SİTEDE PAYLAŞIMDA BULUNMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ

Gönderen Konu: Daha önce başına böyle bir olay gelen ustalarım lütfen beni aydınlatın?  (Okunma sayısı 204 defa)

İlker PASLI ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

07 Kasım 2018, 22:03:10
Okunma sayısı 204 defa

Önder KILIÇ

• Yeni-1-Üye

• *

• 13
Daha önce iki ağız yavru alınmış olan show Jumbo çifti aldım ve yeni kafeslerine koydum dişi kuş 2 Kasım'da tünekte iken kafesin dibine yumurtladı ve yumurta kırıldı bugün ayın 7 si ama hala başka yumurta yok .Ama her gün çiftleşiyorlar fakat dişim ben kafese yaklaşırken korkudan yuvalığa girmek dışında kendi isteyerek hiç yuvalığa girdiğini görmedim lütfen olay nedir ne olur ve ben ne yapmalıyım bilmiyorum.

08 Kasım 2018, 07:39:50
Yanıtla #1

Zeynep ÇİÇEK

• Yeni-2-Üye

• **

• 38
1 aydır aynı problem bende de vardı. iki ağız yavru aldığım dişim aynı davranışları sergiledi.
Sonra dişimin anüsü dışarı çıktı (fazla yumurtlamaktan olabilir)
ameliyat oldu. Ustalarımız daha iyi bilir tabii, ama bana kalırsa bir süre ayırın.
Cimbom & Tosbik

4 er yaşlarında..

08 Kasım 2018, 15:11:44
Yanıtla #2

Ayhan OTÇUOĞLU

• Global Moderator
  • Gold-2-Üye

• 919
Daha önce iki ağız yavru alınmış olan show Jumbo çifti aldım ve yeni kafeslerine koydum dişi kuş 2 Kasım'da tünekte iken kafesin dibine yumurtladı ve yumurta kırıldı bugün ayın 7 si ama hala başka yumurta yok .Ama her gün çiftleşiyorlar fakat dişim ben kafese yaklaşırken korkudan yuvalığa girmek dışında kendi isteyerek hiç yuvalığa girdiğini görmedim lütfen olay nedir ne olur ve ben ne yapmalıyım bilmiyorum.
Daha yerine alışamamış. Ya da ürküp yuvadan çıktığı anda yumurtayı atmış. Yerine alışınca geçecektir. Yumurtanın gelmesi kırılmasından daha önemlidir.
Makina Mühendisi
Hobi Amaçlı Üretici
Manisa Kanaryacılar Cemiyeti,
Bilezik No:45 TKF 450
MANİSA
Youtube Kanalım:  https://www.youtube.com/channel/UCifGojSHCWeOYSgVlWMHCrQ

11 Kasım 2018, 21:27:06
Yanıtla #3

Serkan MANAŞIRLI

• Yeni-1-Üye

• *

• 1
İki hafta oldu başıma geldi eve geldim kafesin içine yumurtladı ama bir hafta sonra dişi yeni yerine ve kafese alişinca yumurta hazırlığı yapıyor şuan