SİTEDE PAYLAŞIMDA BULUNMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ

Gönderen Konu: Vitaminler ve probiyotikler nerede saklanmalı?  (Okunma sayısı 353 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

11 Haziran 2019, 19:55:13
Okunma sayısı 353 defa

Muradiye SAĞDIÇ

• Yeni-1-Üye

• *

• 24
Kuşlar için probiyotikler ve vitaminler nerede saklanmalıdır? Yaklaşık iki aydır oda sıcaklığında duruyor fakat havalar ısındı bozulmasından tereddüt ediyorum. Buzdolabına koyulur mu? Ayrıca şimdiye kadar da bozulmuş olma ihtimali var mıdır? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler 😊

12 Haziran 2019, 12:01:50
Yanıtla #1

Ayhan OTÇUOĞLU

• Global Moderator
  • Gold-2-Üye

• 1.040
Veterinerlerde normal rafta duruyor. Ama sulukta çok dayanmaz artık havalar sıcak. Ben 5-10 damla sirke katarak veriyorum. Akşama renk değişimi olmuyor. Öneririm.
Makina Mühendisi
Hobi Amaçlı Üretici
Manisa Kanaryacılar Cemiyeti,
Bilezik No:45 TKF 450
MANİSA
Youtube Kanalım:  https://www.youtube.com/channel/UCifGojSHCWeOYSgVlWMHCrQ

14 Haziran 2019, 10:22:10
Yanıtla #2

Erden GENCER

• Yeni-1-Üye

• *

• 4
Veterinerlerde normal rafta duruyor. Ama sulukta çok dayanmaz artık havalar sıcak. Ben 5-10 damla sirke katarak veriyorum. Akşama renk değişimi olmuyor. Öneririm.
  Vitamin ile birliktemi veriyorsunuz sadece sirkemi? Birde bir şey soracağım size 2 çift kuşuma hiç iç parazit yapmadım. Eczaneden sitraks ve kostil aldım Genelde  hep 1 gün vermişler sonra 10 gün sonra 1 gün daha vermişler farklı youtube hesaplarında siz farklı olarak 4 gün tadavi 3gün vitamin 3gün probiyotik öneriyorsunuz. Yaz sıcaklarında ağır gelebilrmi acaba 4 gün üst üste sitraks ve kostil vermek?

17 Haziran 2019, 12:54:38
Yanıtla #3

Ayhan OTÇUOĞLU

• Global Moderator
  • Gold-2-Üye

• 1.040
Sitraks 4-5 gün ağır gelmiyor denedim. Kontil i tam denemedim. Sulphamezathine kullanıyorum. Başka antiprotozoal ilaçlarda olabilir. 3 gün sadece koruyucu amaçlıdır veya tüysüz yavru varken uygulanabilir. 5 gün ve üstü uzun dönem ise tedavi amaçlıdır.
Makina Mühendisi
Hobi Amaçlı Üretici
Manisa Kanaryacılar Cemiyeti,
Bilezik No:45 TKF 450
MANİSA
Youtube Kanalım:  https://www.youtube.com/channel/UCifGojSHCWeOYSgVlWMHCrQ