SİTEDE PAYLAŞIMDA BULUNMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ

Gönderen Konu: 2 aydir geçmeyen kusma  (Okunma sayısı 53 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

25 Mart 2020, 14:07:15
Okunma sayısı 53 defa

Büşra KARTAL

• Yeni-1-Üye

• *

• 1
Selamlar. Bir çok kisiyle gorustum bu konuyla ilgili fakat sorunu cozemedim ve suan corona sebebiyle veterinere gidemiyorum. Eger tecrubeli bilirkisiler yazabilirse gercekten cok sevinirim. Evde 3 kusumuz var dişi olan 1aydan fazladir kusuyor. Veterinere gotursum diski tahlili ve rontgen cekildi. Karacigerde yaglanma baslangici ve bagirsakta seyrek kalinlasma goruldu diskida parazit yok. Doktor kusmasi icin herhangi bir teshis veya fikirde bulunmadi. Baytril kullan dedi kullandim daha sonrasinda fungostatin kullandim 10 gun kadar ayni surecte probiyotik ve vitaminde kullandim. Ama malesef fayda saglamadi. Ardindan biteral kullandim 1 hafta suluguna kattim. Sularina onceden de sirke koyardim 10 gunde bir kac damla önlem amacli. Bu surecte sirkeyi de denedim. Ara verip sadece saf su da verdim ama malesef durum degismiyor baslarda asiri kusuyordu günde 3 4 kere ve cok tüy döküyordu. Hala tüy dökümünde ama daha az. Hareketleri ilk kusmaya basladigi zamana gore iyi kabarik uyukluyor ama oynuyor ucuyor da. Zayiflama yok Istahi da cok acildi. Diskisi genel olarak koyu yesil. Kusmasi şu şekilde öğürme hareketi yaparak kafasini saga sola sallayip salyali yem taneleri kusuyor ve salyasi kokuyor. Cok uzuluyorum ve suanda hicbir sey yapamiyorum.. lutfen lutfen yardimci olabilirseniz cok sevinirim.

25 Mart 2020, 16:24:42
Yanıtla #1

Faruk EMİRLEROĞLU

• Global Moderator
  • Bronz-1-Üye

• 294
  • Kişisel İleti
    "Canlı Sevenlerdeniz..."
    • Instagram
Gnel olarak kusma da bir sıkıntı yok bana göre (eş verirsiniz onun belirtileri diyebilirdim). ancak sindirim problemlerinde koku oluşur ve bu da kursak mantarına sebep olabilir.
İsterseniz ZOLAX kullanabilirsiniz.
ZOLAX X mg. (x mg bir kapsüldeki içeriktir örneğin ZOLAX 50 mg. aldınız bir kapsül 50 mg. etken madde içermektedir denir)

1 lt 100 mg olacak şekilde kapsüldeki tozu eritin ve 1 er gün ara ile 1 var 1 yok şeklinde 10 gün uygulayın (yani 5 uygulama  olacak)

aşağıdaki notu okuyarak ilaç kullanın.

geçmiş olsun;

Not:
- Hastalıklar için birinci yapılması gereken VETERİNERE gitmektir.
- Burada yer alan bilgiler sadece yorumlardan oluşmaktadır ve sizlerden gelen fotograf ve bilgilere istinaden verilmektedir.
- Antibiyotik önerilerinde unutulmaması gereken şey kafes içerisinde yer alan tüm ek destekleyicileri çıkararak uygulama yapmanız önerilir.
- Antibiyotiklerin bir çoğu mineral bloklar, sübye kemiği gibi, grit gibi mineral içerikleri ile etkileşerek etken özelliklerini kaybedilir.
- Doğru yorum için mutlaka temiz ve görünür resim ya da video yüklemeniz önerilir.
- Yer alan bilgiler sadece tavsiye niteliğinde verilmektedir.
- Bir tedavi uygulanırken başka bir tedaviyi ek olarak uygulamak her iki tedaviyi de geçersiz kılabilir.

TKF 16B 262
BUMEKDER Üyesi
Hobi Üreticisi
Endüstri Mühendisi
Faruk EMİRLEROĞLU
https://www.instagram.com/faruk_emirleroglu/
emirleroglu.faruk@gmail.com