SİTEDE PAYLAŞIMDA BULUNMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ

Gönderen Konu: İshal ,dışkıda yem ve Candida SSP  (Okunma sayısı 76 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

09 Ağustos 2019, 19:01:27
Okunma sayısı 76 defa

Eren ÜNAL

• Yeni-1-Üye

• *

• 3
Selamlar , muhabbet  kuşum bir süre hastalık geçirdi ve bazı yöntemler ile dışkı, yemesi ve kilo sorunun çözdüm ancak içim rahat etmediği için dışkısını özel bir lab da incelettim. Ve  gaita mikroskopisinde candida ssp olduğu söylendi , orası sadece lab olduğu için çözüm sunulmadı. Ardından tatile gittim ve burada da egzotik hayvan ve kanatlıdan anlayan bir veterinere gittik ancak antibiyotik vitamin ,prebiyotik toz ve immünomodülatör  verdi. Kuşumun dışkısında yemi de bu ilaçları verince ortaya çıkmaya başladı.Kuşumun durumunda hala bariz bir şekilde iyileşme yok.
Kuşum şuan yem tanelerini tam olarak yutamıyor ve iyice parçalayıp ağzında kalanını yutuyor gerisi dışarıya fırlıyor.Aşırı tüy dökme var ve tüye girdi sanırım.
Gagasını incelediğimde dilinin sağını ve solunu kapsayan etli kısım kırmızı renkte ve üstten birleştikleri yerde beyaz nokta vardı(bu etli kısım bana şiş gibi geldi tıpkı insanların bademciklerinin şişmesi gibi) Bu forumda eminim ki bir çok deneyimli isim var yardımlarınızı bekliyorum