SİTEDE PAYLAŞIMDA BULUNMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ

Gönderen Konu: Muhabbet kuşu hk.  (Okunma sayısı 549 defa)

Rabia KURU ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

22 Ocak 2020, 17:27:38
Yanıtla #15

Ali AKSUNA

• Yeni-1-Üye

• *

• 11
Faruk Bey, umarım yumurta olursa size tekrar haber veririm, soracaklarım olacaktır :)

23 Ocak 2020, 10:49:55
Yanıtla #16

Faruk EMİRLEROĞLU

• Global Moderator
  • Bronz-1-Üye

• 257
  • Kişisel İleti
    "Canlı Sevenlerdeniz..."
    • Instagram
Hayırlı haberlerinizi bekliyorum.
TKF 16B 262
BUMEKDER Üyesi
Hobi Üreticisi
Endüstri Mühendisi
Faruk EMİRLEROĞLU
https://www.instagram.com/faruk_emirleroglu/
emirleroglu.faruk@gmail.com

22 Mart 2020, 15:52:09
Yanıtla #17

Ali AKSUNA

• Yeni-1-Üye

• *

• 11
Merhaba, 1 haftadır ayrılar,  erkek ötüyor ama tele yem kusma görmedim,  birleştirelim mi yoksa 1 hafta daha ayrı kalsınlar mi?

https://hizliresim.com/tQ0IgJ

https://hizliresim.com/TvGh75

22 Mart 2020, 20:34:35
Yanıtla #18

Faruk EMİRLEROĞLU

• Global Moderator
  • Bronz-1-Üye

• 257
  • Kişisel İleti
    "Canlı Sevenlerdeniz..."
    • Instagram
yem kusma olmaz, kafa sallama ve yeme tüneğe kur yapma başladı ise birleştirebilirsiniz.
TKF 16B 262
BUMEKDER Üyesi
Hobi Üreticisi
Endüstri Mühendisi
Faruk EMİRLEROĞLU

28 Mart 2020, 12:45:22
Yanıtla #19

Rabia KURU

• Yeni-1-Üye

• *

• 15
yem kusma olmaz, kafa sallama ve yeme tüneğe kur yapma başladı ise birleştirebilirsiniz.
Faruk bey konuyla biraz alakasız ama nereye yazacağımı bilemedim kusura bakmayın. Muhabbet kuşum 3 gündür tamamen su tarzında dışkılıyor ve tabiri caizse fışkırır tarzda ben çok korktum ilk gördüğümde ilk defa böyle birşey başıma geldi. Sanki şırıngadan su atıyormuş gibi resmi de ekleyeceğim buraya. beyaz ve yeşil kısım yok gibi birşey çok nadir yeşil kısımlı dışkı yapıyor . kanarya yemi aldım onu veriyorum şuan limon damlatmıştım suyuna şimdi vitamin koydum. Ne önerirsiniz ne yapmalıyım veya yapmamalıyım.

28 Mart 2020, 13:11:25
Yanıtla #20

Rabia KURU

• Yeni-1-Üye

• *

• 15
şimdi baktım 2 kere koyu renk dışkı yapmış sorun ne olabilir

28 Mart 2020, 18:32:06
Yanıtla #21

Faruk EMİRLEROĞLU

• Global Moderator
  • Bronz-1-Üye

• 257
  • Kişisel İleti
    "Canlı Sevenlerdeniz..."
    • Instagram
Su tüketimi nasıl?
TKF 16B 262
BUMEKDER Üyesi
Hobi Üreticisi
Endüstri Mühendisi
Faruk EMİRLEROĞLU

28 Mart 2020, 19:50:36
Yanıtla #22

Rabia KURU

• Yeni-1-Üye

• *

• 15
Su tüketimi nasıl?
su tüketimi normal sanırım yani içiyor normal şekilde

Bugün, 11:09:21
Yanıtla #23

Faruk EMİRLEROĞLU

• Global Moderator
  • Bronz-1-Üye

• 257
  • Kişisel İleti
    "Canlı Sevenlerdeniz..."
    • Instagram
Fazla sıvı tüketimi olsaydı e coli den şüphenelebilirdim.

Zolax ile iç mantar kürü uygulayın diye tavsiye edebilirim.

Zolax X mg ( X = her kapsülün içerdiği etken madde gramajıdır, Örneğin zolax 100 mg ise her kapsül 100 mg etken içeririr)

100mg --> 1 lt suya karıştırıp servis etmeniz gerekir. 24 saat ilaç 24 saat sadece su şeklinde 5 uygulama (10 gün sürecek)

100 mg sadece bir örnek ve tek muhabbet kuşu besliyorsanız bir kapsülün içindeki dozajın 1/10 u kadar kullanabilirsiniz. İlaç biraz pahalıdır 100mg 54 TL civarındadır.

Düşük dozajlısını bulup ona göre oranlamasını yapıp kullanabilirsiniz.

