SİTEDE PAYLAŞIMDA BULUNMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ

Gönderen Konu: KUŞUMDA BEYAZ TOZ ŞEKLİNDE KEPEKLER VE TÜY DÖKÜMÜ  (Okunma sayısı 107 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

14 Mart 2020, 08:31:18
Okunma sayısı 107 defa

Okan AKMAZ

• Yeni-1-Üye

• *

• 13
jumbo kuşum var 7 aylık ve 2 aydır benimle. kuşu eve getirdiğimden beri toz şeklinde kepekler ve tüy dökümü var 2. yavruluk tüyü dediler ama halan daha bitmek bilmedi ve bu konuda yapmadığmda kalmadı petshopdan sprey verdim sıktım olmadı sirekli su yap dediler olmadı mayasız alkol bio diye bir ilaç aldım 5 gun oldu oda fayda vermedi bit ilacı sıktım yine olmadı saymakla bitmiyor yaptıklarım. keyfi güzel hayvanın tek sıkntı bu tüy dökme ve toz şeklinde atması kepek gibi.yardımcı olurmusunuz

14 Mart 2020, 08:31:47
Yanıtla #1

Okan AKMAZ

• Yeni-1-Üye

• *

• 13
..

14 Mart 2020, 08:32:04
Yanıtla #2

Okan AKMAZ

• Yeni-1-Üye

• *

• 13

14 Mart 2020, 08:32:16
Yanıtla #3

Okan AKMAZ

• Yeni-1-Üye

• *

• 13

14 Mart 2020, 18:50:48
Yanıtla #4

Emre AYGÜLER

• Yeni-1-Üye

• *

• 9
jumbo kuşum var 7 aylık ve 2 aydır benimle. kuşu eve getirdiğimden beri toz şeklinde kepekler ve tüy dökümü var 2. yavruluk tüyü dediler ama halan daha bitmek bilmedi ve bu konuda yapmadığmda kalmadı petshopdan sprey verdim sıktım olmadı sirekli su yap dediler olmadı mayasız alkol bio diye bir ilaç aldım 5 gun oldu oda fayda vermedi bit ilacı sıktım yine olmadı saymakla bitmiyor yaptıklarım. keyfi güzel hayvanın tek sıkntı bu tüy dökme ve toz şeklinde atması kepek gibi.yardımcı olurmusunuz
O beyaz kepek dediğiniz şeyler tüylerin ilk çıkarken etrafını kaplayan ve gelişmesine yardımcı olan zar. O zar tüy tamamen geliştikçe düşer. Bu sırada kuş normalden daha fazla kaşınır. tüy kapsülleri patlar zarı kepek şeklinde olur endişe edecek birşey yok bu şu anlama geliyor kuşunuz tüyünü yeniliyor