SİTEDE PAYLAŞIMDA BULUNMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ

Gönderen Konu: Acilll Muhabbet Kuşum Nefes Alırken Cok Zorlanıyor Vıyaklıyor ve Halsiz Sürekli  (Okunma sayısı 233 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

31 Aralık 2019, 13:09:29
Okunma sayısı 233 defa

Uğur TOKER

• Yeni-1-Üye

• *

• 4
Merhaba öncelikle yardımlarınızı bekliyorum ve çok çaresizim :( Muhabbet kuşum 7 yaşında 2 hafta önce evde kapı kollarına ve mobilya üzerine giderek gezerdi hep ama sonra aniden halsiz düştü ve geceleri özellikle nefes almada zorluk cekiyor vıyaklıyarak nefes alıyor daha dogrusu alamıyor ve kuyrugu sürekli tik tik atıyor. Kafesinin üzerini cok güzel örtüyorum oda sıcaklığı 22 derecede ama kafesten aldıgımda ayakları buz gibi oluyor her seferinde. Yorganın altına alıp ısıtınca kuş rahatlıyor gibi oluyor biraz ama sonra yine aynı :( Netten biraz arastırdım suluguna doksisiklin etken maddeli tetradox antibiyotik koydum 5 gün boyunca fayda etmedi, daha sonra veterinere götürdüm tetradox verdiğimi söyledim o da antibiyotik zararlı dedi ve bana 3 şırınga içinde ilaç ve vitamin ile probiyotik verdi onlarında 6. günündeyim ama kuşuma zerre kadar faydası olmadı :( Ağzından damla ile damlatmaya calsıyorum ama bayagı cebellesiyoruz kuş agzından dogru düzgün ilac almıyor yani damlatamıyoruz. Lütfen cok caresiz kaldım ve kuşumu kurtarmak isityorum sizlerden yardım bekliyorum kuşuma ağır ilaç veripte baska organlarına zarar vermek istemiyorum lütfen bu konuda tecrubeli ve bilgili arkadaslardan yardım istiyorum arastırmadıgım yer kalmadı. Nokta atışı tedavi yapmak istiyorum lütfen yardımcı olunuz...

02 Ocak 2020, 12:33:20
Yanıtla #1

Faruk EMİRLEROĞLU

• Global Moderator
  • Yeni-2-Üye

• 193
  • Kişisel İleti
    "Canlı Sevenlerdeniz..."
    • Instagram
dışkı resmi ve yapabilirseniz kuşun 15 - 20 sn. lik  videosunu yollayabilir misiniz?
youtube üzerinden yükleme yapıp link de verseniz olur.
TKF 16B 262
BUMEKDER Üyesi
Hobi Üreticisi
Endüstri Mühendisi
Faruk EMİRLEROĞLU
https://www.instagram.com/faruk_emirleroglu/
emirleroglu.faruk@gmail.com

02 Ocak 2020, 16:58:01
Yanıtla #2

Uğur TOKER

• Yeni-1-Üye

• *

• 4
dışkı resmi ve yapabilirseniz kuşun 15 - 20 sn. lik  videosunu yollayabilir misiniz?

Tamam hocam akşam cekip buraya atarım.

02 Ocak 2020, 17:45:47
Yanıtla #3

Uğur TOKER

• Yeni-1-Üye

• *

• 4

Hocam videoyu atıyorum kuşumda video da duyuluyor nefeste vıyaklama var ve bugun kafesinde duramadı dışarı cıkıp boyle kaşındı sürekli ama bugun sanki biraz daha canlı gibi ucmaya calıstı ama zayıflık var yine

https://youtu.be/DBsZXLw6_Eo

03 Ocak 2020, 10:43:57
Yanıtla #4

Faruk EMİRLEROĞLU

• Global Moderator
  • Yeni-2-Üye

• 193
  • Kişisel İleti
    "Canlı Sevenlerdeniz..."
    • Instagram
Selamlar,

Muhabbet Kuşlarının ömrü iyi bakım altında 9 seneye kadar çıkabiliyor. (istisnalar mutlaka olabilir). Kuşunuzdaki nefes problemi duyulabiliyor artık onu çok yormamak gerekiyor. Efor sarfettirmeyin, kendisi istediği kadar uçar ve yeniden kafesine gelecektir. Dışkı resmi de yollayabilirseniz oradan da bakteriyel bir durum var mı yok mu kontrol edebiliriz. Kullanılan etken madde doksisiklin uygun olan etken madde ancak uygulama yetersiz kalmış ve sonrasında vitamin ve probiyotik de uygulamanız gerekecektir. Kuşunuz yaşlı olduğu için antibiyotik ile temizlik yapıp yerine faydalı bakterileri ancak bu yolla tekrar verebilirsiniz.

Bizler buradan sadece kısa anlar ve resimler üzerinden tavsiyede bulunabiliriz. Kesin emin olabilmek için veterinize de danışabilirsiniz.

Aşağıda ayrıca Ayhan Bey'in bir videosu var. Size yardımcı olabilir nitelikte.

youtube.com/watch?v=38i2TGPHzrA&t=709s

Tüm antibiyotik kullanımlarında kafesinizde sadece yemlik ve suluk bulunmalıdır. Başka hiç bir şey verilmemelidir (Mama, gaga taşı, kalsiyum kemiği, ilave takviye, antibiyotikli suluğa başka takviyeler vs. olmamalıdır). Ardından da 3 gün vitamin+aminoasit 3 gün de probiyotik uygulaması yapılmalıdır.

Kafesinizde de tavsiyem ahşap tünek kullanın. Plastik ve türevi malzemeleri çıkarın.

Umarım tekrar eski sağlığına kavuşur.

TKF 16B 262
BUMEKDER Üyesi
Hobi Üreticisi
Endüstri Mühendisi
Faruk EMİRLEROĞLU
https://www.instagram.com/faruk_emirleroglu/
emirleroglu.faruk@gmail.com