SİTEDE PAYLAŞIMDA BULUNMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ

Gönderen Konu: box dolap malzemesi ne olmalı  (Okunma sayısı 3980 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

15 Mart 2011, 09:09:57
Okunma sayısı 3980 defa

Taner ÇINAR

• Yeni-2-Üye

• **

• 115
   Üretim hanemi elimden geldiği ve evimin bodrumu aldığı kadarı ile büyültmek istiyorum. Ahşam malzemeden Box kafesler yapmak istiyorum ama malzeme karar veriyorum gidiyorum almaya diyorlarki MDF'den olmaz pire yapar, başa bir malzeme diye karar veriyorum yok olmaz o çabuk kabarır. Sizce ne tarz bir malzemeden yapmalıyıp bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.
  İkinci bir sorum daha olacak yuvalıklara açılan yavalandırma delikleri nekadar önemli, olmazsa olmazlar arasındamıdır.(yuvalıklarda yavru ve yumurtalar var delemiyorum :()

15 Mart 2011, 09:42:28
Yanıtla #1

Mehmet KIDIR

• Yeni-2-Üye

• **

• 28
  • Kişisel İleti
    Noktalama işaretini kullanmak, saygıdandır.
Birinci sorun çok tartışılmıştı sitede. Arattırırsan çok farklı görüşler oluşmuştu. Göreceksin.
İkinci soruna gelince yavrular uçtuktan sonra ne değişiklik yapacaksan yap. Çokta anlamadım aslında deliksiz nasıl girip çıkıyorlar.
KUŞLARIN RUH HALİYLE İLGİLİ SORULAR VE ÖZELDEN MESAJLAR CEVAPLANMAYACAKTIR.

15 Mart 2011, 09:46:03
Yanıtla #2

İlker ERTÜRK

• Bronz-2-Üye

• 320
MDF DEN YAPMAZSAN SU KONTRASI VAR HAVALANDIRMA DELİKLERİ YUVADA ÖNEMLİ YUVANIN İÇİNİN KURUMASINI SAĞLAR  YAVRULAR KANAT ÇIRPINCA ÇIKAN TOZU DIŞARI ATAR SEN BİLİRSİN İSTER DELİK AÇ AÇMA
KIVRIK GAGALILAR VE KAFES KUŞLARI ÜRETİÇİLERİ DERNEĞİ KURUCU ÜYESİ
MUHABBET KUŞU VE KANARYAÜRETİCİSİ  
  MURATLI AKVARYUM KUŞ EVİ
       MURATLI- TEKİRDAĞ
          0532 6560431

15 Mart 2011, 10:20:19
Yanıtla #3

elaziz2316

• Ziyaretçi
Çokta anlamadım aslında deliksiz nasıl girip çıkıyorlar.

Vallahi ömürsünüz Mehmet bey. Afyon patlamamış anlaşılan. :) Arkadaş havalandırma deliklerinden bahsediyor zannedersem.

Malzeme konusuna gelince benim şahsi tercihim; 1.si Su Kontrası, 2.si MDF Lam (beyaz, akçaağaç).

15 Mart 2011, 10:25:40
Yanıtla #4

Taner ÇINAR

• Yeni-2-Üye

• **

• 115
evet yuvalıklara açılan HAVALANDIRMA DELİKLERİNDEN bahsetmiştim.  :)

15 Mart 2011, 10:30:08
Yanıtla #5

elaziz2316

• Ziyaretçi
     Taner bey, elinizde aynı yuvalıktan var ise bence delikleri delin ve mevcuttaki yuvalığı bunun ile değiştirin. Dişi kuşun yadırgayacağınız düşünmüyorum (ama tecrübeli arkadaşlar daha net bişi söyleyebilirler).

