SİTEDE PAYLAŞIMDA BULUNMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ

Gönderen Konu: Üretim içim Oda sıcaklığı  (Okunma sayısı 992 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

19 Kasım 2018, 05:50:46
Okunma sayısı 992 defa

Tolga KESKİN.

• Yeni-1-Üye

• *

• 9
Arkadaşlar öncelikle selamun aleyküm Allahın bereketi üzerinize olsun.

3 çift sezona hazır orta kalite jumbo çiftim var yalnız yer sıkıntısından bu sezon onlara salonda bakmak istiyorum.
Salon peteklerine kadar borulardan sıcak su geliyor yalnız petek kapalı

Bu yüzden 2 adet buzdolabı kutusu alıp kafes çevresini sarıp içinede yünlü battaniye sermeyi düşünüyorum. Daha sonra kutunun üzerinide aynı şekil hem ısı yalıtımı hemde battaniye ile kapatmayı sizce faydası olur mu ?salon aşırı soğuk değil sadece petekde ısınma yok borularında mevcut ısı

19 Kasım 2018, 22:36:21
Yanıtla #1

Onur TATAROĞLU

• Global Moderator
  • Silver-1-Üye

• 1.542
  • Kişisel İleti
    DATÇA/MUĞLA
Arkadaşlar öncelikle selamun aleyküm Allahın bereketi üzerinize olsun.

3 çift sezona hazır orta kalite jumbo çiftim var yalnız yer sıkıntısından bu sezon onlara salonda bakmak istiyorum.
Salon peteklerine kadar borulardan sıcak su geliyor yalnız petek kapalı

Bu yüzden 2 adet buzdolabı kutusu alıp kafes çevresini sarıp içinede yünlü battaniye sermeyi düşünüyorum. Daha sonra kutunun üzerinide aynı şekil hem ısı yalıtımı hemde battaniye ile kapatmayı sizce faydası olur mu ?salon aşırı soğuk değil sadece petekde ısınma yok borularında mevcut ısı
kuşun yavrudan beri alıştığı ortam nasıl ise onda devam edin derim soguk ortama alışmış kuşlar var 9-10 derecelerde yavru alan var ama kalabalık kümesler kuşlar birbirini ısıtıyor 2-3 takım için tavsiye etmem 16-17 derecenin altında güneş görmeyen ortamda kuşlar kabarıp uyumaya başlıyor üremede zor onun için tavsiyem 18-24 derece
Onur TATAROĞLU
40 YAŞ HAYVANSEVER
PROF. SHOW JUMBO ÜRETİCİSİ 0 542 822 15 98

20 Kasım 2018, 14:31:07
Yanıtla #2

Tolga KESKİN.

• Yeni-1-Üye

• *

• 9

20 Kasım 2018, 14:32:43
Yanıtla #3

Tolga KESKİN.

• Yeni-1-Üye

• *

• 9
kuşun yavrudan beri alıştığı ortam nasıl ise onda devam edin derim soguk ortama alışmış kuşlar var 9-10 derecelerde yavru alan var ama kalabalık kümesler kuşlar birbirini ısıtıyor 2-3 takım için tavsiye etmem 16-17 derecenin altında güneş görmeyen ortamda kuşlar kabarıp uyumaya başlıyor üremede zor onun için tavsiyem 18-24 derece

18.5 derece uygunmu 35m2 de sizce üretim için

20 Kasım 2018, 14:57:38
Yanıtla #4

Onur TATAROĞLU

• Global Moderator
  • Silver-1-Üye

• 1.542
  • Kişisel İleti
    DATÇA/MUĞLA
18.5 derece uygunmu 35m2 de sizce üretim için
sabit kalirsa uygun bence ama gece sicakligi onemli gece 10 dereceye duserse yavru ölümü yaşarsınız
Onur TATAROĞLU
40 YAŞ HAYVANSEVER
PROF. SHOW JUMBO ÜRETİCİSİ 0 542 822 15 98

20 Kasım 2018, 15:01:48
Yanıtla #5

Tolga KESKİN.

• Yeni-1-Üye

• *

• 9
sabit kalirsa uygun bence ama gece sicakligi onemli gece 10 dereceye duserse yavru ölümü yaşarsınız

Gece 12 civarında ölçüm yaptım

1 de kafeslerin etrafını ısı yalıtımı yapıştırılı buzdolabı kutusu ile örtmeyi düşünüyorum önü açık şekilde sizce sorun yaratırmı peki ?

21 Kasım 2018, 03:25:51
Yanıtla #6

Atakan Nazım DURMAZ

• Yeni-1-Üye

• *

• 6
Aynı şekilde benimde böyle bir yer mevcut 10 15 derecenin altına düşmediği taktirde bir şey olacağını dusunmuyorum benim kuşlarda bir sıkıntı göremedim kendileri ısınıyorlar ama 10 derecenin altında sıkıntı olabilir

30 Ocak 2019, 09:46:12
Yanıtla #7

Mitat Efe ÜNAL

• Yeni-1-Üye

• *

• 7
İlk öncelikle aleyküm-Selam

Ben oda sıcaklığını 25-27 selcius derecede ve arasında tutuyordum ve çok başarılı bir şekilde sonuç aldım.

İpucu:yumurtanın hepsinin dolu çıkma oranını arttırmak istersen 25in altında olmamalı
 pray