SİTEDE PAYLAŞIMDA BULUNMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ

Gönderen Konu: Kanat düşüklüğü ve iç tarafta morarma  (Okunma sayısı 97 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

06 Ocak 2020, 21:34:08
Okunma sayısı 97 defa

Zeliha KAPLAN

• Yeni-1-Üye

• *

• 3
Merhaba arkadaşlar kuşumuzu zeminde öylece dururken farkettik yarım saat 1 saat önce kanadı sağlam görünen  tünekte olan kus bi süre sonra zeminde sol kanadı salmıs şekilde bulduk  başlıkta olduğu gibi kendimizce bi teşhis te bulunduk fakat,sizler daha iyi anlarsınız resimlerde görüldüğü gibi kanat içinde şişme ve morarma gördük diğer kanadı öyle diil akşam saati oldugu için canı acıyordur diye geceyi böyle geçirmesin dedik , en yakın petshop a gittim Furacin adında bir merhem önerdi resimde görüldüğü gibi onu surduk içim rahat diil  size danışmak istedim şimdiden teşekkür ederim.(Bu arada pazar günü bit ilacı sıkmıştık babam tutar ben sıkarım genelde acaba yakalarken yada tutarken kanadınımı incildi ? ilacı kanatların içlerine göğsüne cok ((ağzına yüzüne de temas etmiş olabilir))yakından sıktım bu sefer dozajı fazla kaçırmıs olabilirim  hayvanda aynı zamanda biraz sersemlikte hatta annem kuşun yanında oturur.. son temizlik ve ilaçlamadan beri yani pazar gününden beri bir sersemlik uyuşukluk olduğunu söyledi  acaba bunlar sebep olmus olabilirmi  ? ilacın deri altına cok fazla sirayet etmesi gibi ? içim rahatlasın bütün kafamı takılanları saydım  hayırlı günler dilerim.

07 Ocak 2020, 02:19:05
Yanıtla #1

Zeliha KAPLAN

• Yeni-1-Üye

• *

• 3
farkettimki hayvanda ishal da var bilginiz olsun tsk ederim

07 Ocak 2020, 10:31:57
Yanıtla #2

Faruk EMİRLEROĞLU

• Global Moderator
  • Yeni-2-Üye

• 131
  • Kişisel İleti
    "Canlı Sevenlerdeniz..."
    • Instagram
Krem sürdüğünüz için deriyi (mor renk)  görebilirsiniz.
İshal için koksidiyoz tedavisini başlayabilirsiniz ve 3 gün sarı/kızıl dal darı kullanın. İshal kuşlarda herşeyden daha önemli.

TKF 16B 262
BUMEKDER Üyesi
Hobi Üreticisi
Endüstri Mühendisi
Faruk EMİRLEROĞLU
https://www.instagram.com/faruk_emirleroglu/
emirleroglu.faruk@gmail.com

07 Ocak 2020, 15:31:41
Yanıtla #3

Zeliha KAPLAN

• Yeni-1-Üye

• *

• 3
Krem sürdüğünüz için deriyi (mor renk)  görebilirsiniz.
İshal için koksidiyoz tedavisini başlayabilirsiniz ve 3 gün sarı/kızıl dal darı kullanın. İshal kuşlarda herşeyden daha önemli.
  morarıklık sürmeden öncede vardı .maalesef dün gece sabaha karşı kuşumuzu ölü bulduk :(.yinede tavsiyenizden dolayı allah razı olsun.

07 Ocak 2020, 15:41:29
Yanıtla #4

Faruk EMİRLEROĞLU

• Global Moderator
  • Yeni-2-Üye

• 131
  • Kişisel İleti
    "Canlı Sevenlerdeniz..."
    • Instagram
Başınız sağ olsun, ancak yorumda da demiştim. İshal daha önemli diye...
TKF 16B 262
BUMEKDER Üyesi
Hobi Üreticisi
Endüstri Mühendisi
Faruk EMİRLEROĞLU
https://www.instagram.com/faruk_emirleroglu/
emirleroglu.faruk@gmail.com