SİTEDE PAYLAŞIMDA BULUNMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ

Gönderen Konu: İshal Tedavi Süreci Hk  (Okunma sayısı 247 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

16 Aralık 2018, 17:25:25
Okunma sayısı 247 defa

Elif ŞENEL

• Yeni-1-Üye

• *

• 1
Merhaba,
Geçtiğimiz pazartesi günü muhabet kuşumuz son derece halsiz ve nadir dışkı yapmak üzere , dışkısı ilk fotograftaki gibi sıvı ve beyazdı. Halsizliği artın o gün içerisinde götürdüğümüz veteriner Cesamolin isimli bir ilaç verdi. Bu süreç içinde kuş kesinlikle yem yememeye başladı, şırınga ile ufak ufak patates püresi, pirinç lapası ile gaga yanından beslemeye çalıştık, 3 gün sonra başka bir veterinere götürdüğümüzde Polgly 0.5 isimli antibiyotik içerikli bir serum verdi. Bunu kullandıktan sonra yem yemeye başlayacagını ve başlar başlamaz kendisine tekrar gitmemizi ,  vitamin verecegini soyledi. Ve bu surec içinde kuşun ayakları da tutmaz olmustu, parmaklarını büzüyordu. Artık can çekiştigini düşünmeye başladım. Fakat 2. veterinerin soyledigi gibi 2.günün sonuda yani dün kuşun gözleri açıldı ve darı yemeye başladı. Bu sırada patates ve pirinc lapası destegimiz de devam etti. Kuşu hemen veterinere götürdük ve kendisi serum ilacı kesmemizi ve şırınga içerisinde verecegi yüksek dozlu vitamini suyuna eklememizi istedi. Dün ilacı keserek vitamini vermeye başladım. Normalde ayakalrındaki büzüştürmeden dolayı yürüyemiyordu bugun yavaş yavaş yürümeye ve kendi kendine yem yemeye başladı. Yine halsizliği mevcut ve dışkısı sıvı beyazdan 2.fotodaki sıvılı koyu yeşile dönüştü. ( Bu sırada ev yapımı yogurt suyu da vermeye başladım bugun) halen ishal durumu mevcut ve ben ilaca devam etmeli miyim emin olamıyorum. Tavsiyelerinize ihtiyacım var . Şimdiden teşekkür ederim

18 Aralık 2018, 18:36:36
Yanıtla #1

Onur TATAROĞLU

• Global Moderator
  • Silver-1-Üye

• 1.538
  • Kişisel İleti
    DATÇA/MUĞLA
Prebiyotik takviyesi de yapın vitaminden sonra mutlaka
Onur TATAROĞLU
40 YAŞ HAYVANSEVER
PROF. SHOW JUMBO ÜRETİCİSİ 0 507 563 50 60 instagram "tatarogluonur" Facebook "onuronur"