SİTEDE PAYLAŞIMDA BULUNMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ

Gönderen Konu: Soru  (Okunma sayısı 391 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

02 Haziran 2018, 00:17:03
Okunma sayısı 391 defa

Gökhan YAVAŞ

• Yeni-2-Üye

• **

• 31
Öncelikle kusura bakmayın yeni konu nereden açacağımı bulamadım.

Merhabalar 1 çift eş muhabbet kuşlarım var. Kuşum daha önce 5 yumurta yaptı ilk kuluçkasıydı hepsi boş çıktı. İkinci kuluçkasında 3 de 2 başarılı oldu lakin her 2 yavruyu da yolarak öldürdü.
Son 1-2 haftadır çiftleşmeye tekrar başladılar ve ilk yumurtasını bıraktı. (Kafesin içine) yuvalığı takmadım çünkü ayın 15inde taşınacağım. Hala kuyruğu sallanmakta kanatlar düşük yumurta gelecek belli.
Sorum şu şekilde bu yumurtaları altından almalı mıyım? Alırsam nasıl almalıyım strese girer mi? Ne yapabilirim

03 Haziran 2018, 03:09:27
Yanıtla #1

Gökhan YAVAŞ

• Yeni-2-Üye

• **

• 31
Yardımcı olabilecek kimse yok mu

03 Haziran 2018, 19:17:46
Yanıtla #2

Gökhan YAVAŞ

• Yeni-2-Üye

• **

• 31
Kimse yardımcı olmayacak galiba kuş yumurtlamaya devam ediyor

04 Haziran 2018, 03:09:25
Yanıtla #3

Gökhan YAVAŞ

• Yeni-2-Üye

• **

• 31
Yardımcı olmayan tüm forum ailesine teşekkürler

05 Haziran 2018, 12:51:45
Yanıtla #4

Vahap Varol ÜLGEN

• Yeni-2-Üye

• **

• 199

05 Haziran 2018, 14:51:53
Yanıtla #5

Hakan YAMAN

• Bronz-2-Üye

• 303
    • Grafik Tasarım
Pek yapılacak bir şey yok yuvalık takamayacağınız için. Kızıştıran şeyler vermemeye çalışın hatta belki biraz elma verebilrsiniz kızgınlığı alır.
Grafik Tasarımı Uzmanı/Öğretmeni
www.hakanyaman.net
Hobici
İZMİR

06 Haziran 2018, 03:23:39
Yanıtla #6

Gökhan YAVAŞ

• Yeni-2-Üye

• **

• 31
Sorun şu şekilde Hakan bey kuş kafes tabanında yatıyor 3 oldu yumurta. Lakin 1 hafta sonra taşınıyorum. Şu şartlarda kuluçka süresini tamamlamış olmayacak. Yumurtaları almalı mıyım altından herhangi bir problem olur mu? Kafesi yerinden oynattığım zaman da bile kalkıyor çünkü

06 Haziran 2018, 21:36:48
Yanıtla #7

Gökhan YAVAŞ

• Yeni-2-Üye

• **

• 31

06 Haziran 2018, 21:49:19
Yanıtla #8

Hakan YAMAN

• Bronz-2-Üye

• 303
    • Grafik Tasarım
Yani iki seçeneğiniz var alıp kuluçkayı sonlandıracaksınız. (Genelde doğrusu budur) Ya da taşınma işleminde yuvalığı hemen götürüp diğer eve yerleştirebilecekseniz yuvalık takıp şansınızı deniceksiniz. Zaten yeni eve geçişte kuşlar adaptasyon sorunu yaşayabilir bir süre kuluçkaya yatmayabilirler.
Grafik Tasarımı Uzmanı/Öğretmeni
www.hakanyaman.net
Hobici
İZMİR

07 Haziran 2018, 14:44:46
Yanıtla #9

Ünal YILMAZ

• Silver-2-Üye

• 2.904
Yani iki seçeneğiniz var alıp kuluçkayı sonlandıracaksınız. (Genelde doğrusu budur) Ya da taşınma işleminde yuvalığı hemen götürüp diğer eve yerleştirebilecekseniz yuvalık takıp şansınızı deniceksiniz. Zaten yeni eve geçişte kuşlar adaptasyon sorunu yaşayabilir bir süre kuluçkaya yatmayabilirler.
   ;) ;) bu iş nasip işi bakarsınız kuş yatmaya devam eder.
"De ki: Benim Namazım, ibadetim, hayatım ve ÖLümüm hep ALemlerin Rabbi Allah içindir."

(EN'AM/162)

ÖLECEĞİZ ÖLECEĞİZ MÜJDELER OLSUN ÖLÜMÜ ÖLDÜREN RABBE SECDELER OLSUN.

H@Y@T@ D@İR

10 Haziran 2018, 14:36:27
Yanıtla #10

Gökhan YAVAŞ

• Yeni-2-Üye

• **

• 31
Yumurtaları alacaktım. Bi baktım dişi kuş 4 yumurtayı da kırmış ikisini yemiş. Diğer ikisi de kırık olduğu halde üstüne yatıyor. Neden böyle birşey yapmış olabilir. Daha önceki kuluçkada da 1 yavrusunu küçükken diğerini de ayaklanıp tüylenmeye başlamışken öldürdü. Daha önceki kuluçka zamanında da kendi tüylerini yoluyordu hala tüylerini yoluyor. Herhangi bit pire vs denk gelmedim ki böyle birşey olmuş olsa erkek kuşa da bulaşır. Tüyleri için metiyonin Lizin ve aminoasitler bulunan vitamin almam önerildi. Mutavit ürününü aldım sıvı form da olanı. 2 aydır hafta 2-3 gün şeklinde veriyorum ama bu şekilde de bir sonuca varamadık. Daha önce de mamalarının içine kuyruk yağı koymam söylendi onuda denedim yine tüy yolmasına bi mani olamadık nasıl önleyebiliriz bunu yardımlarınızı bekliyorum iyi forumlar

12 Haziran 2018, 15:37:24
Yanıtla #11

Gökhan YAVAŞ

• Yeni-2-Üye

• **

• 31

15 Haziran 2018, 02:12:34
Yanıtla #12

Gökhan YAVAŞ

• Yeni-2-Üye

• **

• 31