SİTEDE PAYLAŞIMDA BULUNMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ

Gönderen Konu: Çok hasta  (Okunma sayısı 244 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

13 Ocak 2020, 15:36:14
Yanıtla #15

Faruk EMİRLEROĞLU

• Global Moderator
  • Yeni-2-Üye

• 131
  • Kişisel İleti
    "Canlı Sevenlerdeniz..."
    • Instagram
rica ederim. sonuçta şeker içeriği mantarı tetikleyebilir ve en çok karşı çıkılan şeydir. Üstadlar genelde doğal yollarla şeker almasını tavsiye ederler. Sonuç olarak bu kuşları biz kafese hapsettik (yani insanoğlu). Normalde bu kuşlar doğada darı grubundan hariç çok fazla meyve türü şeyler tüketmezler. Hastalanınca kedigiller ot yerler bu düzenli olarak kedigillerin ot yediği ve hepçil olduğu anlamına gelmez. Bu kuşlar da (yani muhabbetkuşları) tohum yerler. Diğer kuşlar gibi börtü böcek dahi tüketmezler _zorda kalmadıkça_.  O yüzden bisküvi, meyve ve sebze ile yapılan takviyelerde bisküviyi zinhar kullanmıyorum. Meyce ve sebze de takviye olarak sadece belirli dönemlerde ve sınırlı vermeye çalışıyorum. Antibiyotiklerde dahi şeker içerikli olanlar için sonrası tedavilerde vitaminlere dikkat ederek ilerlemeye özen gösteriyorum.

Dış mantar için krem ok, iç mantar için ben Zolax 50 mg kapsül kullanıyorum. 100 mg kapsül (yani 2 kapsülün içini 1 lt suya karıştırılarak 100 ml suluğa tüm kuşlarıma uyguluyorum)  2 gün ara ile 5 - 6 uygulama (toplam 15- 17 günlük bir tedavi) arada vitamin uygulaması yapmıyorum çünkü zolax da içeriğinde şeker mevcut.  Bendeki kuş sayısı ve kafes sayısına göre bu uygulama 1 lt üzerinden size yazdım. siz 100 ml suluk için 10 mg olacak şekilde ayarlayabilirsiniz. 50 mg zolax'ın 1/5 i kadar tozu suluk içinde iyiçe karıştırın 24 saat kafeste beklesin ve içmesini sağlayın derim. Yapabilirseniz elle besleme şringası ile 1 ml direk olarak bu sudan kursağına basabilirsiniz. (sulukta seyreltilmiş hali ile). Böylece emin de olursunuz.

Sadece tavsiyedir.

TKF 16B 262
BUMEKDER Üyesi
Hobi Üreticisi
Endüstri Mühendisi
Faruk EMİRLEROĞLU
https://www.instagram.com/faruk_emirleroglu/
emirleroglu.faruk@gmail.com