15 Mart 2011, 10:43:04
Yanıtla #6

İlker ERTÜRK

• Bronz-2-Üye

• 320
YUVALIĞI ARALADIĞINIZDA KUŞ DIŞARI ÇIKACAKTIR O ARADA DELEBİLİRSİNİZ YADA DELİK DELİNMİŞ YUVALIKLA DEĞİŞTİREBİLİRSİNİZ YUVALAI NASILSA ESKİ YERİNE ASACAKSINIZ FAZLA SORUN ÇIKMAZ
KIVRIK GAGALILAR VE KAFES KUŞLARI ÜRETİÇİLERİ DERNEĞİ KURUCU ÜYESİ
MUHABBET KUŞU VE KANARYAÜRETİCİSİ  
  MURATLI AKVARYUM KUŞ EVİ
       MURATLI- TEKİRDAĞ
          0532 6560431

15 Mart 2011, 10:55:54
Yanıtla #7

Mehmet KIDIR

• Yeni-2-Üye

• **

• 28
  • Kişisel İleti
    Noktalama işaretini kullanmak, saygıdandır.
     Vallahi ömürsünüz Mehmet bey. Afyon patlamamış anlaşılan. :) Arkadaş havalandırma deliklerinden bahsediyor zannedersem.

:D
KUŞLARIN RUH HALİYLE İLGİLİ SORULAR VE ÖZELDEN MESAJLAR CEVAPLANMAYACAKTIR.

15 Mart 2011, 11:00:52
Yanıtla #8

Tuna AKGÜN

• Yeni-2-Üye

• **

• 196
    • facebook sayfamızı lütfen ziyaret edin

Malzeme konusuna gelince benim şahsi tercihim; 1.si Su Kontrası, 2.si MDF Lam (beyaz, akçaağaç).
bu siteyi bunun için seviyorum,bir nebze bile olsa nefes almamızı sağlıyor. :)
 mdf lam

yavrular uçtuktan sonra işini sağlama al dişinin ne tepki vereceğini tahmin etmek zor
Ben onlara bakıyorum onlarda bana

sitemizin facebook sayfasını ziyaret ediniz
http://www.facebook.com/pages/muhabbetkusuureticileriorg/132396300152135

15 Mart 2011, 13:40:32
Yanıtla #9

Şahin GÜNGÖR

• KIVGADER Dernek Üyeleri
  • Silver-2-Üye

• *

• 6.115
Mdf lam kullanabilirsiniz. Her üretimhanede bit muhakkak olur. Ağaç bit üretmez. Evimizdede aynı malzemeden yapılan mutfak dolaplarını vs. kullanıyoruz bitmi yapıyor. Bit içinde önleminizi almanız lazım. Ben Quiko ardap kullanıyorum ve bit sorunum kalmadı. Yuvalıktaki deliklere gelince yuvalığın olmazlarsa olmazlarındandır. Yuva içerisindeki fazla nemin atılmasında hava sirkülasyonu sağlar.
ŞAHİN GÜNGÖR
https://www.facebook.com/Sahin.GNGR
sahingngr@hotmail.com

15 Mart 2011, 16:50:49
Yanıtla #10

Mehmet Ümit İŞÇİMEN

• Bronz-1-Üye

• 210
benim tavsiyem mdf lam kaplamalı olsun ki yüzeyi pürüzsüz kaygan olunca temizliği kolay oluyor.  Kafeslerin içini dezenfekteli bez veya fısfısla dezenfekteli su ile sıkıp bezle silmesi kolaydır.
MSN: sammumit@hotmail.com
YER: İST./Başakşehir 4.etap
1978 doğumlu samsunluyum
2003 yılından beri hiç ara vermeden üretim yapmaktayım. (muhabbet kuşu üretici)
şimdilik yaklaşık 600 adet civarı kuş ile uğraşmaktayım :)

31 Mart 2011, 16:29:17
Yanıtla #11

elaziz2316

• Ziyaretçi
   Üretim hanemi elimden geldiği ve evimin bodrumu aldığı kadarı ile büyültmek istiyorum. Ahşam malzemeden Box kafesler yapmak istiyorum ama malzeme karar veriyorum gidiyorum almaya diyorlarki MDF'den olmaz pire yapar, başa bir malzeme diye karar veriyorum yok olmaz o çabuk kabarır. Sizce ne tarz bir malzemeden yapmalıyıp bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.
  İkinci bir sorum daha olacak yuvalıklara açılan yavalandırma delikleri nekadar önemli, olmazsa olmazlar arasındamıdır.(yuvalıklarda yavru ve yumurtalar var delemiyorum :()

Taner, son durum nedir? Varsa kafeslerin resimleri, bizlerle paylaş.

30 Ocak 2019, 09:41:44
Yanıtla #12

Mitat Efe ÜNAL

• Yeni-1-Üye

• *

• 7
Normal dolap malzemesi veya ahşap kerestesi kullanmayı düşünebilşrsin... rotfl