SİTEDE PAYLAŞIMDA BULUNMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ

Gönderen Konu: Yumurtlama sorunu  (Okunma sayısı 112 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

11 Eylül 2019, 21:22:23
Okunma sayısı 112 defa

Mehmet KÜÇÜCÜK

• Yeni-2-Üye

• **

• 26
Öncelikle herkese merhabalar aranıza yeni katıldım burdan bi çık konuda destek alıyorum ustalar her türlü biligiyi paylaşıyor saolsunlar bunun içinde teşekkür ederim  benim aorunum şu;kuşum yavrularını büyüttü yavrular yeme düşer düşmez tekrar yumurtladı ilk yumrtaya 3 gün yattı ikinci gelmedi sonrada yumurtayı dışarı attı aradan dört gün geçti tekrar yumurtladı  bu kuştan daha önce yavru aldım  ama ilk yumrtadan sonra 7 gün sonra ikinci yumrta  normalmi

12 Eylül 2019, 08:43:45
Yanıtla #1

Ayhan OTÇUOĞLU

• Global Moderator
  • Gold-2-Üye

• 1.037
Pek normal değil ama ilk yumurta boşmuş ve bunu kuşunuz biliyormuş. Devamı gelirse sorun yok. Yumurtaya devam edemiyorsa ya tüye girmiştir ya da hastalık kapmıştır.
Makina Mühendisi
Hobi Amaçlı Üretici
Manisa Kanaryacılar Cemiyeti,
Bilezik No:45 TKF 450
MANİSA
Youtube Kanalım:  https://www.youtube.com/channel/UCifGojSHCWeOYSgVlWMHCrQ

12 Eylül 2019, 10:47:12
Yanıtla #2

Mehmet KÜÇÜCÜK

• Yeni-2-Üye

• **

• 26
Çok teşekkürler cvp için takip edicem bi hastalıgı yok gibi görünüyor hareketleri  de normal tüyede girmedi   Dedginiz gibi boş oldugu için olabilir belkide

15 Eylül 2019, 14:03:53
Yanıtla #3

Mehmet KÜÇÜCÜK

• Yeni-2-Üye

• **

• 26
Ahıcalarım üstadlar sorunum aynen devam etmekte yine tek yumrta ikincisi gelmedi bugun beşinci gün hala üzerine yatmaya devam ediyor  sizce sorun ne olbilir bu çiftten daha önce üç yavru aldım

Dün, 08:44:05
Yanıtla #4

Ayhan OTÇUOĞLU

• Global Moderator
  • Gold-2-Üye

• 1.037
Kuşun yaşı net olarak belli mi? Yaşlı dişi olabilir. Üretim hayatının sonuna gelmiş olabilir.
Makina Mühendisi
Hobi Amaçlı Üretici
MANİSA

Dün, 10:27:20
Yanıtla #5

Mehmet KÜÇÜCÜK

• Yeni-2-Üye

• **

• 26
Üstadım  öncelikle  iliginiz  için teşekkürler iki yaşını geçkin bugun ikinici yumrtasını yumrtladı iki yumurta arası 5 gün oldu  kuluçkada yatmada sıkıntı yok  herhangi bi hastalık belirtisi yok sanırım sizin dediginiz gibi üreme hayatı sona eticek bu ladar aralıklı yumrtlama normal degil sanırım

Dün, 11:19:50
Yanıtla #6

Ayhan OTÇUOĞLU

• Global Moderator
  • Gold-2-Üye

• 1.037
Yaşlı değilmiş. Hastalık olabilir. You tube kanalımda "yaz döneminde üretime hazırlık" isimli video mu izleyin oradaki kürleri uygulayın. Birde "Kara Benek" isimli video bu kürleri uygulamanız belki olumlu sonuç almanıza yardım edebilir.
Makina Mühendisi
Hobi Amaçlı Üretici
MANİSA

Dün, 11:57:55
Yanıtla #7

Mehmet KÜÇÜCÜK

• Yeni-2-Üye

• **

• 26
Üstad sizi dikkale tAkip ediyorum kanalınızdanda her iki videonuzada bakacagım çok teşekkür ederim  ilgi ve alakanız için