SİTEDE PAYLAŞIMDA BULUNMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ

Gönderen Konu: Acil  (Okunma sayısı 183 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

10 Haziran 2018, 16:30:23
Okunma sayısı 183 defa

Fatih SÖNMEZ

• Yeni-1-Üye

• *

• 8
Erkek muhabbet kuşumun yanına eş almıştım iki üç gündür her ikisinde de ishal var.Altına serdiğim kagıdı günde üç kere degiştirmeme rağmen çok kötü kokuyor ve kagıt ıpıslak oluyordu.Ancak simdiki durum cok daha kötü.10 dk önce baktıgımda gayet normal gözüküyordu.simdi ise ensesindeki tüyler yok olmuş derisi görünüyor ve orada büyükce bir yara var.10 dk içerisinde nasıl bu hale geldi anlamadım.sanırım bize hasta kuşu vermişler.Gayet iyi anlaşmışlardı benim muhabbet kuşumla.simdi ne yapmam gerekiyor.dişi kuşun hastalıgı ne olabilir.iyileşir mi yoksa aldıgım yere geri mi götüreyim.gerçekten kötü durumdalar.fotoğraf da ekliyorum.yardımcı olursanız cok sevinirim.

11 Haziran 2018, 00:23:03
Yanıtla #1

Hakan YAMAN

• Bronz-2-Üye

• 303
    • Grafik Tasarım
Eğer fotoğraf paylaşırsanız yara hakkında daha iyi fikir edinebiliriz. Mümkünse dışkı fotoğrafı ve kuştan daha fazla fotoğrafta olabilir.
Grafik Tasarımı Uzmanı/Öğretmeni
www.hakanyaman.net
Hobici
İZMİR

11 Haziran 2018, 11:55:14
Yanıtla #2

Fatih SÖNMEZ

• Yeni-1-Üye

• *

• 8
Fotograf yükleyemedim.hata veriyor.tekrar deneyecegim ama kuşun durumu bugün daha kötü.veteriner teramisin krem verdi.bugün daha kötü.içtiği su boynundaki yaradan çıkıyor.hatta suyla birlikte biraz yem de cıkmış.ne yapmam lazım.durum acil görünüyor.

11 Haziran 2018, 12:32:24
Yanıtla #3

Fatih SÖNMEZ

• Yeni-1-Üye

• *

• 8

11 Haziran 2018, 12:36:49
Yanıtla #4

Fatih SÖNMEZ

• Yeni-1-Üye

• *

• 8
Şu an durum çok daha kötü.içtiği sular yaradan çıkıyor.her yeri ıslandı akan sudan.başka bir veterinere götürcem simdi.yine de tavsiyelerinizi bekliyorum.anlayanlar yardımcı olsun lütfen.iyileşme durumu var mı yoksa durum gercekten kötü mü

11 Haziran 2018, 12:41:59
Yanıtla #5

Fatih SÖNMEZ

• Yeni-1-Üye

• *

• 8
Fotograf yükledim.umarım olmuştur.son hali de bu
https://i.hizliresim.com/oVALE7.jpg

11 Haziran 2018, 16:40:53
Yanıtla #6

Fatih SÖNMEZ

• Yeni-1-Üye

• *

• 8
Kimse cevap yazmamış ama ben yine de başkalarının başına geldiğinde vakit kaybetmemeleri için son durum hakkında bilgi vereyim.kuşun kursağı delinmiş.iltihabı temizleyip diktiler.bu işlemler ne kadar doğru onu da bilmiyorum ama yapacak başka bir şey de kalmamıştı.
Şu an eve getirdim yaraya tentürdiyot sürdüm.ancak tam emin olmamakla birlikte yara tekrar açılmış gibi görünüyor.şu an çok halsiz ve uyukluyor.umarım ölmez ama malesef iyi görünmüyor.

11 Haziran 2018, 22:01:51
Yanıtla #7

Hakan YAMAN

• Bronz-2-Üye

• 303
    • Grafik Tasarım
Çok geçmiş olsun eğer durum bahsettiğiniz kadar kötüyse buradan tavsiyelerle veya ilaçlarla tedavi edilecek gibi bir şey olmadığı açık. Veterinere giderek en doğrusunu yapmışsınız. İnşallah kurtulur.
Grafik Tasarımı Uzmanı/Öğretmeni
www.hakanyaman.net
Hobici
İZMİR

12 Haziran 2018, 09:28:33
Yanıtla #8

Fatih SÖNMEZ

• Yeni-1-Üye

• *

• 8
Teşekür ederim hakan bey.umarım kursak dogru dikilmiştir.yaraya sadece tentürdiyot damlatmam söylendi mikrop kapmaması için.ben her ihtimale karşi teramisin krem de aldım.bunu da kullanmalımıyım acaba.bir zararı olur mu.yarada iltihap da vardı çünkü.

12 Haziran 2018, 09:47:25
Yanıtla #9

Fatih SÖNMEZ

• Yeni-1-Üye

• *

• 8
Ayrıca her iki kuşum da aynı yemi yemelerime rağmen dışkıları cok farklı ve sorunlu gibi.kursaga dikiş atılanda ishal var sanırım.digerinin dışkısı ise siyah ve uzun.yani kıvrık degil ve rengi siyah.ayrıca dıskısını yaparken kuyrugunu saga sola sallıyor.kabız olabilir mi.eger öyleyse ayrı kafeslere alıp ona göre biseyler yapmayı düsünüyorum.fotograf da yüklüyorum.bakabilir misiniz.siyah olan dışkı hakkında yorumlarınızı bekliyorum.

https://i.hizliresim.com/JDYAqW.jpg