SİTEDE PAYLAŞIMDA BULUNMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ

Gönderen Konu: Ilgilenilirse sevinirim  (Okunma sayısı 169 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

02 Kasım 2019, 21:03:19
Okunma sayısı 169 defa

Arzu AKÇAY

• Yeni-1-Üye

• *

• 3
Iyi aksamlar. Show muhabbet kusum iki haftadir rahatsiz ve nefes almada zorlaniyor. yem yemesi ucmasi normal. veterinere götürdüm fakat kuslardan cok anlamadigini söyledi. muhtemelen üsütmüstür diye igne vurdu ve antibiyotik verdi. on gündür birer damla veriyorum fakat hic bir degisiklik yok. kücük bir yerde yasadigim icin kuslardan anlayan bir veterinere götürmem imkansiz. Bu yüzden buraya yazmak istedim. Cok zor nefes aliyor ve ses cikariyor nefes alirken. Ekteki linkte bir video ekledim. Simdiden tesekkürler.

https://www.youtube.com/watch?v=TDK5XuFiOJE&feature=youtu.be

04 Kasım 2019, 21:38:47
Yanıtla #1

Zeynep ÇİÇEK

• Yeni-2-Üye

• **

• 39
Bilgisi olan ya da öneri sunabilecek kimse yok mu?
Cimbom & Tosbik

4 er yaşlarında..

04 Kasım 2019, 23:28:58
Yanıtla #2

Ünal YILMAZ

• Silver-2-Üye

• 2.946
Ceyranda birakmamaya  dikkat ediń yeride sicak olan bir yerde  solunum rahatsizligi  gecene kadar kalsin  video izlemedim     suyuna  limon damlatin bir kac damla insaallah duzelir.
"De ki: Benim Namazım, ibadetim, hayatım ve ÖLümüm hep ALemlerin Rabbi Allah içindir."

(EN'AM/162)

ÖLECEĞİZ ÖLECEĞİZ MÜJDELER OLSUN ÖLÜMÜ ÖLDÜREN RABBE SECDELER OLSUN.

H@Y@T@ D@İR

04 Kasım 2019, 23:40:20
Yanıtla #3

Behzat TİĞİZ

• Global Moderator
  • Silver-2-Üye

• 3.113

05 Kasım 2019, 09:02:48
Yanıtla #4

Arzu AKÇAY

• Yeni-1-Üye

• *

• 3
Üşütme olduğunu düşünmüyorum. Antibiyotik verdim çünkü ve fayda etmedi hiç. Ayrıca hapşurma halsizlik akıntı ve benzeri bulgular yok. Kuş normal yemini yiyor. İki haftadir aynı şekilde. Eger mycoplasma olsaydı ölmesi gerekmezmiydi?

06 Kasım 2019, 23:55:50
Yanıtla #5

Behzat TİĞİZ

• Global Moderator
  • Silver-2-Üye

• 3.113
Üşütme olduğunu düşünmüyorum. Antibiyotik verdim çünkü ve fayda etmedi hiç. Ayrıca hapşurma halsizlik akıntı ve benzeri bulgular yok. Kuş normal yemini yiyor. İki haftadir aynı şekilde. Eger mycoplasma olsaydı ölmesi gerekmezmiydi?

Mycoplasmanin usutmeyle falan ilgisi yoktur.
Ayrıca hapşırma akıntı halsizlik gibi belirtilerde göstermeye biliyo, 

Bronş yolları dahada daralirsa evet tabiki ölür, veya ikincil sekonder bir hastaliktan,

Tilosin tartarat ve metronodazol etken maddeli ilaçlardan kullanmanızı öneririm.

Geçmiş olsun.

08 Kasım 2019, 20:46:12
Yanıtla #6

Arzu AKÇAY

• Yeni-1-Üye

• *

• 3
Malesef kaybettim dün akşam. Yinede teşekkür ederim ilginiz için.