Yeni-1-Üye

• *

• 13
Öncelikle kuşunuz için geçmiş olsun çok kötü bir durum. Bu gönderiyi paylaştıktan sonra askerlik felan derken araya bayağı zaman girdi unuttum gönderiyi kusura bakmayın.
Gelelim benim kuşuma. Kuş benim beslediğim kuşlardan aldığım en güzel en vasıflı kuşumdu yavruluktan itibaren sıkıntısı vardı fakat araya farklı olaylar girince ilgilenemedim daha sonra ise ne denediysem fayda ermedi tüy problemini bi nebze çözebildim ama kuşun kendi etrafında dönmesine bir türlü çözüm bulamadım neler denedim neler kimisi sallabaş dedi kimisi sinir sistemi çökmüş dedi ama hepsi varsayımdan ibaretti enseden tüy çekmeyi denedim b vitamini takviyesi için sadece ona özel vitamin getirttim onu kullandım falan filan işte ama kuşu kurtaramadım yaklaşık 3 yaşında kuşu kaybettim hasta bile olsa çok değerli bi kuşumdu kümesimizin maskotuydu inşallah sizin kuşunuz iyileşmiştir iyileşmemişse özelden veya burdan ulaşın geçenlerde bu durumu konuştuğum bi üretici abim bi tedavi yönteminden bahsetti kendisine sorabilirim yada sizi ona yönlendirebilirim