SİTEDE PAYLAŞIMDA BULUNMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ

Gönderen Konu: Ne Sıklıkla Su İçerler  (Okunma sayısı 224 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

27 Ekim 2019, 18:12:37
Okunma sayısı 224 defa

Taner YURTTAŞ

• Yeni-2-Üye

• **

• 71

Merhaba,
Ben çift kuşuma ilaç uyguluyorum, gece 10:30 gibi suluk alıyorum, öğlen 11buçuk 12 buçuk gibi sularını takıyorum, 2 çiftim hemen suya hücum ediyor ancak henüz 5-6 gündür bende olan çift suluğa yaklaşıyor ancak suyun içine dalıp içeceğine, suluğun cam kusmuna gagalıyor, ilk koyduğumda içmiyor yani, benimde korkum bu çiftin su içmeyerek ilacı es geçmeleri, ne sıklıkla içerler muhabbet kuşları, yani benim görmediğim bir anda içiyormudur ki??

28 Ekim 2019, 10:43:28
Yanıtla #1

Recep ÇETİN

• Yeni-1-Üye

• *

• 13
Merhaba, muhabbet kuşları çok sık su tüketmezler hatta çok az su içerler. Geceden alıp sabah suluklarını koymak, ilaç içmelerini sağlayabilecek bir çözüm ancak yine de emin olmak istiyorsanız, suluklarını koymadan önce az bir miktar bal verebilirsiniz. Bu onların susamalarını sağlar bu şekilde daha kolay su içerler.

28 Ekim 2019, 14:30:52
Yanıtla #2

Taner YURTTAŞ

• Yeni-2-Üye

• **

• 71
Merhabalar,
Ballıklarına biraz suyla karıştırıp koydum ancak elime alıp ürkütmek istemiyorum evime yeni gelen bir çift bu,

28 Ekim 2019, 20:28:40
Yanıtla #3

Ayhan OTÇUOĞLU

• Global Moderator
  • Gold-2-Üye

• 1.110
Arkadaşlar,
Suluk alma v.s. bunlar suluk kullanılan kafes kuşları için değil. Suluk çekme otomatik sulama sistemlerinde endüstriyel tavukçuluktaki uygulamalar. Bizim kuşlar her zaman su içebilir. Sİz suluğu alıp ilaç koyun bitti bu, herşeyi olduğundan daha zor hale getirmeye gerek yok.
Makina Mühendisi
Hobi Amaçlı Üretici
Manisa Kanaryacılar Cemiyeti,
Bilezik No:45 TKF 450
MANİSA
Youtube Kanalım:  https://www.youtube.com/channel/UCifGojSHCWeOYSgVlWMHCrQ

30 Ekim 2019, 16:52:26
Yanıtla #4

Recep ÇETİN

• Yeni-1-Üye

• *

• 13
Ayhan abi, doğru olanı suluğu hiç çıkarmamak olabilir tabi ki ancak suluğa konulan ilaçlarda etken maddesine bağlı olarak kısa süre içerisinde tüketilmesinin daha faydalı olacağı yönünde bir makale okudum. Örneğin suluğa ilacı koyduk ve uzun bir süre kuş bu sudan içmedi, mesela 6 saat olsun bu süre, etkisi daha az olacak daha sonra içtiğinde. Bunun daha etkili olması için, ilacı vermeden önce az bir miktar bal yedirip daha hızlı içmesini sağlamak daha mantıklı değil mi Ayhan abi?