SİTEDE PAYLAŞIMDA BULUNMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ

Gönderen Konu: Kuluçkadaki kuşun taşıma mecburiyeti  (Okunma sayısı 221 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

05 Ekim 2019, 16:34:07
Okunma sayısı 221 defa

Musab Mehmet EREN

• Yeni-1-Üye

• *

• 22
Merhaba kuşum geçen hafta
perşembe günü yumurtladı erkek gayet iyi bakıyor şuan 5. Yumurtada kuşların ikisinde bana alışık dişi ilk kuluçkada gayet iyi yatıyo bu ayın 18 i gibi taşınma durumum var kuşları napacağım konusunda hiç bir fikrim yok önerilerinizi bekliyorum

06 Ekim 2019, 00:28:47
Yanıtla #1

Ünal YILMAZ

• Silver-2-Üye

• 2.943
Yavru cikarsa insaALLAH problem olmaz  yumurtada iken yatmayi birakanlar var bu kusun  yapisina bagli kusdan kusa degisir. Bu tur durumlar  selam ve dua ile
"De ki: Benim Namazım, ibadetim, hayatım ve ÖLümüm hep ALemlerin Rabbi Allah içindir."

(EN'AM/162)

ÖLECEĞİZ ÖLECEĞİZ MÜJDELER OLSUN ÖLÜMÜ ÖLDÜREN RABBE SECDELER OLSUN.

H@Y@T@ D@İR

06 Ekim 2019, 13:59:44
Yanıtla #2

Musab Mehmet EREN

• Yeni-1-Üye

• *

• 22
Teşekürler inşalah yavrular çıkar ozamana kadar bu ayın on sekizi gibi çıkarmı acaba

07 Ekim 2019, 10:33:45
Yanıtla #3

Ünal YILMAZ

• Silver-2-Üye

• 2.943
5. Yumurtada ise 2 gun ara ile yumurtlarlar o zaman 10 gunluk kulucka olmus demek ki yazdiginiza gore cikmasi gerek ama siz yumurta kontrolu yapin  dolu bosmu die  daha  saglikli olur. Selam ve dua ile
"De ki: Benim Namazım, ibadetim, hayatım ve ÖLümüm hep ALemlerin Rabbi Allah içindir."

(EN'AM/162)

H@Y@T@ D@İR

07 Ekim 2019, 19:42:47
Yanıtla #4

Musab Mehmet EREN

• Yeni-1-Üye

• *

• 22
5. Yumurtada ise 2 gun ara ile yumurtlarlar o zaman 10 gunluk kulucka olmus demek ki yazdiginiza gore cikmasi gerek ama siz yumurta kontrolu yapin  dolu bosmu die  daha  saglikli olur. Selam ve dua ile
Duyduğuma göre yumurtanın çıkma süresi 19 gün diye biliyorum

GM 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

18 Ekim 2019, 19:29:06
Yanıtla #5

Musab Mehmet EREN

• Yeni-1-Üye

• *

• 22
Bakarmısınız 1. Yumurta 21 gün olmasına ramen yavru çıkmadı aynı şekilde 2.yumurtanında 19. Günü ve yavru çıkmadı acaba bütün yumurtalar boşmu ki dişinin neredeyse yuvalık tan hiç çıkmıyor inşallah kalan3 yumurta çıkar sizce yavru çıkmamasını sebebi nedir

18 Ekim 2019, 19:38:32
Yanıtla #6

Ünal YILMAZ

• Silver-2-Üye

• 2.943
Onceki msj da kontrol edin die yazdim bunu ihmal ettiyseniz  cikmama oranin yuksek olur  yinede siz bakin   size sunu tavsiye ediyorum  selpak mendil veya turevi  fatk etmez  bunu islatip  yumurtalari hafifce nemlendirin  ok . Allahin izni ile embiryo gelisimi olan  yavruluk evresini atlatan biiznillah  cikar  buna katilmayanlar olursa  ben  kendi denenelerimi aktariyorum  saygi duyarim zit gorusde olanlara  selam ve dua ile

(EN'AM/162)

H@Y@T@ D@İR

18 Ekim 2019, 19:42:15
Yanıtla #7

Musab Mehmet EREN

• Yeni-1-Üye

• *

• 22
Teşekkürler dediklerinizi uyguluyacağım yumurta kontrolü yapmamıştım

19 Ekim 2019, 19:50:33
Yanıtla #8

Musab Mehmet EREN

• Yeni-1-Üye

• *

• 22
Yumurta kontrolü yaptım nemde yaptım 3 yumurta aldım üçüde boş gibiydi sarısı gözüküyor Bi tek damar göremedim

19 Ekim 2019, 21:56:15
Yanıtla #9

Ünal YILMAZ

• Silver-2-Üye

• 2.943

(EN'AM/162)

H@Y@T@ D@İR

19 Ekim 2019, 22:31:48
Yanıtla #10

Musab Mehmet EREN

• Yeni-1-Üye

• *

• 22