SİTEDE PAYLAŞIMDA BULUNMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ


Gönderen Konu: Kuşlarda Kullanılan Vitaminler.3  (Okunma sayısı 6382 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

23 Mart 2011, 19:18:28
Okunma sayısı 6382 defa

Bilal ERDEM

  • KIVGADER Dernek Üyeleri
  • Gold-2-Üye

  • Çevrimdışı
  • *

  • 1.198
  • Kişisel İleti
    Allah cc bizi Muhabbetsiz Bırakmasın İnşaAllah
BEVİKOM, Enjeksiyonluk Solüsyon (ECZACIBAŞI)

Formülasyonu : 1 ml enjeksiyonluk çözelti içeriğinde; 50 mg Vitamin B1, 5 mg Vitamin B2, 10 mg Vitamin B6, 35 mg Niasin, 25 mg D-pantotenol ve 25 mcg Vitamin B12 bulunmaktadır.

Bevikom, evcil hayvanlarda vitamin eksikliklerinin karşılanması, vitaminlerle destekleyici sağaltımın gerçekleştirilmesi ve sağlıklı durumun korunması amaçlarıyla, özellikle B kompleks vitaminler olmak üzere, başlıca suda çözünen vitaminleri içerecek şekilde, oral parenteral yollardan kullanılmak üzere geliştirilmiş olan, steril, pirojensiz, enjeksiyonluk bir çözeltidir.

Farmakolojisi ve özellikleri : Ekonomik değeri olan bütün hayvanlarda sağlıklı durumun korunabilmesi, aynı şekilde, sürekli yüksek verimin güvenceye alınabilmesi için yeterli ve dengeli çoğul vitamin desteğinin yapılması gerekir. Öte yandan, hastalıkla, ani ısı değişiklikleri, taşıma, gaga kesimi ve aşılama gibi, baskılayıcı çevresel etmenlerin varlığında, bozuk ve kalitesiz yem tüketimi, antibakteriyel ilaçlarla sağaltım aşamaları ile çok yönlü vitamin eksiklikleri ve metabolik hastalıklarda vücudun bir çok vitamine karşı olan gereksinmesi katlamalı olarak artar. Böyle koşullarda çok yönlü ekonomik kayıpların önlenmesi, sağlıklı durumun korunması ve yüksek verimin güvenceye alınması bakımından çoğul vitamin kombinasyonlarının kolayca değerlendirilebilir şekiller altında hayvanlara verilmesi büyük önem taşır. Belirtilen farmakolojik etkileri dikkate alındığında Bevikom, çok yönlü gereksinimleri karşılayabilecek formülasyona sahiptir.

Kullanılma yerleri : Bevikom, her türden evcil hayvanlarda B grubu vitamin yetmezliği ve buna bağlı olgularda sağaltıcı olarak, sindirim sistemi bozukluklarına bağlı olarak gelişen emilme bozuklukları, akut ve kronik nitelikli hastalıklar ile böyle hastalıkların nekahet dönemleri, antibiyotiklerle yapılan sağaltım seçenekleri sırasında, özellikle vitamin kullanımını sınırlandıran çeşitleri olmak üzere, metabolik hastalıkların varlığında, deri, kas ve sinir rahatsızlıkları, gebeler, yeni doğanların septisemik hastalıkları, pneumoniler, ishaller, anemi durumu, baskılayıcı olumsuzluk etmenlerinin varlığında ve çok yönlü verim düşüklüklerinde kullanılır.

Kullanılma şekli ve dozları : Bevikom, kanatlılarda 1 litre içme suyuna 2 ml katılarak kesintisiz içirilir.

Ticari şekli : Bevikom, 20 ml, 50 ml ve 100 ml’lik şişelerde sunulmaktadır.

BİYOSEL, Enjeksiyonluk Çözelti (İ.E. VETERİNER)

Formülasyonu : 1 ml enjeksiyonluk çözelti içeriğinde; 1 mg sodyum selenit, 40 mg Vitamin B1 ve 60 mg Vitamin E bulunmaktadır.

Besin değeri olan bütün evcil hayvanlarda parenteral yollardan kullanılmak üzere, E vitamini, selenyum ve B1 vitamininin dengeli kombinasyonu esasına göre hazırlanmış olan, steril, pirojensiz ve enjeksiyonluk bir çözeltidir.

