SİTEDE PAYLAŞIMDA BULUNMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ

Gönderen Konu: kuşum kuruma hastalığına yakalandı yardım.  (Okunma sayısı 157 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

13 Temmuz 2019, 22:03:59
Okunma sayısı 157 defa

Koray SÖNMEZ

• Yeni-1-Üye

• *

• 2
3.5 yaşında erkek kuşum var eskiden çok fazla yem yerdi.Son 1 aydır düzgün yem yememeye başladı.3-4 gündür ise baya zayıfladı göğüsündeki kemik hissedilir bir şekil aldı.
Biteral 500 mg ampul aldım suyuna 3-4 damla kattım.Su içmediği için 3-4 damla ağzına damlatıyorum.Cici bebe bisküvisi vesaire ile mama yapıp şırınga ile besliyorum.Kafesi sıcak tutmaya çalışıyorum.Elime alıp darı felan verdiğimde yiyor.Normal yemi hiç yemiyor.Dışkısı yeşil ince uzun ve şeffaf bir sıvı oluyor genelde.Sizce kuş kuruma hastalığına mı yakalan mış yoksa başka birşey mi ? Elimden geleni yapıyorum 2 saatte bir besliyorum felan ama kursağı dolmasına rağmen hemen boşalıyor.Sanki yememiş gibi.

15 Temmuz 2019, 13:57:32
Yanıtla #1

Ayhan OTÇUOĞLU

• Global Moderator
  • Gold-2-Üye

• 1.005
Cici bebede şeker var. Şekerli gıdalar hastalıkları arttırır ve karaciğeri zorlar. Bir yandan tedavi etmeye çalışıp diğer yandan zorla hastalığını arttırmaya çalışıyorsunuz.
Makina Mühendisi
Hobi Amaçlı Üretici
Manisa Kanaryacılar Cemiyeti,
Bilezik No:45 TKF 450
MANİSA
Youtube Kanalım:  https://www.youtube.com/channel/UCifGojSHCWeOYSgVlWMHCrQ

15 Temmuz 2019, 17:03:50
Yanıtla #2

Koray SÖNMEZ

• Yeni-1-Üye

• *

• 2
hocam ne yapmamı önerirsin yem yemiyor hayvan darı uzattığımdada cok az yiyip bırakıyor yemediği için güçten düşüyor.

15 Temmuz 2019, 18:30:23
Yanıtla #3

Ayhan OTÇUOĞLU

• Global Moderator
  • Gold-2-Üye

• 1.005
Şırınga ile besleyin içine bir damla ilaçta koyabilirsiniz günlük 1 defa. Ama hayvana şeker vermeyin ağızdan ilacı direkt uygulamayın. Kendisi yeyinceye kadar şırınga besleme yapın.
Makina Mühendisi
Hobi Amaçlı Üretici
Manisa Kanaryacılar Cemiyeti,
Bilezik No:45 TKF 450
MANİSA
Youtube Kanalım:  https://www.youtube.com/channel/UCifGojSHCWeOYSgVlWMHCrQ