SİTEDE PAYLAŞIMDA BULUNMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ

Gönderen Konu: Salmada Dinlendirme  (Okunma sayısı 170 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

07 Mayıs 2019, 01:27:40
Okunma sayısı 170 defa

Hasan AYDIN.

• Yeni-1-Üye

• *

• 9
İyi Günler Salmada üretim yapmayı düşünüyorumda aklıma takılan birkaç soru var detaylı bilgi bulamadım.
Salmada kuşlardan yavru aldıktan sonra nasıl dinlendirmeye alıyoruz yavrular büyüdükten sonra sadece o kuşun yuvalığınımı çıkarıyoruz yoksa biraz bekleyip bütün yavruları aldıktan sonra tüm yuvalıkları mı çıkarıyoruz.

07 Mayıs 2019, 13:47:46
Yanıtla #1

Ayhan OTÇUOĞLU

• Global Moderator
  • Gold-2-Üye

• 989
Genellikle salmada dinlendirme olmuyor. Kuşlar üretimden düşene kadar üretime devam ediyor.
Makina Mühendisi
Hobi Amaçlı Üretici
Manisa Kanaryacılar Cemiyeti,
Bilezik No:45 TKF 450
MANİSA
Youtube Kanalım:  https://www.youtube.com/channel/UCifGojSHCWeOYSgVlWMHCrQ

09 Mayıs 2019, 00:26:28
Yanıtla #2

Hasan AYDIN.

• Yeni-1-Üye

• *

• 9
Çok teşekkür ederim kendi hallerine bırakıp gerekli temizlikleri yapıyoruz yani doğru mu anladım

09 Mayıs 2019, 08:25:55
Yanıtla #3

Ayhan OTÇUOĞLU

• Global Moderator
  • Gold-2-Üye

• 989
Doğrudur. Genellikle kuluçka sayılarını sayıyorlar 10 kuluçkayı yaptıklarında yani yaklaşık 2 yılda hepsini toplayıp salmayı temizleyip yeni kuşları yavruluktan bırakıyorlar. Daha sonradan kuş girişi yapılmıyor. Kuşlarda geniş ortamda uçtuklarından doğru beslenmeyle yağlanma olmuyor. Yerliye uygun bir yöntem. Daha üst sınıf kuşlara pek uygun olduğunu düşünmüyoırum.
Makina Mühendisi
Hobi Amaçlı Üretici
MANİSA

10 Mayıs 2019, 00:23:37
Yanıtla #4

Hasan AYDIN.

• Yeni-1-Üye

• *

• 9
Showjumbo gibi kuşlarda üretim yapması zor olduğu için mi yoksa kendi belirlediğimiz kuşlarla eşlessinler diye mu uygun bulunmuyor

10 Mayıs 2019, 08:41:59
Yanıtla #5

Ayhan OTÇUOĞLU

• Global Moderator
  • Gold-2-Üye

• 989
Her ikiside hem de daha fazla hastalıklara açıklar. Daha sık ilaç kullanmak gerekiyor bu nedenle salmada hepsi birlikte ilaçlanınca pahalı kuşun zaiyatı daha külfetli olacağından yapmamak lazım. Ayrıca kısa sürede kuşlar yanlış eşlenme ile özelliklerini ve hatta değerlerini kaybedeceklerdir.
Makina Mühendisi
Hobi Amaçlı Üretici
MANİSA

10 Mayıs 2019, 15:26:21
Yanıtla #6

Hasan AYDIN.

• Yeni-1-Üye

• *

• 9
Teşekkür ederim abi bilgin için henüz yeni başladığım için kafeste 1 çiftimden yavru alamadım. 4 çiftle salmayı yapmak istedim umarım her şey güzel olur henüz ilaçlık bir kullanımım sadece vitamin veriyorum o kadar tecrübe kazanmak için yapıyorum şimdi ilerde belki başka şeyler olabilir.Çok teşekkür ederim yorumunuz için benim için çok önemliydi ilerde kuş alacağım zaman itribata geçeğim sizinle :)