SİTEDE PAYLAŞIMDA BULUNMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ

Gönderen Konu: Çift Muhabbet Kuslarim Hakkinda Çoklu Sorunlarım  (Okunma sayısı 87 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

04 Ağustos 2019, 23:43:20
Okunma sayısı 87 defa

M.İlker ER

• Yeni-1-Üye

• *

• 1
Öncelikle selamlar,
 Birkaç hafta önce bir akrabamdan çift, sanirsam, yavru kus aldim. Kuslar bana hâlâ alışmış değil, erkeğe göre dişi çok korkuyor benden, bazen erkek elimden yem yerken erkeği korkutup engelliyor yemesini, ilk sorum bu. 2. sorum ise: Gun icerisinde neredeyse tamamen ayni tunekteler ama otmeleri sanirsam normal, biraz otup biraz dinleniyorlar. Nedenini anlayamadim, yuksekteki tunegi seviyorlar sanirim ama erkek olan yine kanat hareketlerini devam ettiriyor disiyi ise yaparken bir kez gordum baska hic gormedim o biraz hareketsiz ve pek otmuyor. Sanirim cok korkuyor. 3. sorum ise: geceleri yatarken -ilk defa bu gece yapiyor erkek olan- tek ayagini kaldirip tekrar tunege koyup ses cikartiyor, defalarca tekrarliyor. Cok incelemedim fakat sanirsam 2 ayak uzerinde yatiyorlar. 2 gundur vitamin veriyorum A/D/E/C alpha adli vitaminden suluklarina 10 damla damlatiyorum, gundelik tazeliyorum, kac gun daha devam ettirmeliyim? Kafeslerinde sadece gaga tasi var gerisi yemlik ve suluk, bir de tespih. Kafeslerine neler ekleyebilirim? Yardiminiz icin sag olun.

06 Ağustos 2019, 14:06:41
Yanıtla #1

Serkan HAN

• Yeni-2-Üye

• **

• 38
Merhaba.

Öncelikle kuşlarınız hayırlı olsun. Konuya şu gözle bakmanızı tavsiye ederim. Kuşlar bugüne kadar yaşadıkları ortamdan farklı bir ortama geldiler. Isı , kafes , ortam, dış etkenler, insan , yem , su vs... hayatlarında birçok şey değişti. Yeni geldikleri ortama uyum sağlamaları zaman alacaktır. Bununla birlikte muhabbet kuşları sürekli öten kuşlar değildir. Kuşların keyfine ve sağlığına ilaveten dışarıdan aldıkları seslere göre tepki verirler.

Vitamini sürekli vermeniz doğru değil, haftada 1 gün sularına takviye edebilirsiniz.

Kafeslerine ilave edeceğiniz şeyler sizin o kuşları ne için beslediğinizle doğru orantılıdır. eğer üretim için beslemiyorsanız kuşlar için yapılmış çeşitli oyuncaklar koyabilirsiniz ancak üretmek için besliyorsanız oyuncağa gerek yoktur. Kafeslerinde karşılıklı tünek olması yeterli yani 2 tünek arasında uçabilecekleri yada zıplayabilecekleri mesafede olması yeterlidir.

Kafeste kuş kumu (mineral ihtiyaçları için), gaga taşı ve kalamar kemiği olması gereklidir.
Herkese Sağlıklı Üretimler.

Hobi Amaçlı Amatör Üretici
Jumbo kırığı ve yerli
Balıkesir/Merkez
Ölümle Yaşamı Ayıran Çizgi , Siyahla Beyazı Ayıramaz Ki..!