SİTEDE PAYLAŞIMDA BULUNMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ

Gönderen Konu: Yem yutmada zorluk çözüm bulamadık acil  (Okunma sayısı 355 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

18 Temmuz 2018, 10:10:12
Okunma sayısı 355 defa

Ömer ER

• Yeni-1-Üye

• *

• 4
Ustalardan yardim istiyorum.Yaklaşık 1 bucuk aydır 6 kusumdan birinde yem yutmada zorluk var.Yem yerken 1 tane alıp eveleyip geveliyor.Gaga icinde yem parcalari goruyorum.Cok zor yutuyor ve surekli gagayi acip kapatarak sanki yutmak icin savas veriyor.Versele laga prestige hobi m05 sari daldari kullandigim yemler.3 ündede ayni sorun.Sadece kizil daldariyi kokayca yiyebiliyor. (Inceledigimde taneleri daha kucuk)14 aylik erkek ingiliz.Bu durum haricinde nesesi keyfi hersey yolunda.Fakat yakinda daldariyi da yutamamasindan korkuyorum.1 haftadir sadece daldari ve mamayla besleniyor.Selcuk hocamin tavsiyesiyle 5 gun biteral 2 gun triflucan uyguladik ve bir degisiklik yok.

18 Temmuz 2018, 10:19:17
Yanıtla #1

Ömer ER

• Yeni-1-Üye

• *

• 4
https://youtu.be/RnIx6ThXWrU

Youtube videosunu ekledim buradan eklemeyi başaramadım.url adresi hemen ustte yardimlarinizi bekliyorum.

18 Temmuz 2018, 12:25:07
Yanıtla #2

Hakan YAMAN

• Bronz-2-Üye

• 337
    • Grafik Tasarım
Dışkı fotoğrafı da var mı?
Grafik Tasarımı Uzmanı/Öğretmeni
www.hakanyaman.net
Hobici
İZMİR

18 Temmuz 2018, 12:39:33
Yanıtla #3

Ömer ER

• Yeni-1-Üye

• *

• 4

18 Temmuz 2018, 13:59:15
Yanıtla #4

Hakan YAMAN

• Bronz-2-Üye

• 337
    • Grafik Tasarım
Kuşta solunum güçlüğü var. Üst solunum yolu iltahabı ya da hava kesesi paraziti olabilir. Dışkısı normal. Ama solunum yolunda oluşan sıkıntı halsiz bırakıp yem kırmasına mani oluyor olması çok muhtemel. Kuşu karantinaya alın. Diğer kuşlara bulaşmaması için.
Grafik Tasarımı Uzmanı/Öğretmeni
www.hakanyaman.net
Hobici
İZMİR

19 Temmuz 2018, 07:51:33
Yanıtla #5

Ayhan OTÇUOĞLU

• Global Moderator
  • Gold-2-Üye

• 913
Trichominisiasis tedavisi uygulayın. Veterinerden ilaç alabilirsiniz. Tedaviyi de o söyleyecektir.
Makina Mühendisi
Hobi Amaçlı Üretici
Manisa Kanaryacılar Cemiyeti,
Bilezik No:45 TKF 450
MANİSA
Youtube Kanalım:  https://www.youtube.com/channel/UCifGojSHCWeOYSgVlWMHCrQ

19 Temmuz 2018, 10:17:50
Yanıtla #6

Ömer ER

• Yeni-1-Üye

• *

• 4
Ayhan hocam 3 veterinerde buyukbas hayvanlar icin olan baytrili agzina saf haliyle damlaticam sizde sulandirilmis vericeksiniz dedi.Bunun Doğru olmadigini dusunuyorum.Belirttiginiz hastalik icin flagy ve radinazole ilaclariyla tedavi etmisler ama sizin bu konuda tecrube ettiginiz ilac hangisidir?

19 Temmuz 2018, 17:44:17
Yanıtla #7

Ayhan OTÇUOĞLU

• Global Moderator
  • Gold-2-Üye

• 913
Ömer Kardeşim,
Flagyl Trichomaninisiasis'e etkilidir. Uygundur. Ama sorunun öncelikle bakyeriyel olmadığını düşünüyorum. Eğer bakyeriyel tedavi yapacaksanız.
Kuş besleyen herkeste olması gereken ilk ilaç bence Sulphamezathine dir. Bu ilacı suluğa sizin vakanıza özel 8-10 damla kadar en az 5 gün en fazla durmuna bakarak ve son günlerde 6 damlaya düşürerek veriniz. Ağzına direkt damlatmayı bana veterinerim önermiyor. O yoğun ilacı alan kuşlarda ilaçtan kaynaklı başka sorunlar olabiliyormuş. Dolayısı ile bence kuş yem yiyebiliyorsa kendisi yesin içsin. Yeyip içemiyorsa direkt yerine suyla mama hazırlayıp şırıngayla kursağa uygulamak daha doğru oluyor. Boğazda nodül benzeri şeyler oluşabiliyormuş. Ardından tamamlayıcı tedavi. 3+3 gün.
O ilaç (adını anmak istemiyorum)pahalı ve yerli olmadığı için ben önermiyorum. Eşdeğeri Enrocure var. Daha sonra onuda uygulayabilirsiniz. Seçim sizin.
Makina Mühendisi
Hobi Amaçlı Üretici
Manisa Kanaryacılar Cemiyeti,
Bilezik No:45 TKF 450
MANİSA
Youtube Kanalım:  https://www.youtube.com/channel/UCifGojSHCWeOYSgVlWMHCrQ