SİTEDE PAYLAŞIMDA BULUNMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ

Gönderen Konu: Otomatik Pvc Kafes  (Okunma sayısı 91 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

22 Mart 2020, 12:25:45
Okunma sayısı 91 defa

Baran EREN.

• Yeni-1-Üye

• *

• 1
Selamın aleyküm herkese hayırlı üretimler benim bir kaç sorum olacak tecrübeli ustalarım bu konuda yardımcı olursa sevinirim. Öncelikle biraz kendi üretimhanemden bahsedeceğim. Benim elimde 5 kat 15 göz 50lik kanarya için kullandığım pvc kafesim vardı sonra ben kanaryadan vazgeçtim muhabbet beslemeye başladım yaklaşık 1 buçuk yıldır bu pvc kafeste üretim yapıyorum sahiplendirdiğim oluyor salmaya atıp kendime ayırdığım oluyor şuan salmadaki kuşlarımıda eşe attığım vakit elimde toplam 30 çift muhabbet olmuş oluyor. Hedefim dışardan başka kuş almasan kendi kuşlarımdan 50 çiftlik bir üretimhane kurmak yerim var ışık sistemim var yem eleme makinem var kuşlar için kullanılan her türlü malzemem elimde mevcut 50 çifte ulaşmak için yapmam gereken tek şey göz sayımı çoğaltmak. Kendim esnafım gün içinde sabahları 7.00 - 8.00 ve akşamları 19.30 - 20.00 arası kuşlara  bakıyorum bu bakımı hergün yapıyorum ve çok şükür herşey yolunda gidiyor yeterli oluyor. Lakin çifti çoğaltınca hergün yem vermek benim vaktimi fazlasıyla alabilir. Onun için otomatik yem ve su sistemli pvc kafes almayı düşünüyorum sularına çeşitli şeyler prpbiyotik vs kullanıyorum o yüzden suyunu kullanmama ihtimalim çok yüksek ama benim için önemli olan yem kısmı. Mamalarını hergün veriyorum  su değişimi hergün yapılıyor. Bunları yaparken birde sürekli yemle uğraşmak istemiyorum sizce bu otomatik kafesin bana artıları ve eksileri neler olur yardımcı olursanız sevinirim. (Bst marka yaptırmayı düşünüyorum 50lik olanlardan 5 kat 10 gözlü 5 tane toplamda 50 göz olsun diye düşünüyorum)