SİTEDE PAYLAŞIMDA BULUNMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ

Gönderen Konu: tuy sorunu  (Okunma sayısı 430 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

19 Ağustos 2018, 22:38:47
Okunma sayısı 430 defa

Samil YAVUZ

• Yeni-2-Üye

• **

• 40

slm arkadaslar oncelikle herkese hayirli uretimler dilerim bu yavrudaki sorun ne acaba neden kaynakli olabilir bir tedavisi varmidir bunun duzelirmi bu yavru. ilk defa bir ciftimde basima geldi 6 yavrunun 4 tanesi bu sekilde yavrular suan 3 haftalik oldu .

20 Ağustos 2018, 16:03:39
Yanıtla #1

Hakan YAMAN

• Bronz-2-Üye

• 337
    • Grafik Tasarım
French molt deniyor bu hastalığa. Net bi tedavisi olup olmadığından emin değilim. Ancak genetik faktörlü bir hastalık olduğu için tavsiye edilen french molt lu yavrular alınan eşleri bir daha eşlememek. Yavru için çeşitli yöntemler var b vitamini iğnesi vs. gibi. Araştırıp deneyin. Çok geçmiş olsun
Grafik Tasarımı Uzmanı/Öğretmeni
www.hakanyaman.net
Hobici
İZMİR

21 Ağustos 2018, 13:33:14
Yanıtla #2

Samil YAVUZ

• Yeni-2-Üye

• **

• 40
Tessekkür ederim bilgilendirdiginiz icin

23 Ağustos 2018, 16:49:05
Yanıtla #3

Mehmet CAN......

• Yeni-2-Üye

• **

• 36
merhaba.French değil bu.bildiğin yolunmuş kuş.dişi kuş bazen stresten böyle yolar yavrularını.
bundan sonra ki batımlarda da yolacaktır büyük ihtimal.
Muhabbet Kuşu Üreticisi
(Çekoslavak,İngiliz,Şov Jumbo)
Kıvrık Gagalılar ve Kafes Kuşları
Üreticileri Derneği üyesi.
Dernek No:371
Cep:0535 4670311
Yer:Kocaeli/Karamürsel
E-mail:canmuhabbet41@hotmail.com

23 Ağustos 2018, 19:40:34
Yanıtla #4

Samil YAVUZ

• Yeni-2-Üye

• **

• 40

bunlarda diger yavrular frenc mold deyilmi sizce

23 Ağustos 2018, 19:43:18
Yanıtla #5

Samil YAVUZ

• Yeni-2-Üye

• **

• 40
bu yavrulari nasil normale dondurebilirim bilgilerinizi paylasirsaniz cok sevinirim

31 Ağustos 2018, 21:12:09
Yanıtla #6

Samil YAVUZ

• Yeni-2-Üye

• **

• 40

evet arkadaslar kuslarin son hali 1 haftada baya bir gelisme sagladim kendimce bir tedavi yontemi uyguladim sizinlede paylasmak istedim verselalagenin a21 el besleme mamasiyla Nekton bio karisimi siringa mamasi yapip elle besledim kuslari son geldikleri hal bu sekilde baya bir duzelme oldu sizce nasil yorum atarsaniz sevinirim Dogru bir uygulamami sizce simdiden tesekkur ederim .

06 Eylül 2018, 13:08:00
Yanıtla #7

Samil YAVUZ

• Yeni-2-Üye

• **

• 40

slm arkadaslar allahasukurler olsun yavrulari normale dondurdum sonunda cok az ufaktefek acikyerler kaldi onlarda 1 haftaya kapanir umidediyorum uygulamam faydali oldu umarim basiniza gelmez ama gelirsede bunu uygularsaniz faydali olacagini dusunuyorum kuslara frenchmod dediler ama allaha sukur deyiller. benim uyguladigim yol yukardada yazmistim tekrar yaziyim istedim verselalagenin a21 elbesleme mamsiyla Nekton bio vitamin takviyesini mamahaline getirip kuslara siringayla verdim son halleri bu sekilde dahada duzeliceklerini umud ediyorum herkese hayirli uretimler diliyorum almanyadan selamlar yavuz