Notu okumayı unutmayın lütfen;

Not:
- Hastalıklar için birinci yapılması gereken VETERİNERE gitmektir.
- Burada yer alan bilgiler sadece yorumlardan oluşmaktadır ve sizlerden gelen fotograf ve bilgilere istinaden verilmektedir.
- Antibiyotik önerilerinde unutulmaması gereken şey kafes içerisinde yer alan tüm ek destekleyicileri çıkararak uygulama yapmanız önerilir.
- Antibiyotiklerin bir çoğu mineral bloklar, sübye kemiği gibi, grit gibi mineral içerikleri ile etkileşerek etken özelliklerini kaybedilir.
- Doğru yorum için mutlaka temiz ve görünür resim ya da video yüklemeniz önerilir.
- Yer alan bilgiler sadece tavsiye niteliğinde verilmektedir.
- Bir tedavi uygulanırken başka bir tedaviyi ek olarak uygulamak her iki tedaviyi de geçersiz kılabilir.
TKF 16B 262
BUMEKDER Üyesi
Hobi Üreticisi
Endüstri Mühendisi
Faruk EMİRLEROĞLU

Bugün, 14:11:14
Yanıtla #24

Rabia KURU

• Yeni-1-Üye

• *

• 15
Fazla sıvı tüketimi olsaydı e coli den şüphenelebilirdim.

Zolax ile iç mantar kürü uygulayın diye tavsiye edebilirim.

Zolax X mg ( X = her kapsülün içerdiği etken madde gramajıdır, Örneğin zolax 100 mg ise her kapsül 100 mg etken içeririr)

100mg --> 1 lt suya karıştırıp servis etmeniz gerekir. 24 saat ilaç 24 saat sadece su şeklinde 5 uygulama (10 gün sürecek)

100 mg sadece bir örnek ve tek muhabbet kuşu besliyorsanız bir kapsülün içindeki dozajın 1/10 u kadar kullanabilirsiniz. İlaç biraz pahalıdır 100mg 54 TL civarındadır.

Düşük dozajlısını bulup ona göre oranlamasını yapıp kullanabilirsiniz.

Notu okumayı unutmayın lütfen;

Not:
- Hastalıklar için birinci yapılması gereken VETERİNERE gitmektir.
- Burada yer alan bilgiler sadece yorumlardan oluşmaktadır ve sizlerden gelen fotograf ve bilgilere istinaden verilmektedir.
- Antibiyotik önerilerinde unutulmaması gereken şey kafes içerisinde yer alan tüm ek destekleyicileri çıkararak uygulama yapmanız önerilir.
- Antibiyotiklerin bir çoğu mineral bloklar, sübye kemiği gibi, grit gibi mineral içerikleri ile etkileşerek etken özelliklerini kaybedilir.
- Doğru yorum için mutlaka temiz ve görünür resim ya da video yüklemeniz önerilir.
- Yer alan bilgiler sadece tavsiye niteliğinde verilmektedir.
- Bir tedavi uygulanırken başka bir tedaviyi ek olarak uygulamak her iki tedaviyi de geçersiz kılabilir.
çok teşekkür ederim son kez birşey sormak istiyorum bende zolax mevcut daha önce bu siteye yazmıştım diğer kuşum için ve bu tedaviyi uygulamıştım çok şükür iyileşti o kuşum ancak dün burda bahsettiğim kuş için veterinere gittim bana antibiyotik verdi açıkçası kuşlardan pek anladığını zannetmiyorum gösterdiğim dışkı fotoğraflsrında midesi felan bozulmuş dedi 3 gün bunu ve vitamin almıştım ordan ikisini aynı suya koy ver sonra tekrar gelirsin dedi. Ancak burda okuduklarımda antibiyotik ve vitamin verilmez etkinliği düşer deniliyor. Kuş gerçektwn fazla su tüketiyordu düne kadar dün dediği şeyi uyguladım dışkı hafif düzelir gibi oldu çok su içmesi gitti ama şimdi baktım dışkı aynı ve salıncakta yem kalıntıları gördüm sanırım kusmuş gerçekten e. Coli olabilir mi sizce ne yapmalıyım bu antibiyotiğe devam mı ediyim 😥 sanki zayıfladı gibi

Bugün, 15:03:43
Yanıtla #25

Faruk EMİRLEROĞLU

• Global Moderator
  • Bronz-1-Üye

• 257
  • Kişisel İleti
    "Canlı Sevenlerdeniz..."
    • Instagram
öncelikli her zaman veteriner ne dediyse onu uygulayın derim.

illaki TAVSİYE derseniz önce iç mantar sonrasında e coli için baytril uygulaması önerebilirim.

baytril 2,5% (baytril 5% ise aşağıdaki antibiyotik uygulamasının yarısı kadar 100 ml suluğa 5 damla)

5 gün antibiyotik (suluktan 100 ml suluğa 10 damla)
3 gün vitaminotonik (suluktan 100 ml sulupa 3-4 damla)
3 gün probiyotik (100 ml suluğa çak kaşığının 1/5 i kadar)
TKF 16B 262
BUMEKDER Üyesi
Hobi Üreticisi
Endüstri Mühendisi
Faruk EMİRLEROĞLU

Bugün, 16:07:10
Yanıtla #26

Rabia KURU

• Yeni-1-Üye

• *