SİTEDE PAYLAŞIMDA BULUNMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ

Gönderen Konu: Dışkıda kan(PARAZİT!)  (Okunma sayısı 440 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

06 Ekim 2019, 19:52:28
Okunma sayısı 440 defa

Kübra AVCI.

• Yeni-1-Üye

• *

• 9
Arkadaşlar tam 3 haftadır her gün ara ara kuşumun dışkısından kan geliyor 2 veterinere gittim.Biri eczaneden bir ilaç ve probiyotik damla aldırdı. O ilacı 15 gün arayla iki kere ve bir damla olarak kullandım diğer probiyotik damlayı her gün veriyorum. Bunun yanı sıra bir başka güvendiğim veterinere hemen gittim bana sabah vitaform akşam enrocure ilaç tedavisi verdi bir hafta kullandım şimdi bir hafta ara verdik ama bu kan olayı bitmedi. Her gün kafes altını temizliyorum kuş çok neşeli dıştan tamamen normal ama dışkında kan hep oluyor günde 10 kez dışkısında kan damlası görüyorum lütfen bir fikir verin bu hafta veterinerle görüşücem ya aynı tedaviye devam edicez ya da başka bir şey diyecek bilmiyorum. Bu PARAZİTTEN nasıl kurtulunur yardım edin!

07 Ekim 2019, 10:39:13
Yanıtla #1

Ünal YILMAZ

• Silver-2-Üye

• 2.946
Pankreas  ile alakali bir durumdan bahsettimi  veterinerler size ????
"De ki: Benim Namazım, ibadetim, hayatım ve ÖLümüm hep ALemlerin Rabbi Allah içindir."

(EN'AM/162)

ÖLECEĞİZ ÖLECEĞİZ MÜJDELER OLSUN ÖLÜMÜ ÖLDÜREN RABBE SECDELER OLSUN.

H@Y@T@ D@İR

07 Ekim 2019, 12:53:30
Yanıtla #2

Ayhan OTÇUOĞLU

• Global Moderator
  • Gold-2-Üye

• 1.104
Bu tedaviyi yapınız. Adamın anlattığı şekilde kafesteki kalamar, grit, gaga taşı ne varsa alın. Uzun dönem uygulayın.
https://www.youtube.com/watch?v=lg8Df_Bzzd4
Makina Mühendisi
Hobi Amaçlı Üretici
Manisa Kanaryacılar Cemiyeti,
Bilezik No:45 TKF 450
MANİSA
Youtube Kanalım:  https://www.youtube.com/channel/UCifGojSHCWeOYSgVlWMHCrQ

07 Ekim 2019, 14:09:52
Yanıtla #3

Kübra AVCI.

• Yeni-1-Üye

• *

• 9
Ayhan bey videoya katiliyorum buyuk bir olasilikla bu hastalik çarsamba günü bu tedaviye başlamayı düşünüyorum çünkü diğer ilaçları keseli 1.haftasını o gün dolduracak ne dersiniz uygun mudur umarim veteriner de o ilac vardir teşekkür ederim. Bir de bugün kekik suyu yapıcam.

07 Ekim 2019, 15:05:38
Yanıtla #4

Kübra AVCI.

• Yeni-1-Üye

• *

• 9
Pankreas  ile alakali bir durumdan bahsettimi  veterinerler size ????
Demedi sadece parazit dedi iki veterinerde. Bu arada,şu sıralar kan biraz azaldı gibi yani dün mesela öğlen 3 e kadar kan gelmemişti sonra akşam 7 ye kadar dışkısında minikte olsa kan olmuştu daha sonrasında yoktu. Bugünde dışkı rengi alt taban yeşil üzeri grimsi gibi. O parazit dışkıda küçük siyah nokta şeklinde görülebiliyor. Böyle aşırı küçük 3 4 tane siyahımsı nokta oluyor dışkıda ama bazı zamanlar tamamen temiz sadece düz yeşil yapıyor.

07 Ekim 2019, 15:06:31
Yanıtla #5

Ayhan OTÇUOĞLU

• Global Moderator
  • Gold-2-Üye

• 1.104
Geç kalmayın kanlı ishal bu hastalığın en son evresi. Veterinerde hangi koksidiyoz ilacı varsa alın gecikmeyin. Farklı bir ilacı da alırsanız onun kullanımını öğrenin. İlacınızı bir an önce temin edin yarında başlayın.
Makina Mühendisi
Hobi Amaçlı Üretici
MANİSA

07 Ekim 2019, 15:08:10
Yanıtla #6

Ayhan OTÇUOĞLU

• Global Moderator
  • Gold-2-Üye

• 1.104
Dengesiz dışkılama da bu hastalığın belirtisi. Bu noktaya da dikkat.
Makina Mühendisi
Hobi Amaçlı Üretici
MANİSA

16 Ekim 2019, 12:57:52
Yanıtla #7

Kübra AVCI.

