SİTEDE PAYLAŞIMDA BULUNMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ

Gönderen Konu: acill yardım!!!  (Okunma sayısı 173 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

30 Aralık 2019, 23:07:52
Okunma sayısı 173 defa

Semra ÇINAR

• Yeni-1-Üye

• *

• 11
arkadaşlar çift muhabbet kuşum var.dişi olan ilki öldüğü için yeni sayılır ama erkek olan rahatsız tüyleri kabarık, hâlsiz, ayakları soğuk olabiliyor bazen. canı isteyince yâni beni görünce konuşuyor ama normalde oda yokama tuvaleti yeşil, sıvı, bazen qözyaşı qibi sulu krem renqi. ben onu kaybedeceğim diye çok korkuyorum ne yapabilirim lütfen yardım edin! elimde olanlar şunlar; smartbird marka 3 ayrı vitamin (energy-multivitamin 12 vitamin complexs,
flora-hindistan cevizi yağı propolis pektin ve cold-okaliptüs yağı propolis vitamin) birde bukonuda bir veterinerden yardım almışdım bana neosülfaprim 20 g yi qünde 1 pirinç tanesi kadar sularına karıştırmamı ve diğer kuşa dokunmayacağını söylemişdi ama korkdum ne yapabilirim??
*birde sizce bu dişiyi değiştirmelimiyim benim amacım arkadaş almakdı yavrulama beklentisi yok yani.

30 Aralık 2019, 23:09:55
Yanıtla #1

Semra ÇINAR

• Yeni-1-Üye

• *

• 11
fotoğrafını ekleyemedim

30 Aralık 2019, 23:21:12
Yanıtla #2

Semra ÇINAR

• Yeni-1-Üye

• *

• 11
en kısa zamanda fotolarını ekleyeceğim.

31 Aralık 2019, 01:21:37
Yanıtla #3

Behzat TİĞİZ

• Global Moderator
  • Silver-2-Üye

• 3.133
en kısa zamanda fotolarını ekleyeceğim.

www.hizliresim.com bu siteden ekleyip forum htmlsini buraya yapistirinca cıkar resimler

31 Aralık 2019, 10:12:45
Yanıtla #4

Semra ÇINAR

• Yeni-1-Üye

• *

• 11
arkadaşlar çift muhabbet kuşum var.dişi olan ilki öldüğü için yeni sayılır ama erkek olan rahatsız tüyleri kabarık, hâlsiz, ayakları soğuk olabiliyor bazen. canı isteyince yâni beni görünce konuşuyor ama normalde oda yokama tuvaleti yeşil, sıvı, bazen qözyaşı qibi sulu krem renqi. ben onu kaybedeceğim diye çok korkuyorum ne yapabilirim lütfen yardım edin! elimde olanlar şunlar; smartbird marka 3 ayrı vitamin (energy-multivitamin 12 vitamin complexs,
flora-hindistan cevizi yağı propolis pektin ve cold-okaliptüs yağı propolis vitamin) birde bukonuda bir veterinerden yardım almışdım bana neosülfaprim 20 g yi qünde 1 pirinç tanesi kadar sularına karıştırmamı ve diğer kuşa dokunmayacağını söylemişdi ama korkdum ne yapabilirim??
*birde sizce bu dişiyi değiştirmelimiyim benim amacım arkadaş almakdı yavrulama beklentisi yok yani.

31 Aralık 2019, 10:19:41
Yanıtla #5

Semra ÇINAR

• Yeni-1-Üye

• *

• 11
sonuç böyle arkadaşlar:( altdaki eski hali.
ne yapabilirim? şimdidien teşekkür ederim.

31 Aralık 2019, 11:26:35
Yanıtla #6

Faruk EMİRLEROĞLU

• Global Moderator
  • Yeni-2-Üye

• 112
  • Kişisel İleti
    "Canlı Sevenlerdeniz..."
Selamlar,

dışkı resmi yollayabilirsiniz.

Ancak beklemeden öncesinde koksidiyoz tedavisine başlayabilirsiniz. 5 gün antibiyotik, 3 gün mulitivatim+aminoasit+3 gün probiyotik toplam 11 gün.

