SİTEDE PAYLAŞIMDA BULUNMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ

Gönderen Konu: Muhabbet kuşum çok fazla kaşınıyor  (Okunma sayısı 240 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

20 Mayıs 2019, 13:35:30
Okunma sayısı 240 defa

Çağlar SOLAK

• Yeni-1-Üye

• *

• 2
Muhabbet kuşum var 8 yıldır benimle birisi fazla ötüp hiç susmadığı için bana vermişti 😀 Onun için tam yaşını bilmiyorum. Yaklaşık 5-6 aydır sürekli önce sinirli bir şekilde öterek kanadının altını ve göğüs kısmını kaşıyor ve bazen kaşıdığında tüyleri dökülüyor. Bir kuşcuya götürdüm bit olup olmadığına baktı hiç bir şey yok dedi. Daha sonra veyerine götürdüm oda pek ilgilenmedi baktı tüylerinin daha parlak görünmesi için besleyici bir sprey verdi. Kafesinde de bit tarzı birşey göremedim. Beyaz ve siyah şekilde deri, kepek gibi şeyler dökülüyor sürekli. Kanadının altındaki tüyler deri dipleri siyah bir şekilde çıkıyor fakat daha  tam uzamadan  koparıyor sanırım. Elime de gelmiyor hoşlanmıyor zorla tutunca da hiç susmadan sürekli bağırıyor ve ısırıyor elime almamı istemiyor onun için yeterince kontrol edemiyorum. Enerjisinde bir sorun yok her zamanki gibi çok ötüyor başımı ağrıtıyor ve hareketli 😀 Ne yapacağımı bilemedim daha önce böyle bir şeyle karşılaşan var mı acaba ?

20 Mayıs 2019, 15:02:08
Yanıtla #1

Ayhan OTÇUOĞLU

• Global Moderator
  • Gold-2-Üye

• 999
Öncelikle sirkeli banyo yapması için bir kaba su koyun. Ayrıca ensesine vilmectin damlatılabilir.
Makina Mühendisi
Hobi Amaçlı Üretici
Manisa Kanaryacılar Cemiyeti,
Bilezik No:45 TKF 450
MANİSA
Youtube Kanalım:  https://www.youtube.com/channel/UCifGojSHCWeOYSgVlWMHCrQ

21 Mayıs 2019, 02:11:39
Yanıtla #2

Çağlar SOLAK

• Yeni-1-Üye

• *

• 2
Öncelikle sirkeli banyo yapması için bir kaba su koyun. Ayrıca ensesine vilmectin damlatılabilir.
Vilmectin bit ilacı var elimde fakat Vilmectin fcl yazıyor içeriğide ivermektin ile klorsulon. Bunu uygulasam olur mu ? 1 damla dan fazla olursa kuşa bir zararı olur mu , 1 damla şırınganın ucunda iğne varken mi yoksa iğne olmadan mı ? Birde kuşum kaba su koyduğumda yıkanmıyor ılık su açıyorum onun altına giriyor sadece. Çok soru sordum 😀

21 Mayıs 2019, 08:49:26
Yanıtla #3

Ayhan OTÇUOĞLU

• Global Moderator
  • Gold-2-Üye

• 999
Vilmectin olur. Sirkeli su olursa daha iyi olur. Diğer türlü (sirkesiz su) tam etkili olamayabilir. Su kabına yeşillik koyup deneyin. Marul, maydanoz olabilir. Onunla oynamak için dalabilir.
Makina Mühendisi
Hobi Amaçlı Üretici
Manisa Kanaryacılar Cemiyeti,
Bilezik No:45 TKF 450
MANİSA
Youtube Kanalım:  https://www.youtube.com/channel/UCifGojSHCWeOYSgVlWMHCrQ

07 Haziran 2019, 20:32:00
Yanıtla #4

Murat ŞAHİN.....

• Yeni-1-Üye

• *

• 9
enjektörün   iğnesini   çıkarın  kuş  çok  haeketli  kuşa  batırırsınız   iğnesiz   damlatın.