• Yeni-1-Üye

• *

• 9
Dengesiz dışkılama da bu hastalığın belirtisi. Bu noktaya da dikkat.
Ayhan bey sulphamazethine isimli ilacı kullandım bugün son kez vericem 9-10 damla ilaca 4.5 cay kaşığı su ölçüsünde 7 gün dedi veteriner fakat bugün kuş neredeyse tam siyah ve yine kanlı dışkıladı. Düne kadar yeşildi kan vardı fakat bugün öyle değil veteriner durumu iyi su an bir şey yapmayacağız dedi sizin düşünceniz nedir? Durumu nasıl sizce?

16 Ekim 2019, 17:29:47
Yanıtla #8

Ayhan OTÇUOĞLU

• Global Moderator
  • Gold-2-Üye

• 1.104
Ben 7 gün kullandırmıyorum. 5 gün ilaç 3 gün multivitamin ve 3 gün yine ilaç olarak kullandırıyorum. Bu şekilde kuşun bağışıklığı düşmeden kuşa daha faydalı olduğuna inanıyorum. Ama olan olmuş. siz veterinerin verdiğini takip edin biraz sabırlı olun kuşun genel durumu nasıl o kısımda önemli. Belki geçici olabilir. Devam ederse durumu paylaşın. Birde veterinere sorun neticede bu onun tedavisi artık.
Makina Mühendisi
Hobi Amaçlı Üretici
MANİSA

16 Ekim 2019, 23:44:33
Yanıtla #9

Kübra AVCI.

• Yeni-1-Üye

• *

• 9
Ben 7 gün kullandırmıyorum. 5 gün ilaç 3 gün multivitamin ve 3 gün yine ilaç olarak kullandırıyorum. Bu şekilde kuşun bağışıklığı düşmeden kuşa daha faydalı olduğuna inanıyorum. Ama olan olmuş. siz veterinerin verdiğini takip edin biraz sabırlı olun kuşun genel durumu nasıl o kısımda önemli. Belki geçici olabilir. Devam ederse durumu paylaşın. Birde veterinere sorun neticede bu onun tedavisi artık.
Dışkı yeniden yeşil oldu düzeldi ama kan devam ediyor veteriner 10 gün bekleyelim dedi fakat bu süre oldukça uzun ve bu parazit devam eder mi bilmiyorum. Bu arada kuş iyi

17 Ekim 2019, 21:35:46
Yanıtla #10

Kübra AVCI.

• Yeni-1-Üye

• *

• 9
Sizin bu tedaviniz ile kuş ne kadar sürede iyileşiyor anlatabilir misiniz

29 Ekim 2019, 20:59:08
Yanıtla #11

Kübra AVCI.

• Yeni-1-Üye

• *

• 9
Ayhan bey bir sorum olacak bakabilir misiniz?

04 Kasım 2019, 23:39:00
Yanıtla #12

Behzat TİĞİZ

• Global Moderator
  • Silver-2-Üye

• 3.113
Diski ve kus videosu lütfen, her kanlı diski koksidiyoz değildir. İç parazitlerden kaynaklanan bağırsak kanaması durumları olabilir, k3 vitamini yetersizliğinden, sindirim problemi yüzünden de olabilir, koksidiyoz tedavisinde hangi etken maddeli ilaçları kullandiniz

09 Kasım 2019, 12:22:54
Yanıtla #13

Kübra AVCI.

• Yeni-1-Üye

• *

• 9
Diski ve kus videosu lütfen, her kanlı diski koksidiyoz değildir. İç parazitlerden kaynaklanan bağırsak kanaması durumları olabilir, k3 vitamini yetersizliğinden, sindirim problemi yüzünden de olabilir, koksidiyoz tedavisinde hangi etken maddeli ilaçları kullandiniz
Merhaba veterinerle devamlı irtibat halindeyim kuşum yaklaşık 2 aydır bu hastalık ile mücadele ediyor dışkıda görülen kan dışında kuş oldukça normal canlı ve mutlu ilk tedavi şekli vitaformdu baktık olmuyor enrocure ilaç ve probiyotik tedavisi uyguladık fakat değişiklik olmadı sonrasında sulphamezathine uyguladık 7 gün kullandık bu sırada sabahları probiyotik kullanıyordum 10 gün ara verdik bu arada kuşun dışkısında ki kan neredeyse hiç gelmedi ama ilacı bırakalı tam bir hafta sonra yeniledi ve tekrar 10 günlük tedaviye başladık ve bugün son ilaç vereceğim gün bunun yanında Refarm adlı probio life vg denilen üründen yemine karıştırıyorum ki K3 vitamini alsın ne yapacağımı şaşırdım artık uzun bir yazı oldu ama tüm süreç böyle kan dışkı da devam etmekte her dışkılamada olmasa da arada yapıyor ilacı kestiğimizde ne olacak bilmiyorum