SİTEDE PAYLAŞIMDA BULUNMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ

Gönderen Konu: Yavru Kuş Yeme İndirme Hk.  (Okunma sayısı 311 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

11 Ekim 2019, 12:15:50
Okunma sayısı 311 defa

Taner YURTTAŞ

• Yeni-2-Üye

• **

• 41

Merhaba Arkadaşlar,
Bu yavru 32-36 günlük. iyice bugün gördümki uçuyor bile. Ancak bir türlü yeme ve suya alıştıramıyorum. Bir kafeste tabana yem döktüm aspur ve darı, hatta dal darı koydum. Tabandan yemleri ağzına almaya çalışıyor bi kaç alıyor dal darıya dadanıyor ama kendini doyurmuyor, suya zaten yanaşmıyor.

Bende yavruyu mecburen anne baba yanında tutuyorum baba yavruyu besliyor, ama bizim yavru inatla yuvalığa girmeye çalılıyor o zaman ortalık karısıyo. Anne yumurtada yatıo. Yavruluğa dalıyo başlıyo kanat çırpmaya deli gibi. Sonrasından alıyorum çıkarıyorum başka kafese, deli gibi babanın yanına uçmak için tellerde çırpınıyo, kafesler yanyana.

Diyeceğim o ki, daha önce hiç yeme yavru indirmemiş olarak nasıl kurtulcam bu durumdan. Tamamen ayrı lafeste tutarsam yem yiyemeyip ölecek diye korkuyorum

Yardımlarınızı bekliyorum, yeşekkürler

11 Ekim 2019, 20:57:57
Yanıtla #1

Ünal YILMAZ

• Silver-2-Üye

• 2.943
Beyaz dari ile kabuksuz dariyi kafese dibe yemlige koyun insaAllah yemede sorun cikmaz anne baba kafesinde kalmasinda sıkıntı yoksa  bir kac gunde kalmasi  sorununuzun  bir an once kalkmasini saglar
"De ki: Benim Namazım, ibadetim, hayatım ve ÖLümüm hep ALemlerin Rabbi Allah içindir."

(EN'AM/162)

ÖLECEĞİZ ÖLECEĞİZ MÜJDELER OLSUN ÖLÜMÜ ÖLDÜREN RABBE SECDELER OLSUN.

H@Y@T@ D@İR

11 Ekim 2019, 21:51:06
Yanıtla #2

Taner YURTTAŞ

• Yeni-2-Üye

• **

• 41
Yani anne baba yanında koyuyorum baba hemen yemliyor ama ufaklık yerinde durmuyor sürekli uçmaya çalışıyor tellere tırmanmaya çalışıyor buraya kadar sorun yok ama bide annenin yanına girmeye çalışınca babada annede dövüyor. Peki mama yapıp bersem yani anaçlar verdimiz mama gibi yumurtalı, yermiki birde su içmeyi nasıl başaracak

11 Ekim 2019, 22:38:43
Yanıtla #3

Mehmet KÜÇÜKSAKAL

• Yeni-1-Üye

• *

• 11
Merhabalar,
2 hafta önce benim başımada böyle bir iş geldi yavrunun birini ben çarşıdayken dişi kafasını didikleyerek öldürmüş diğerini kurtardım.
Ayrı kafese alıp dal darı ve tabana suluk koydum. Biraz çekindi ertesi sabah dal darı kırmaya başladı.
Ufak suluklar var tabanda sabit duran onlardan alın mutlaka su ihtiyacını giderecektir.
Eğer etrafınızda kuş besleyen varsa 1 haftalığına yem kıran yavru kuş ile arkadaşlık etmesini sağlayabilirseniz çok iyi olur.

11 Ekim 2019, 23:43:28
Yanıtla #4

Ünal YILMAZ

• Silver-2-Üye

• 2.943
Mamayi tuketmesinde sorun yok   aksine  iyi olur hemde alismis olacak demek  mamaya haliyle
"De ki: Benim Namazım, ibadetim, hayatım ve ÖLümüm hep ALemlerin Rabbi Allah içindir."

(EN'AM/162)

H@Y@T@ D@İR

12 Ekim 2019, 18:49:50
Yanıtla #5

Taner YURTTAŞ

• Yeni-2-Üye

• **

• 41
Yavruyu günde iki kere ebeveynlerin kafese koyuyorum baba hemen besliyo sonrada alıp tekrar ayrı kafese koyuyorum(ayrı kafeste altta darı ve yem var) yanlış nirşey mi yapıyorum acaba?

19 Ekim 2019, 16:15:22
Yanıtla #6

Taner YURTTAŞ

• Yeni-2-Üye

• **

• 41
Arkadaşlar,
Yavru şu an sadece yulaf yiyor, normal darı ve kabulsuz yeme ağzını sürmüyor, kursağı konteol ediyorum ama neredeyse bomboş

Nasıl becereceğim bu işi?

19 Ekim 2019, 16:36:43
Yanıtla #7

Ünal YILMAZ

• Silver-2-Üye

• 2.943
Siz kabuksuz ve ince kabuklulari  onunden eksik etmeyin  o yer   merak etmeyin

(EN'AM/162)

H@Y@T@ D@İR

19 Ekim 2019, 16:39:48
Yanıtla #8

Taner YURTTAŞ

• Yeni-2-Üye

• **

• 41
İnşallah dediğiniz gibi olur, valla çok üzülüyorum hayvan durgunlasıyor diye, hep kafes dışında durmak için çurpınıyorşimdide yemlik koydum onada alışşın diye, peki su içmeye nasıl içer

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

19 Ekim 2019, 16:50:06
Yanıtla #9

Ünal YILMAZ

• Silver-2-Üye

• 2.943
Merak etmeyin  rabbim ic gudu  vermis   onda formati geregi bazi seyleri er gec ogrenecek kabiliyete sahipler sabir  edin  fiemenillah

(EN'AM/162)

H@Y@T@ D@İR

20 Ekim 2019, 15:39:30
Yanıtla #10

Taner YURTTAŞ

• Yeni-2-Üye

• **

• 41
Ya dediğimiz doğrudur ancak yulaftan başka birşey yemiyor, çok zayıf göğüs kemiği çıktı, mama yaptım şırınga onu yemiyo artık, bundan sonraki yavrulardada aynı sorunu yaşamaktan korkuyorum yavrucak göre göre ölmesin diye çırpınıyorum ama yulaf dışında hiçbirşeyi yemiyo

22 Ekim 2019, 19:22:40
Yanıtla #11

Taner YURTTAŞ

• Yeni-2-Üye

• **

• 41
Arkadaşlar, maalesef yavruyu kaybettim.
Çok çabaladım ama olmadı. Asıl üzense benim deneyimsizliğim yüzünden ölmüş olması. Şu an yumurtada ki çiftimde diğer dinlendirmedeki çiftimde de aynı sorunu yaşama korkusu beni bu sevgiden uzaklaştırıyor,

Umarım diğer ağız yavruda aynı sorunlar yaşamam