Farmakolojisi ve özellikleri : Formülasyonda yer alan E vitamini, hücresel düzeyde doymamış yağ asitlerinin oksidasyonunu önleyerek zararlı peroksitlerin oluşumunu durdurur. Hastalıklara karşı vücut direncini arttıran lökosit ve makrofajların korunmasında etkili olur. Ayrıca eşeysel etkinlikleri, bağışıklık sistemini düzenleyici ve hücresel yaşlanmayı önleyici etkinliklere da sahiptir. Aynı formülasyonda yer alan selenyum ise, kükürtlü amino asitlerin sentezi ve işlevleri ile yakından ilişkili olup; vücutta glutasyon peroksidaz enziminin kofaktörü konumundadır. E vitamini ile selenyumun çok yönlü biyolojik etkileri arasında sinerjistik yönde etkileşme vardır. Genellikle her iki etken maddenin karıştıkları fizyolojik işlevlerin gelişmesine ilişkin karşılıklı olarak olumlu etkileşimde oldukları bilinmektedir. Aynı formülasyonda bulunan B1 vitamini de hem E vitamini ve hem de selenyuma ilişkin biyolojik etkilerin gelişmesini kolaylaştırıcı yönde destekleyici etkiler sağlamaktadır.

Kullanılma yerleri : Biyosel, kanatlılarda ensefalomalasi, eksudatif diatez ve kas distofisinin önlenmesi ve sağaltımında, damızlık hayvanlarda döl veriminin yükseltilmesinde kullanılır.

Kullanılma şekli ve dozları : Bu ilaç, bütün hayvan türlerinde deri altı ve kas içi enjeksiyon şeklinde uygulanır. Enjeksiyonu izleyen 24 saat içerisinde klinik belirtilerin hafiflemesi dikkati çeker. Kanatlılarda; koruyucu amaçla 0.1- 1 ml şeklinde deri altına uygulanır.

Uyarılar : Formülasyonda bulunan selenyum, toksisitesi yüksek olan bir iz elementtir. Aşırı doz uygulamalarından kaçınılması gerekir.

Ticari şekli : Biyosel, 20 ml, 50 ml ve 100 ml’lik şişelerde sunulmaktadır.

COOL-E, Oral Toz (FARMAVET)

Formülasyonu : 1.000 gram oral toz içeriğinde; 50.000 mg Vitamin C, 170.000 mg Sodyum, 250.000 mg Klor, 60.000 mg Potasyum, 250.000 mg Lizin ve 350.000 mg Glukoz bulunmaktadır.

Kanatlılarda çeşitli hastalıklarda ve sıcak koşullarda ortaya çıkan gelişme gerilikleri, elektrolit kayıpları ve verim düşüklüklerini önlemek sıcak stresine karşı dayanıklılığı ile hastalık direncini arttırmak için amino asit, Vitamin C ve elektrolitleri içeren bir formülasyondur.

Farmakolojisi ve özellikleri : Kanatlılarda yüksek sıcaklıklarda, hastalıklar sırasında ve sonrasında düşük yem tüketimiyle birlikte elektrolit kaybı, verim değerlerinde düşüklük ve diğer kayıplar olur. Bu nedenle metabolizmanın elektrolitlerle, Vitamin C ve amino asitlerden özellikle lizin ile desteklenmesi gereklidir. Farmix Cool-E bu amaçla geliştirilmiş kombine bir üründür.

Kullanılma yerleri : Farmix Cool-E; tavukçulukta sıcak streslerinde korunmayı sağlamak, verim düşüklükleri ile ölüm kayıplarını önlemek ve daha yüksek verim için kullanılır. Ayrıca yumurtacılarda sıcak havalarda bozulan yumurta kalitesini iyileştirmede ve genel olarak kanatlıların hastalık direncinin arttırılmasında etkilidir.

Kullanılma şekli ve dozları : Farmix Cool-E, içme suyuna 500 gr/500 litre şeklinde katılır. Yeme katılım oranı ise 1 kg/ton’dur.

Ticari şekli : 1000 gramlık plastik ambalaj içerisinde satışa sunulmaktadır.

DUPHALYTE 500, Enjeksiyonluk Solüsyon (ABFAR)

Formülasyonu : 1 enjeksiyonluk solüsyon içeriğinde; 0.1 mg Vitamin B1, 0.04 mg Vitamin B2, 0.1 mg Vitamin B6, 0.05 mg Vitamin B12, 1.5 mg Nikotinamid, 0.05 mg d-panthenol, 0.23 mg kalsiyum klorür, 0.29 mg magnezyum sülfat, 0.2 mg potasyum klorür, 0.025 mg L-arjinin, 0.01 mg L-sistein, 0.04 mg sodyum glutamat, 0.01 mg L-histidin, 0.01 mg L-izolöysin, 0.04 mg L-lizin, 0.01 mg L-metiyonin, 0.03 mg dl-fenilalanin, 0.02 mg L-treonin, 0.01 mg dl-triptofan, 0.05 mg dl-valin ve 45.46 mg dekstroz bulunmaktadır.

