SİTEDE PAYLAŞIMDA BULUNMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ

Gönderen Konu: ishal ve sürekli popo kaşıma sorunu  (Okunma sayısı 137 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

23 Temmuz 2018, 09:57:02
Okunma sayısı 137 defa

Tacettin AYDINAY

• Yeni-1-Üye

• *

• 1
Merhaba,

6 yaşındaki muhabbet kuşum cuma gününden itibaren başlayan ishalden sonra cumartesi itibarıyla ciddi anlamda ayakları ile sürekli popo kaşıma sorunu ile karşı karşıyayız.

tavsiyeler sonunda kendisine haşlanmış patates ve dünden itibaren de avi-diar (çözelti kafes kuşları için bağırsak sistemi güçlendirici) vermeye başladım.

birkaç uzman ile görüştüm ama enteresan bilgiler almaya başladığım için aklım iyice karıştı. örneğin benim kuşumun 2 yaşına kadar gagası mavi idi ve sonradan kahverengiye döndü ve bir kısım uzman dişi derken bir kısım erkek olduğunu iddia etmeye başlayınca ben pes ettim. şimdide kızıştığı için yumurtlamak istiyor o yüzden bu sorun var deniyor. yalnız benim amatör gözlemim sanki parazit ya da enfeksiyon var gibi.

size aşağıda fotolarını ve dışkısını iletiyorum. aralıklı olarak aşağıdaki dışkı ile sırf su da yapıyor.

bana destek olur uygun tedavi hakkında yönlendirebilirseniz çok memnun olurum.

teşekkürler.
Tacettin 

26 Temmuz 2018, 22:46:24
Yanıtla #1

Hakan YAMAN

• Bronz-2-Üye

• 324
    • Grafik Tasarım
Çok geçmiş olsun öncelikle kuşunuz ishal. Dişilerde cere kızışmadığı zamanlar mavi iken kızıştığında kahverengiye dönüşür. Kuşunuzun yemliklerini boşaltıp 3 gün boyunca sadece aspur verin eğer 4. güne girerken düzelmemiş olursa mikrobik olduğu anlaşılır ozaman ilaç tedavisi üzerine konuşabiliriz. Yumurtlayacak kuşun dışkısı büyük olur ancak sizinkinin poposunda çok yoğun sıvı dışkı gözlemliyorum bu da genelde ishalle ilişkilendirilir.
Grafik Tasarımı Uzmanı/Öğretmeni
www.hakanyaman.net
Hobici
İZMİR