SİTEDE PAYLAŞIMDA BULUNMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ

Gönderen Konu: Ev Üretimi  (Okunma sayısı 501 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

11 Aralık 2018, 22:45:15
Okunma sayısı 501 defa

İsa AKSU

• Yeni-1-Üye

• *

• 2
Merhaba ustalar, iki çift Muhabbet kuşum var. Bir çifti hazır, diğerleri şuan eş yapmaya çalışıyorum. İkinci çifti alma sebebimde zaten hazır çiftime ses olsunlar diye aldım. Sorum hazır çiftim ile alakalıdır. Bizim evde işler tersten gelişiyor. Mesela dişi erkeğe yem kusuyor (nadiren oluyor) erkek yuvalığa girip zaman geçiriyor. Dişi de erkek de kızgınlar, erkek özellikle kur yapıyor dişiye ancak dişi hiç oralı bile değil. Mama yemelerinde, yem yemede problem yok. Sıcaklık sabit kafesleri katlı ve duvarda asılı, kimse rahatsız etmiyor. Odanın ışık almasında problem yok akşam ise 23.00 a kadar lamba ile aydınlatıyorum ve 23.00 da lambayı kapatıyorum. Kafes düzeninde de kalamar kemikleri, gaga taşları, kumları, her gün tazelenen hazır damacana suları var. Takviye olarak Avi-Vit multivitamin ve diazyme 256 kullanıyorum. Günün bazı zamanları da onlara kümes sesleri açıp dinletiyorum. Demem o ki ben elimden geleni yeterince yaptığımı düşünüyorum. Tabiki bu iş hadi yapın dediğimizde olmuyor. Ancak kuşların bu inadını da yenmek lazım. Afedersiniz b*kun pisliğin içinde yumurta yapan kuşlar gördüm. Tabiki kısmet bu iş ama dönüşlerinizi bekliyorum, teşekkürler.

12 Aralık 2018, 22:04:43
Yanıtla #1

Behzat TİĞİZ

• Global Moderator
  • Silver-2-Üye

• 3.100
sabır ve dogru uygulamarla hersey yoluna girer

13 Aralık 2018, 09:37:10
Yanıtla #2

İsa AKSU

• Yeni-1-Üye

• *

• 2
sabır ve dogru uygulamarla hersey yoluna girer
Allah benim aklıma nasıl gelmez

28 Aralık 2018, 21:26:30
Yanıtla #3

Halil İbrahim SAAT.

• Yeni-1-Üye

• *

• 5
Hocam ayırma yöntemini uygulayabilirsiniz. Ben iyi sonuç aldım.