SİTEDE PAYLAŞIMDA BULUNMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ


Gönderen Konu: Ebde Hobi Üretime Başladım Pvc Kafes  (Okunma sayısı 121 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

19 Ekim 2019, 00:04:45
Okunma sayısı 121 defa

Mehmet KÜÇÜKSAKAL

  • Yeni-1-Üye

  • Çevrimdışı
  • *

  • 11
Selamun Aleyküm
Kocaeli/Gebze den Mehmet yaş 28 aileye yeni katıldım inşallah daha büyük bir aile oluruz.
Bende muhabbet kuşu sevdası çocukluktan gelen bir heves ile başladı. Daha önce bir tane erkek muhabbet besledim 12 yıl baktım ve hakkın rahmetine kavuştu. Ondan sonrada jako papağan besledim ablamlara verdim.
2 ay önce evde otururken aklıma tekrardan muhabbet kuşu sevdası geldi ama bu kez yavru alma hevesi ile evde 4 çift bakmaya ve yavru almaya karar verdim. Çok araştırma yaptım çevremden ve forum sitelerinden. Burdaki bilgiler kafama yattı ve aileye katıldım.
4 katlı tel kafes alıp duvara astım fotoğraflar mevcut. Daha sonra kuaför olan bi abimden bir çift kuş aldım 10 günde yumurtladı ve 6 yavru verdi. 2 sini acemilikten annesi öldürdü 4 yavru muhabbet kuşlarınıda yeni sahiplerine kavuşturdum.
Daha sonra kuaför olan abi üretici arkadaşından 3 takım daha ayarladı. 1 ay kadar yumurta felan olmadı yeni gelen 3 takımdan. Daha sonra evde odada çok pislikten annem şikayet etmeye başladı ve bende araştırdım BST PVC KAFES almaya karar verdim. 4 katlı yavruluklu full ekipmanlı küçük üretim haneye 3 gün önce taşındım.
Fotoğraflarda mevcut olan tel kafesimin en alt katında ilk aldığımın takımın yumurtaları olduğu için onları taşımadım risk almak istemedim.
Herkese hayırlı bol üretimler ve iyi hobiler dilerim