SİTEDE PAYLAŞIMDA BULUNMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ

Gönderen Konu: Muhabbet kuşum hasta  (Okunma sayısı 197 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

01 Ekim 2019, 12:35:11
Okunma sayısı 197 defa

Demet SOLAK

• Yeni-1-Üye

• *

• 3
Muhabbet kuşum 8 yaşında. 1 hafta önce tek gözünde şişme meydana geldi halsizlik ve ishali vardı. Ornitosis olabilme ihtimali yüksek olduğu için doksisiklin etken maddeli bir ilaç temin ettim. Ağızdan bir damla veriliyor. Bugün ilk kez ilacı vermeyi denedim ağzına 1 damla damladı ya da damlamadı ardından kusmaya başladı ve 1 saattir aralıksız kusuyor. Burnuna bir şey kaçmış gibi hapşırıyor. Şuan nefes alırken hırıltı benzeri ses çıkarıyor ve uyuyor. İlaçtan dolayı böyle bir durum yaşayan var mı yardımcı olabilir misiniz? Ciğerlerine sıvı kaçmış olabilir mi böyle bi durumda ne yapmak gerekir?

01 Ekim 2019, 14:08:11
Yanıtla #1

Ayhan OTÇUOĞLU

• Global Moderator
  • Gold-2-Üye

• 1.089
Hata etmişsiniz. Kuşun hem akciğerine, nefes borusuna kaçmış hem de tahriş etmiştir. Artık birkaç gün kabaracak. Suluğuna 3-4 damla damlatın. Ağzına direkt uygulamayın. İlaç 5 gün verilecek. İlaç doğru ilaç ama uygulamanız yanlış. 3 gün multivitamin 3 gün probiyotikle tedavi tamamlanacak. Hepsi hergün tazelenecek. Geçmiş olsun.
Makina Mühendisi
Hobi Amaçlı Üretici
Manisa Kanaryacılar Cemiyeti,
Bilezik No:45 TKF 450
MANİSA
Youtube Kanalım:  https://www.youtube.com/channel/UCifGojSHCWeOYSgVlWMHCrQ

01 Ekim 2019, 14:35:13
Yanıtla #2

Demet SOLAK

• Yeni-1-Üye

• *

• 3
Ayhan Bey öncelikle tavsiyelerinize teşekkür ederim. İlacın kullanım talimatında ağıza damlatılır yazdığı için bu şekilde verdim bu sonuç ile karşılaşacağımı bilseydim asla bu tip bir uygulama yapmazdım.  Ki 1 damlası bile tam olarak damlamamışken böyle bir etkiye sebebiyet verdi. Şu anda yem yiyor fakat genzine bir şey gitmiş gibi rahatsız. Hapşırıklar ve hırıltı sorunu devam ediyor. Ara ara kusuyor. Dediğiniz gibi kabarık vaziyette uyuyor. Umarım daha kötü olmadan iyileşme imkanı vardır.

01 Ekim 2019, 16:45:33
Yanıtla #3

Ayhan OTÇUOĞLU

• Global Moderator
  • Gold-2-Üye

• 1.089
Bizde bu şekilde hata yaparak öğrendik. Yani verilecekse bile suyla seyreltip vermek gerekiyor. Ben sulphamezathine i güvercine damlatmıştım. Kuş hemen kabardı. Bu muhabbet kuşu ve bu ilaç daha güçlü. Olan olmuş siz tedaviye devam edin. Yem yemesi olumlu bir gelişme.
Makina Mühendisi
Hobi Amaçlı Üretici
MANİSA

03 Ekim 2019, 20:33:03
Yanıtla #4

Demet SOLAK

• Yeni-1-Üye

• *

• 3
Hırıltı ve kusma sorunu geçti. Yem yiyor. İlacı suyuna katarak veriyorum. Sadece halsiz ve uyuklama halinde gün içinde konuşuyor fakat genel olarak uyuyor. İlaç bünyesini yoruyor sanırım. Tedaviden sonra probiyotik ve multivitamine başlayacağım. Umarım tamamen atlatır. Tekrardan teşekkürler.

04 Ekim 2019, 08:07:11
Yanıtla #5

Ayhan OTÇUOĞLU

• Global Moderator
  • Gold-2-Üye

• 1.089
Siz tedavisini normal programında sürdürünüz. Daha düzelmesine var. Boğazı hemen geçmez.
Makina Mühendisi
Hobi Amaçlı Üretici
MANİSA