SİTEDE PAYLAŞIMDA BULUNMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ

Gönderen Konu: İki çift bir kafeste yaşar mı?  (Okunma sayısı 213 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

27 Ekim 2019, 21:04:31
Okunma sayısı 213 defa

Hakan GÜÇ

• Yeni-1-Üye

• *

• 5
Merhaba arkadaşlar, 2 çift muhabbet kuşum var.  aynı kafeste yaşarlar mı? Üretim yaparken tek kafes sağlıklı olmuyormuş ancak şu an iki çiftte çiftleşmeye hazır değil. Hangi çift önce kızgınlığa girerse onu ayrı bir kafese almayı düşünüyorum. Bu şekilde olur mu?
Kafesim hagen vision L01

28 Ekim 2019, 20:25:26
Yanıtla #1

Ayhan OTÇUOĞLU

• Global Moderator
  • Gold-2-Üye

• 1.104
Yavru almaya karar verinceye kadar olur.
Makina Mühendisi
Hobi Amaçlı Üretici
Manisa Kanaryacılar Cemiyeti,
Bilezik No:45 TKF 450
MANİSA
Youtube Kanalım:  https://www.youtube.com/channel/UCifGojSHCWeOYSgVlWMHCrQ

28 Ekim 2019, 21:04:32
Yanıtla #2

Hakan GÜÇ

• Yeni-1-Üye

• *

• 5
Yavru almaya karar verinceye kadar olur.

Cevabınız icin teşekkürler :) bugun iki çifti de büyük kafese koydum , ev sahibi çift yeni gelen çiftlere pek rahat vermeseler de(yem yerken ve yanyana geldiklerinde rahatsız etmeler) çok büyük bir sorun olmadı. Umarım zamanla birbirlerine alışırlar.

31 Ekim 2019, 13:40:52
Yanıtla #3

Yunus Emre GÜNEY

• Yeni-1-Üye

• *

• 2
Yaşarlar salmada da  yerler belli iken bile birçok kuş oluypr ama kızışma başladığı zaman kıskançlıklar çok olacak kavgalar başlayacaktır ve ben kendi açımdan döylersem ben erkek kuşları bir yere alarak ayırma yöntemi denedm erkek kuşlarım birbiriyle ilgilenmeye başladı bu sefer dişi kuşla ilgisi azaldı o yüzden çifyleştirmek istiyosanız denemeyin tabi kendi düşüncem

04 Kasım 2019, 14:03:07
Yanıtla #4

Hakan GÜÇ

• Yeni-1-Üye

• *

• 5
Yaşarlar salmada da  yerler belli iken bile birçok kuş oluypr ama kızışma başladığı zaman kıskançlıklar çok olacak kavgalar başlayacaktır ve ben kendi açımdan döylersem ben erkek kuşları bir yere alarak ayırma yöntemi denedm erkek kuşlarım birbiriyle ilgilenmeye başladı bu sefer dişi kuşla ilgisi azaldı o yüzden çifyleştirmek istiyosanız denemeyin tabi kendi düşüncem

cevabınız için teşekkürler hocam, aynı kafeste 2-3 durdular ama yanyana geldiklerinde hep kavga ediyorlardı. ayırdım kafesleri. daha iyi oldu.