SİTEDE PAYLAŞIMDA BULUNMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ

Gönderen Konu: Yavru kuşun ölüm sebebi  (Okunma sayısı 498 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

24 Ekim 2018, 12:23:26
Okunma sayısı 498 defa

Onur OKAN

• Yeni-1-Üye

• *

• 3
3 gün önce yumurtadan çıkan yavrunun dün gece öldüğünü farkettim yuvada 2 tane yavru daha var 2 tane de yumurta var.Ölen kuşun ölüm sebebi nedir.Diğer yavrularda da bi sıkıntı olabilir mi?
https://i.hizliresim.com/g67D0O.jpg

30 Ekim 2018, 16:39:23
Yanıtla #1

Olgun KURDAŞ

• KIVGADER Dernek Üyeleri
  • Yeni-2-Üye

• *

• 65
Geçmiş olsun, şu sıralar soğuklar arttı özellikle gecelerde daha da düşüyor sıcaklık, ortamda derece var mıydı en düşük sıcaklık nedir ?

31 Ekim 2018, 13:57:07
Yanıtla #2

Yunus KOŞAR

• Yeni-2-Üye

• **

• 59
3 gün önce yumurtadan çıkan yavrunun dün gece öldüğünü farkettim yuvada 2 tane yavru daha var 2 tane de yumurta var.Ölen kuşun ölüm sebebi nedir.Diğer yavrularda da bi sıkıntı olabilir mi?
https://i.hizliresim.com/g67D0O.jpg

Fotoğrafta gördüğüm üzre karabenek hastalığına yakalanmış. Diğer yavru kuşların bacak aralarına bakın. Kara bir benek var ise diğer yavrularda hastalıklıdır. Zaten büyük ihtimalle anne baba kuştan yumurtalara geçmiş. Anne babayı da tedavi etmeniz gerekiyor. Hatta ve hatta tüm kümese tedavi uygulamanız gerekiyor. Yoksa bu hastalık tüm kuşlarınıza bulaşır ve toplu ölümler ile karşılaşmanız kaçınılmaz zira hava-temas-yem üzerinden taşınan bir hastalık. Lütfen geç kalmadan bu hastalığı araştırın. Ve kümesiniz için önlemi alın.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

31 Ekim 2018, 22:05:37
Yanıtla #3

Onur OKAN

• Yeni-1-Üye

• *

• 3
Geçmiş olsun, şu sıralar soğuklar arttı özellikle gecelerde daha da düşüyor sıcaklık, ortamda derece var mıydı en düşük sıcaklık nedir ?
Sagolun ,kendi odamda bakıyorum sıcaklık normal soğukta kalmiyorlar

31 Ekim 2018, 22:07:08
Yanıtla #4

Onur OKAN

• Yeni-1-Üye

• *

• 3
Fotoğrafta gördüğüm üzre karabenek hastalığına yakalanmış. Diğer yavru kuşların bacak aralarına bakın. Kara bir benek var ise diğer yavrularda hastalıklıdır. Zaten büyük ihtimalle anne baba kuştan yumurtalara geçmiş. Anne babayı da tedavi etmeniz gerekiyor. Hatta ve hatta tüm kümese tedavi uygulamanız gerekiyor. Yoksa bu hastalık tüm kuşlarınıza bulaşır ve toplu ölümler ile karşılaşmanız kaçınılmaz zira hava-temas-yem üzerinden taşınan bir hastalık. Lütfen geç kalmadan bu hastalığı araştırın. Ve kümesiniz için önlemi alın.

Diğer kuşlara baktığım kadarıyla bişey göremedim zaten birisi 12-13 gün oldu çıkalı digeride 10 11 gün felan bildiğim kadarıyla 10 gün içersinde öldürüyor

01 Kasım 2018, 22:43:15
Yanıtla #5

Yunus KOŞAR

• Yeni-2-Üye

• **

• 59
Diğer kuşlara baktığım kadarıyla bişey göremedim zaten birisi 12-13 gün oldu çıkalı digeride 10 11 gün felan bildiğim kadarıyla 10 gün içersinde öldürüyor

Bu hastalık diğer iki yavruyu muayene edip bir şey gözlenmediğinde atlanacak kadar basit bir problem değil. Ölen yavrunun anne ve baba kuşunda zaten mevcut bu hastalık. Diğer çiftlerinize de bulaşma ihtimali var. Araştırma yapıp Önlem almak sizin elinizde