SİTEDE PAYLAŞIMDA BULUNMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ

Gönderen Konu: erkek muhabbet kuşumun poposunda şişlik  (Okunma sayısı 194 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

01 Ekim 2019, 21:46:43
Okunma sayısı 194 defa

Ebru AKDOĞANOĞLU

• Yeni-1-Üye

• *

• 5
Herkese merhabalar. 10 gün önce 8 yaşındaki erkek muhabbet kuşumun poposunda fotoğraftaki şişliği fark ettim, hemen veterinere götürdüm. Kültür için örnek aldılar. Kültür sonucu çıkana kadar suluğuna damlatmak için vitamin ve antibiyotik verdiler. 3 gün boyunca verdikleri ilaçları kullandım. Kültürün sonucunda kayda değer bir üreme olmadığını söyledi veteriner ve daha farklı görünen başka bir antibiyotik verdi. Bu antibiyotiği önceden verilen vitamin ile beraber 3 gün kullandım. 3 günün sonunda şişlikte büyüme ve kuşta halsizlik başladı. Tekrar muayene için veterinere götürdüğümde elle muayene sonucu testislerinde tümör olduğunu yapacak bir şey olmadığını son verdikleri antibiyotiğe devam etmememi söylediler. Son 3-4 gündür durumu stabil. Popodaki şişlik yumuşak ve karına doğru uzanıyor. Kakasını poposunu sallayarak yapabiliyor. Şişlikte küçük bir sert kısım var o da karnına doğru uzanan kısımda, kuşun solunda kalıyor. Daha önce böyle bir durum ile karşılaşan ya da bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum. İştahı kesilmedi ve dün itibariyle günde 20 dakika olmak üzere infrared lamba kullanmaya başladık. Yardımcı olmaya çalışacak olan herkese şimdiden sonsuz teşekkürler.

https://eksiup.com/p/tg2194554ck5

01 Ekim 2019, 22:56:55
Yanıtla #1

Ayhan OTÇUOĞLU

• Global Moderator
  • Gold-2-Üye

• 1.089
Bu konularda başarı kesin değil. Bu tedaviyi uzun süreli olarak bir yapın küçülme olursa durumu bildirin. Başka tedavi de denemeniz için önerim olabilir.
https://www.youtube.com/watch?v=lg8Df_Bzzd4
Makina Mühendisi
Hobi Amaçlı Üretici
Manisa Kanaryacılar Cemiyeti,
Bilezik No:45 TKF 450
MANİSA
Youtube Kanalım:  https://www.youtube.com/channel/UCifGojSHCWeOYSgVlWMHCrQ

01 Ekim 2019, 23:21:18
Yanıtla #2

Ebru AKDOĞANOĞLU

• Yeni-1-Üye

• *

• 5
Çok teşekkür ederim, deneyeceğim.

02 Ekim 2019, 16:42:37
Yanıtla #3

Ebru AKDOĞANOĞLU

• Yeni-1-Üye

• *

• 5
Tekrar merhabalar. Videoda bahsettiğiniz antikoksidan ilacı kanatlılar için çoğu veteriner satmıyor sanırım. 7 ya da 8 veterineri aradım ama kanatlilar için ılaç bulunduran bir tane veteriner bulabildim. O da dışarıya ilaç satmadıklarını, mauyene sonrası ilaç verebileceklerini söyledi. Bahsi geçen ilacı temin edebileceğim sizin bildiğiniz bir veteriner var mı? Özel aracım yok hasta kuşu da toplu taşıma ile daha fazla yormak istemiyorum.

02 Ekim 2019, 19:28:24
Yanıtla #4

Musab Mehmet EREN

• Yeni-1-Üye

• *

• 22
Herkese merhabalar. 10 gün önce 8 yaşındaki erkek muhabbet kuşumun poposunda fotoğraftaki şişliği fark ettim, hemen veterinere götürdüm. Kültür için örnek aldılar. Kültür sonucu çıkana kadar suluğuna damlatmak için vitamin ve antibiyotik verdiler. 3 gün boyunca verdikleri ilaçları kullandım. Kültürün sonucunda kayda değer bir üreme olmadığını söyledi veteriner ve daha farklı görünen başka bir antibiyotik verdi. Bu antibiyotiği önceden verilen vitamin ile beraber 3 gün kullandım. 3 günün sonunda şişlikte büyüme ve kuşta halsizlik başladı. Tekrar muayene için veterinere götürdüğümde elle muayene sonucu testislerinde tümör olduğunu yapacak bir şey olmadığını son verdikleri antibiyotiğe devam etmememi söylediler. Son 3-4 gündür durumu stabil. Popodaki şişlik yumuşak ve karına doğru uzanıyor. Kakasını poposunu sallayarak yapabiliyor. Şişlikte küçük bir sert kısım var o da karnına doğru uzanan kısımda, kuşun solunda kalıyor. Daha önce böyle bir durum ile karşılaşan ya da bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum. İştahı kesilmedi ve dün itibariyle günde 20 dakika olmak üzere infrared lamba kullanmaya başladık. Yardımcı olmaya çalışacak olan herkese şimdiden sonsuz teşekkürler.

https://eksiup.com/p/tg2194554ck5
Bu arada kuşun fotosunu atarmısınız

GM 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

02 Ekim 2019, 21:57:27
Yanıtla #5

Ebru AKDOĞANOĞLU

• Yeni-1-Üye

• *

• 5
Aslında iletide var ama açılmıyor sanırım. Mesaj olarak gönderdim

04 Ekim 2019, 00:29:09
Yanıtla #6

Ünal YILMAZ

• Silver-2-Üye

• 2.943
Diskida sorun yasiyorsa yesillik tuketiyorsa veriniz  veya mamaya yumurta sarisi agirlikli olarak yapip kusdaki diskilamayi   kolaylastiriniz
"De ki: Benim Namazım, ibadetim, hayatım ve ÖLümüm hep ALemlerin Rabbi Allah içindir."

(EN'AM/162)

ÖLECEĞİZ ÖLECEĞİZ MÜJDELER OLSUN ÖLÜMÜ ÖLDÜREN RABBE SECDELER OLSUN.

H@Y@T@ D@İR