SİTEDE PAYLAŞIMDA BULUNMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ

Gönderen Konu: Yavrularda kanat ve kuyruk diplerinin kararıp dökülmesi  (Okunma sayısı 324 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

16 Haziran 2018, 17:27:07
Okunma sayısı 324 defa

Osman TUTAR

• Yeni-1-Üye

• *

• 1
Selamün aleyküm. Birçok takımda yavrular tam yeme inmeye yakın kanat ve kuyruk dipleri kararıp dökülüyor. Bazı takımlarda tüm kardeşler, bazı takımlarda 2 veya 3 kardeşde bu sorun oluyor. O kadar araştırdım bir sonuç bulamadım. Hergün sabah ve  akşam mama veriyordum, acaba  fazla protein yüklemesi sebebmi diye
haftada bir mama verip denedim yine sonuç aynı.yorgunlukdan olur dediler ama 9 aylık dişinin ilk kuluçkasında yine aynı sorun çıktı. Kardeş eşlemside yapmadım Probiyotik multivitamin parazit ilacı sürekli düzenli kullanmaya çalışıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. Başından geçmiş sebebini ve tedavisini bilen arkadaşlardan rica ediyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

12 Kasım 2018, 13:35:24
Yanıtla #1

Murat Bilgin BİLİCİ

• Yeni-1-Üye

• *

• 8
Merhaba, başka başlıklarda da aynı konu tartışılmış ve bolca sebep sayılmış. En yeni bu başlık olduğu için buraya yazmak istedim.
Ben de sizin gibi araştırma ve denemeler neticesinde bu sorunun ne sebebini ne çözümünü bulamamış durumdayken kanatsız kuyruksuz, vücut tülerinde de problemler olan içlerinde bir yaş civarında kuşların da, yuvadan yeni inen yavruların da olduğu 15-20 civarı kuşu, kuşçulukla alakası olmayan bir arkadaşa verdim. Verirken yanında epeyce yetecek sade akdarıyı da verdim. Arkadaş aldı gitti, 2 ay sonra kuşlar düzeldi diye watsaptan bir mesaj ve fotoğraflar attı. fotoğrafta görünen kadarıyla gerçekten hepsi kanatlı kuyruklu kuşlardı ve sordum hiçbiri eskisi gibi değil mi diye, değil dedi. ne yaptığını sordum, sadece senin verdiğin yemi ve kuyu suyu verdim ve her gün dışarı (bahçeye) çıkardım dedi.

Haydi şimdi herkes UVB lamba araştırmasına.