SİTEDE PAYLAŞIMDA BULUNMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ

Gönderen Konu: Yavru Muhabbet Kuşu Tüy Problemi  (Okunma sayısı 959 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

04 Ekim 2019, 19:31:12
Yanıtla #30

Musab Mehmet EREN

• Yeni-1-Üye

• *

• 22

Öncekine göre biraz daha tüy çıkmış inşallah ölmez kuşunuz

GM 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

04 Ekim 2019, 19:32:00
Yanıtla #31

Musab Mehmet EREN

• Yeni-1-Üye

• *

• 22
Bu arada çiftiniz yumurtladıysa yavruyu atmaları normal bir durum

04 Ekim 2019, 20:51:56
Yanıtla #32

Taner YURTTAŞ

• Yeni-2-Üye

• **

• 41
Ama maleaef bana çifti ayırıp dinlendircek fırsat vermedi kötü yanı bu maşesef😩😩

04 Ekim 2019, 21:01:48
Yanıtla #33

Musab Mehmet EREN

• Yeni-1-Üye

• *

• 22
Ama maleaef bana çifti ayırıp dinlendircek fırsat vermedi kötü yanı bu maşesef
Malesef o kötü olmuş

05 Ekim 2019, 11:23:04
Yanıtla #34

Taner YURTTAŞ

• Yeni-2-Üye

• **

• 41
Malesef tüysüz olan yavruyu kaybettim😩😩 ama diğer kuşu umarım daha iyi bakarım ilginç şelilde babanın yanına koydum hemen onu besledi hani yeteri kadar mıdır bilmem ama besledi, dal darıda koydum önüne ama pek ona alakadar olmuyor birde su ihtiyaçlarını nasıl karşılıyolar yavrular yani yeme attığınız yavrular

05 Ekim 2019, 17:35:52
Yanıtla #35

Musab Mehmet EREN

• Yeni-1-Üye

• *

• 22
Tüysüz yavrunun ölmesine üzüldüm  :'(
Bu arda diğer yavruyu anne ve babayla yanlız bırakmayın büyük ihtimalle döverler

05 Ekim 2019, 17:50:09
Yanıtla #36

Taner YURTTAŞ

• Yeni-2-Üye

• **

• 41
Bizim yavru biraz tembel sanırım yem ağzına alıp geveliyo dal darıda var ama halen beslenmek istiyor. Yavruya bi gözlem altında tutuyorum baba baya besliyo, vurdunuda görmedim bu yavruya ama bi sıkıntı olursa ayıracağım yoksa pek beslencek gibi durmuyo kendi

05 Ekim 2019, 20:54:37
Yanıtla #37

Musab Mehmet EREN

• Yeni-1-Üye

• *

• 22
Bizim yavru biraz tembel sanırım yem ağzına alıp geveliyo dal darıda var ama halen beslenmek istiyor. Yavruya bi gözlem altında tutuyorum baba baya besliyo, vurdunuda görmedim bu yavruya ama bi sıkıntı olursa ayıracağım yoksa pek beslencek gibi durmuyo kendi
Yavruda bir sorun olabilimi ki acaba

05 Ekim 2019, 21:23:59
Yanıtla #38

Taner YURTTAŞ

• Yeni-2-Üye

• **

• 41
Yani şöyle onu ben günde 1 kere beslemeye çalışıyorum gerçektende iştahla yiyor, hani dışarı çıkardımda yerinde duramıyor pıtır pıtır ancak kafes tabanda veya en alt tabana yakın koyduğum tünekte bazen gözü kapatıp siniyor ama ufak olduğu içindir diye düşündüm belki üşüyordur diye çünkü tam anlamıyla tüylenmedi yani kanat altları hafif boşluklar var popoda biraz tüysüz, benimnntahminimden küçük bir kuş olabilir yani en az 30 gün bazen elimle tek tek aspur veriyorum onu ağzına almaya çalışıyo geveliyo ama kendisi yem yemek yerine babadan istiyo oda şimdilik kırmıyor🤗😝 bende şırıngadan veriyorum tam anlamaıyla yeme düşemedi, birde olaki düştü hafif yem yiyo ee bu suyu nerden nasıl içecek!?

05 Ekim 2019, 22:26:02
Yanıtla #39

Sezgin ÖZ

• Yeni-1-Üye

• *

• 1
Çok geçmiş olsun allah şifasını versin inşallah

07 Ekim 2019, 10:41:51
Yanıtla #40

Ünal YILMAZ

• Silver-2-Üye

• 2.943
iç ve dis parazit icin ne kullaniyorsun üstadim ?
"De ki: Benim Namazım, ibadetim, hayatım ve ÖLümüm hep ALemlerin Rabbi Allah içindir."

(EN'AM/162)

ÖLECEĞİZ ÖLECEĞİZ MÜJDELER OLSUN ÖLÜMÜ ÖLDÜREN RABBE SECDELER OLSUN.

H@Y@T@ D@İR

07 Ekim 2019, 11:04:25
Yanıtla #41

Taner YURTTAŞ

• Yeni-2-Üye

• **

• 41
Şöyle söyleyim, anne babayı bi küre aldım(Ayhan Beyinde Önerdiği Şekilde), sulphamezatin/vitamin/probiyotik, 3-5 gün dinlendirdikten sonra doksisiklin küre başlayacağım. Dış parazit için şu an için açıkcası bir önlemim yok, ama vilmectin bulmaya çalışıyorum, suluklarında kullanacam ancak tabi yavruya nasıl kullanırım bilmiyorum birde kafes taban için akartox almayı düşünüyorum

07 Ekim 2019, 11:50:29
Yanıtla #42

Ünal YILMAZ

• Silver-2-Üye

• 2.943
Vilmectini ic ve diş parazitde kullanın  tuydeki farki goreceksiniz  vilmectinin uygulamasini sitede bulabilirsin  vilmectini kullanirsan yuvaliginida  sıksık temizlersen  bi sorunun kalmaz insaAllah  selam ve dua ile
"De ki: Benim Namazım, ibadetim, hayatım ve ÖLümüm hep ALemlerin Rabbi Allah içindir."

(EN'AM/162)

H@Y@T@ D@İR

08 Ekim 2019, 20:30:37
Yanıtla #43

Taner YURTTAŞ

• Yeni-2-Üye

• **

• 41
Bizim yavru kafes tabanındaydı, önünde dal darısı ardında yem öğrensin diye uğraşıyorum, ama baktım yavru tırmana tırmana annesin yavruluna girmiş😝 bende yumurtalara zarar verir diye kafese koydum yine, baba arada baktımda besliyor ama yavru oldundan mı yoksa baska sebepden mi biraz güçsüz, tünekte duruyo ama bazen boynunu arkaya atıp uyukluyo yavru kuşlarda(30-32 günlük) normal mi sizce yoKsa bir hastalıktan mı şüphelenmeliyim, 3 gün içinde anne bababya doksisiklin tedavisine başlayacağım.

10 Ekim 2019, 00:24:20
Yanıtla #44

Ünal YILMAZ

• Silver-2-Üye

• 2.943
Uyuklamasi  gayet normal  bunu surekli yapmasi  anormal anne babaya uygulayacaginiz  ilac v.s nedir bilgim yok   neden uygulayacaginizi  yazarsaniz bilgi sahibi olurum  bende  selam ve dua ile

(EN'AM/162)

H@Y@T@ D@İR