SİTEDE PAYLAŞIMDA BULUNMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ

Gönderen Konu: Evde Hobi Olarak Üretim için Gerekli Malzeme ve Ürünler  (Okunma sayısı 164 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

08 Ekim 2019, 23:54:06
Okunma sayısı 164 defa

Mehmet KÜÇÜKSAKAL

• Yeni-1-Üye

• *

• 11
Merhaba üstadlar aranıza yeni katıldım herkese hayırlı bereketli ve sağlıklı bol üretim dilerim.
Forumda çok araştırdım çok okudum fakat yazılanlar 5-6 yıl önce söylenmiş ve hepsi farklı konularda bahsedilmiş benim gibi hepsini bir arada okumak ve hobiciliğe yeni başlayanların bu konulara ilgi göstereceğinden eminim bu yüzden sizleri tekrar rahatsız ettiysem affedin.
Evde hobi amaçlı 4 çift muhabbet kuşu aldım üretimhanesi olan tanıdık biri aracılığı ile yavru alabileceğim güzel renkli kuşlar ile hobiye başladım.
Sizlerden isteğimi aşağıya sıralıyorum.
1) Hangi marka yem ve kaç kg almalıyım.
2) Kuş kumu markası
3) Gaga taşı markası
4) Vitamin, kaşıntı spreyi, ve Olması gereken ilaç markaları nelerdir
5) Plastik folluk altına mısır granülü koydum uygunmudur.
6) Mama tarifi yavru almak için
Değerli üstadlarım müsait olduğunuzda cevaplarınızı yazarsanız çok sevinirim şimdide teşekkür eder saygılarımı sunarım...

4 katlı kafesimin görüntüsü
https://eksiup.com/p/si252511gpe9

09 Ekim 2019, 17:19:12
Yanıtla #1

Mehmet KÜÇÜKSAKAL

• Yeni-1-Üye

• *

• 11

10 Ekim 2019, 00:13:16
Yanıtla #2

Ünal YILMAZ

• Silver-2-Üye

• 2.943
Aldigin ureticinin  yemi  mamasi nasilsa simdilik oyle devam et afaki degisiklik yapma yaptigin islemleri takip et olumlu olumsuzmi die  selam ve dua ile
"De ki: Benim Namazım, ibadetim, hayatım ve ÖLümüm hep ALemlerin Rabbi Allah içindir."

(EN'AM/162)

ÖLECEĞİZ ÖLECEĞİZ MÜJDELER OLSUN ÖLÜMÜ ÖLDÜREN RABBE SECDELER OLSUN.

H@Y@T@ D@İR

10 Ekim 2019, 00:29:56
Yanıtla #3

Mehmet KÜÇÜKSAKAL

• Yeni-1-Üye

• *

• 11
Üstadım cevap verdiğin için çok sağol. Bana kuşlar aracı ile geldi aldığım yeri görmedim tanımıyorum petshoptan açık yem alıyorum yiyorlar ama ben bayatmı kötümü diye düşünmeden sürekli alabileceğim öneri istiyorum. Ayrıca diğer sorularıma vaktiniz varsa yazarmısınız.

10 Ekim 2019, 00:47:56
Yanıtla #4

Ünal YILMAZ

• Silver-2-Üye

• 2.943
Bunu neden yazdigimi soyliyeyim  kuslar farkli  bir yere geldiler   daha onceki yemidir mamasidir v.s  bakimi sizin  yerinize bir an once adepte olmasina  yardimci olmasi icin   birde  yemleri degisir  mamalari farklilasirsa  kuslarda iyice sikinti artar siz kuslara  kuslarda size alosana kadar bocalama  olur bunu bir an once ya ogrenin  veya  siz bilgi alamiyorsaniz  kuslari  tanimaya baslayin derim  yem  isi  alirken temiz  ve devir dayimi hizli olan yerlerde yem al bayat riskini aza indirmis  olursun  tozsuz olmasina dikkat et ama siz bu yem isini sitede bilgi  mevcuddur.  Selam ve dua ile
"De ki: Benim Namazım, ibadetim, hayatım ve ÖLümüm hep ALemlerin Rabbi Allah içindir."

(EN'AM/162)

ÖLECEĞİZ ÖLECEĞİZ MÜJDELER OLSUN ÖLÜMÜ ÖLDÜREN RABBE SECDELER OLSUN.

H@Y@T@ D@İR

10 Ekim 2019, 09:52:26
Yanıtla #5

Mehmet KÜÇÜKSAKAL

• Yeni-1-Üye

• *

• 11