SİTEDE PAYLAŞIMDA BULUNMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ

Gönderen Konu: Muhabbet Kuslarim Hakkindaki Sorularim, Yardimci Olursaniz Cok Mutlu Olurum  (Okunma sayısı 76 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

15 Ağustos 2019, 13:17:34
Okunma sayısı 76 defa

İlker ER

• Yeni-1-Üye

• *

• 3
Merhabalar, Benim bir disi bir de erkek muhabbet kusum var, birbirlerine surekli kur yapiyorlar. Ilk kez bugun yuvaliga durmadan girip cikiyorlar. Eskiden 1 tane yumurta yapipta kirdiklari yuvalik yerine baska bir yuvalik almistim, bu yeni aldigim ona gore daha kucuk 15 cm'e 5-10 cm civari bir sey. Bunu yapmamin sebebi ise kuslari 1 ay once akrabamdan almam ve yuvaligi vermeyi unutmus olmalari, her neyse disi kusum disariya ciktiginda o yuvaliga girmisti(eski yuvaligina) acaba o yuvaligi temizleyip onu mu taksam? Ayriyeten disi muhabbet kusum astim hastasi zannedersem, hizli hizli nefes aliyor ve bazen durduk yerde yapiyor bunu. 1 tur atiyor hemen nefes nefese kaliyor ve seste cikiyor. Hepradoxi adli bir ilac vardi sanirim onu almayi dusunuyorum, tek suluklari oldugundan erkekte bu ilactan icse bir sikinti olur mu? Son sorum ise bazen ishal gibi diskisini yaparken disi kusum bazen ise normal yesil diski yapiyor. Erkekte yesil diski yapiyor. Ishal olmus gibi duran disi kusumda hic kabariklik yok ve 3 haftadir sivi yesil diski birakiyor, tek sorunu diskinin sivi olmasi. Yardimci olursaniz ne mutlu bana.
(Kuslari alali 1 ay oldu)
Ha bir de ek bir soru daha cift kuslarin bana alismasi zormus, nasil kolaylastirabilirim?(umarim birileri yardimci olur)

15 Ağustos 2019, 13:24:24
Yanıtla #1

İlker ER

• Yeni-1-Üye

• *

• 3
Ha bir de erkek kusum nadiren veya bazen(cok gozlemliyemedim) gri diski birakiyor, arkadas anlam veremiyorum bu kuslar ne yapmak istiyor. Bazen gri bazen yesil. Digeri de bazen ishal bazen normal. Kafeslerinde kalamar kemigi takili, mineral bloklari var(mineral bloklarini neredeyse hic tuketemiyorlar) ve kus kumu da var ama zeminden kakalarini kiriyorlar yiyorlar mi bilmiyorum. Durmadan yuvaliga girip cikiyorlar, kus kumu dokmustum

16 Ağustos 2019, 19:43:29
Yanıtla #2

Ayhan OTÇUOĞLU

• Global Moderator
  • Gold-2-Üye

• 1.022
Dengesiz ve farklı dışkıda ilk olarak koksidiyoz ilacı kullanmalısınız. Sulphamezathine kullanılmalı. Yeşil dışkıyada faydası olacaktır. Suluktan 8-10 damla en az 5 gün. hemen ardından 3 gün multivitamin 3 gün de probiyotik veriniz.
Makina Mühendisi
Hobi Amaçlı Üretici
Manisa Kanaryacılar Cemiyeti,
Bilezik No:45 TKF 450
MANİSA
Youtube Kanalım:  https://www.youtube.com/channel/UCifGojSHCWeOYSgVlWMHCrQ