Bu arada antibiyotik kullanımında kafeste yem harici hiçbirşey kalmasın. Dişi kafeste iken de uygulayabilirsiniz. Bu tedavi aşamasında kafese kızıl dal darı 1 dal olacak şekilde verebilirsiniz.

Bu kürün ardaından 1 hafta dinlensin (kür uygulandığında da iyileşme görülebilir ancak tedaviyi tam uygulayınız lütfen).

1 hafta sonrasında salmonella - mycoplazma kürü uygulayın ki bu sıkıntınız da kalmasın.

Youtube üzerinde Ayhan Otçuoğlu videolarından nasıl bir uygulama yapabileceğinizi izleyip öğrenebilirsiniz.

iyi yıllar.
TKF 16B 262
BUMEKDER Üyesi
Hobi Üreticisi
Endüstri Mühendisi
Faruk EMİRLEROĞLU
emirleroglu.faruk@gmail.com

31 Aralık 2019, 11:55:20
Yanıtla #7

Semra ÇINAR

• Yeni-1-Üye

• *

• 11
Selamlar,

en kısa sürede dışkı fotosu atacağım.çok  teşekkür ederim.

31 Aralık 2019, 20:00:05
Yanıtla #8

Semra ÇINAR

• Yeni-1-Üye

• *

• 11
Selamlar,

dışkı resmi yollayabilirsiniz.

Ancak beklemeden öncesinde koksidiyoz tedavisine başlayabilirsiniz. 5 gün antibiyotik, 3 gün mulitivatim+aminoasit+3 gün probiyotik toplam 11 gün.

Bu arada antibiyotik kullanımında kafeste yem harici hiçbirşey kalmasın. Dişi kafeste iken de uygulayabilirsiniz. Bu tedavi aşamasında kafese kızıl dal darı 1 dal olacak şekilde verebilirsiniz.

Bu kürün ardaından 1 hafta dinlensin (kür uygulandığında da iyileşme görülebilir ancak tedaviyi tam uygulayınız lütfen).

1 hafta sonrasında salmonella - mycoplazma kürü uygulayın ki bu sıkıntınız da kalmasın.

Youtube üzerinde Ayhan Otçuoğlu videolarından nasıl bir uygulama yapabileceğinizi izleyip öğrenebilirsiniz.

iyi yıllar.

02 Ocak 2020, 12:31:01
Yanıtla #9

Faruk EMİRLEROĞLU

• Global Moderator
  • Yeni-2-Üye

• 112
  • Kişisel İleti
    "Canlı Sevenlerdeniz..."
Özelden sorduğunuzda verdiğim yanıt geçerlidir. Salmonella olsa kahverengi gibi olurdu. Önce iç parazit sonra da iç mantar tedavilerini uygulayabilirsiniz. Mantar tedavisi uzun olmayacak önce iç parazit ile başlayabilirsiniz. Unutmayın, antibiyotik tedavisinde kafes içerisinde yem ve su haricinde hiçbir ek gıda + sübye kemiği, yeşillik vs. kullanmayınız. Sadece yem ve su olmalı.
TKF 16B 262
BUMEKDER Üyesi
Hobi Üreticisi
Endüstri Mühendisi
Faruk EMİRLEROĞLU

02 Ocak 2020, 14:06:25
Yanıtla #10

Semra ÇINAR

• Yeni-1-Üye

• *

• 11
yeni kullanıcı olduğum için bu site profili konusunda bir fikrim yok! ama dediğiniz ürünleri ve tedbirleri aldım faruk bey buqün 2. qünümüz, inşallah düzelir 🙏

02 Ocak 2020, 15:24:07
Yanıtla #11

Faruk EMİRLEROĞLU

• Global Moderator
  • Yeni-2-Üye

• 112
  • Kişisel İleti
    "Canlı Sevenlerdeniz..."
yeni kullanıcı olduğum için bu site profili konusunda bir fikrim yok! ama dediğiniz ürünleri ve tedbirleri aldım fikret bey buqün 2. qünümüz, inşallah düzelir 🙏

Faruk olacak :)
TKF 16B 262
BUMEKDER Üyesi
Hobi Üreticisi
Endüstri Mühendisi
Faruk EMİRLEROĞLU