SİTEDE PAYLAŞIMDA BULUNMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ

Gönderen Konu: Geçmeyen Halsizlik  (Okunma sayısı 101 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

02 Ağustos 2018, 23:14:42
Okunma sayısı 101 defa

Ahmet DİDİK

• Yeni-1-Üye

• *

• 20
İyi günler, Bir Muhabbet(Dişi 10-11 aylık) kuşum önceden hastaydı. Yem kusar ve ardından kendini zorlayarak beyaz salya kusardı. Tedavi etmeye başardım yalnız ilaçları eleyerek (antibakteriyel) enrocure - Üst solunum için Hipradoxi - Mantar vb- triflucan. tüm bunlara rağmen dahada artmıştı zayıflıyordu ( her ilaçtan sonra vitamin olarak supradyn allday ve probiyotik olarak enterogermina verdim). En son Koksidiyoz ve Tricomonas tedavisi uyguladım ve kuş düzeldi hangisi etki etti bilmiyorum. Yaklaşık 5 ay geçti bu olaydan fakat kuş ilaçları bünyesinden atamadı veya yan etki yaptı. Kur yapar yemini  yer suyunu içer fakat genellikle uyumaya çalışıyor tünekten tüneğe uçmaya bile çalışmıyor tellerden devam ediyor 24 saat se 20 saati uyuyarak geçirmeye çalışıyor buna bir çözüm var mı acaba?

03 Ağustos 2018, 20:12:48
Yanıtla #1

Hakan YAMAN

• Bronz-2-Üye

• 324
    • Grafik Tasarım
Öncelikle siz bu ilaçları ne dozlarda kaç gün verdiniz her biri arasında 3 gün probiyotik 3 gün multivitamin uyguladınız mı? Daha detayı bilgi vermeniz gerek bunlar çok güçlü antibiyotikler doğru şekilde verilmezse sağlam kuşu bile hasta eder.
Grafik Tasarımı Uzmanı/Öğretmeni
www.hakanyaman.net
Hobici
İZMİR

03 Ağustos 2018, 20:48:16
Yanıtla #2

Ahmet DİDİK

• Yeni-1-Üye

• *

• 20
( her ilaçtan sonra vitamin olarak supradyn allday ve probiyotik olarak enterogermina verdim).

Her biri 4 gün

03 Ağustos 2018, 21:56:38
Yanıtla #3

Hakan YAMAN

• Bronz-2-Üye

• 324
    • Grafik Tasarım
Supradyn için bişi diyemem ama enterogermina işinize yaramaz. Kuşunuza kişisel tavsiyem şuan daha fazla ilaç vermeden önce 3 gün kuşlar için üretilen bir multivitamin ve 3 gün diazyme 256 verin. dışkı fotoğrafı ve kuşun fotoğrafını da alalım bi öyle yorum yapalım.
Grafik Tasarımı Uzmanı/Öğretmeni
www.hakanyaman.net
Hobici
İZMİR