SİTEDE PAYLAŞIMDA BULUNMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ

Gönderen Konu: Bit sorunsali  (Okunma sayısı 678 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

09 Mart 2018, 02:24:07
Okunma sayısı 678 defa

Yüksel BULUT

• Yeni-2-Üye

• **

• 71
  • Kişisel İleti
    www.bulutmarket.com.tr
Doğrusu bir makale yazdıktan sonra buraya sizlerle paylaşacağım aklımın ucuna bile gelmezdi.Kumesim o kadar temiz ki her gün düzenli olarak su yem ve diğer bakımlarını yapmaktayım.Sorunum dış parazit yani bit.Toplu olarak aldığım kuşlardan gecti.Yaklasik 35 gün önce sabahlara kadar uğraşıp tüm kafesleri niwtox isimli tozla tellere varana dek her yerine sürdüm.Ardina yuvaliklarin en ince detaylarına kadar gittim baktım olacağı yok 25 yuvaligi direk çöpe attım abi aklınıza dezenfektan konusunda ne geliyorsa hepsini yaptım buda yetmedi vilmectin damla ile tam 80 a yakın kuşu tek tek tutup enselerine damlattim o parmak acısını yaşayan bilir parmaklarım kanamadi kanadı kuşun fıtratında ısırmak var  :) sularına aynı şekilde 1 litreye 1.5 ml olacak şekilde vilmectin verdim.Tamam dedim o iş bitti.Bugun gece kontrol ettiğimde yine aynı hüsran yalnız gecenkine göre çok az tek tük.Varmi komple temizlik önerisi olan bir ilaç.Yazik günah içerde yavrularla birlikte 130 a yakın kusum var.Hepsini geçtim uretimhane isyerimin deposunda ne yapacağımı şaşırdım valla Aytaç abinin videosunu izledim çözüm yolu bulamadim dostlar bu arada bit kuşta değil kuşlarda bir tane dahi yok sadece yuvalik ta yemlik kenarlarında tek tük mevcut

Yüksel BULUT
Esnaf
200*150*200 ebatlarında Dev Salma
Hatay/Dörtyol

09 Mart 2018, 09:12:03
Yanıtla #1

Ayhan OTÇUOĞLU

• Global Moderator
  • Gold-2-Üye

• 932
Akartoks isimli tozu tepsilerin altlarına ve üstlerine, yuvalıkların içine (zemine) ve yuva talaşlarına azar azar tuz serper gibi serp. Yumurta olduğun dan bitler çıkmaya devam edeceklerdir. Sen mücadeleyi kazanmak üzeresin. Bu şekilde devam et. Vİlmectinide aynı dozda suluklara 10 gün ara ile 2-3 defa daha uygula. Geçmiş olsun.
Makina Mühendisi
Hobi Amaçlı Üretici
Manisa Kanaryacılar Cemiyeti,
Bilezik No:45 TKF 450
MANİSA
Youtube Kanalım:  https://www.youtube.com/channel/UCifGojSHCWeOYSgVlWMHCrQ

09 Mart 2018, 12:43:12
Yanıtla #2

Enes BAYIR

• Yeni-2-Üye

• **

• 37
Chrysamed adlı ilaç var incele derim Türkiye deki hayvanat bahçelerinde de kullanılıyor bende evimde ki tek çifte kullanıyorum bende de aynı problem oldu

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

09 Mart 2018, 17:38:57
Yanıtla #3

Doğan ÇAĞLAR

• Yeni-2-Üye

• **

• 91
aynı sorun bende de var niwtox ve vilmectini de aldım. ayhan hocanın youtubedeki videolarını izledim ve senin işlemlerinin aynısını yaptım. vilmectini 1.verişim pazartesi bir kere daha vereceğim olmazsa 10 gün sonra bir kere daha vereceğim inşallah kurtuluruz bitlerden. geçmiş olsun

09 Mart 2018, 18:23:37
Yanıtla #4

Caner ÇETİN

• Yeni-2-Üye

• **

• 30
vilmectin , chysamed ve lcs-3 adında bit ilacları kullanarak bit sorununu çözdüm sayılır bit oluşan yuvalıkları ne ile dezenfekte ederseniz edin yeniden bit oluşuyor kafeslerde kalamar kemiği gaga taşı kuş kumu varsa bunları da elma sirkesi ve tuz dökerek kaynatın ve dezenfekte edin özellikle kalamar kemiğinde çokça bit saklanabiliyor  pirinç kafeslerde üst birleşim yerlerinde bit yuva yapabiliyor. suluklar yemlikler ve ahşap tünekleri sıcak su ve elma sirkesi ile dezenfekte edebilirsiniz