Duphalyte 500, evcil hayvanlarda sıvı kaybı, elektrolit dengesizliği ve hipoproteinemi durumlarının sağaltımı amacıyla vitamin, elektrolit ve başlıca aminoasit çeşitlerinin dengeli bir kombinasyonu esasına göre geliştirilmiş olan enjeksiyonluk bir üründür.

Farmakolojisi ve özellikleri : Bu ürün, kanatlılar başta olmak üzere, ekonomik değeri olan bütün hayvanlar ile kedi ve köpeklerde sağlıklı durumun korunması, normal gelişmenin optimal boyutlarda sürdürülmesi, sürekli yüksek verimin güvenceye alınabilmesi ve çok yönlü olumsuzluk etmenlerine karşı hayvanların desteklenmesi amaçlarıyla çoğul vitamin, başlıca elektrolit maddeler ve gerekli aminoasitlerin dengeli ve uyumlu bir kombinasyonu esasına göre hazırlanmıştır. Öte yandan, hastalıklar, beklenmedik ısı değişiklikleri, taşıma, aşılama, hastalıkların iyileşme dönemleri ile baskılayıcı diğer çevresel olumsuzluklara karşı hayvanların korunması söz konusu olduğunda içeriğindeki vitaminler, elektrolit ve aminoasitler bakımından doğabilecek çok yönlü gereksinimleri en uygun koşullarda karşılayabilecek şekilde formüle edilmiştir.

Kullanılma alanları : Kanatlılarda karşılaşılan sıvı ve elektrolit kayıpları, elektrolit dengesizlikleri ve hipoproteinemi olgularının sağaltımı, hayvanların sağlıklı durumları ve verimliliğini olumsuz yönde etkileyen durumların önlenmesi ve sağlıklı halin korunması ve hayvansal verimliliğin sürekli hale getirilmesi ve arttırılması amaçlarıyla kullanılır.

Kullanılma şekli ve dozları : Civcivlere deri altı enjeksiyon yöntemiyle 0.5-1 ml/civciv dozlarında uygulanır.

Ticari şekli : Duphalyte 500, 500 ml’lik cam şişelerde satışa sunulmaktadır.

EVİSEL, Oral (ECZACIBAŞI)

Formülasyonu : Her ml Evisel Oral içeriğinde; 150 İÜ Vitamin E ve 1 mg selenyum bulunmaktadır.

Evisel Oral, su içinde kullanılan Vitamin E ve selenyum kombinasyonu esasına göre hazırlanmış olan oral bir üründür.

Farmakolojisi ve özellikleri : E vitamini biyolojik olarak antioksidan nitelikli bir vitamindir. Doymamış yağ asitlerinin (PUFA) oksidasyonunu önleyerek metabolizma için zararlı lipoperoksitlerin ortaya çıkmasını engeller. Genital fonksiyonları ve bağışıklık sistemini düzenler, hücre yaşlanmasını önleyici etki gösterir. Selenyum ise, yağ asitlerinin peroksidasyonu ile ortaya çıkan serbest radikallerin olumsuz etkilerini elimine eden glutathione peroksidaz enziminin gerekli kofaktörü konumundadır. Sinerjik etkileşimli Vitamin E ile selenyum kombine olarak kullanıldığında antioksidan özelliğin yanı sıra doku ve organların fonksiyonlarını uyarıcı etkinlik de gösterirler.

Kullanılma yerleri : Kanatlılarda karşılaşılan ensefalomalasi, kas distrofileri, eksudatif diatez, pankreatik fibrozis gibi hastalıkların tedavisinde ve bu hastalıkların önlenmesinde, normal embriyonik gelişimin sağlanmasında, fertilite ve kuluçka veriminin arttırılmasında, vitamin E ve selenyum yönünden fakir yemlerle beslenen hayvanlara ve doymamış yağ asidi oranı yüksek olan yemlerle beslenen hayvanlara destekleyici olarak, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi amacıyla, sıcak havalarda, aşılamalarda ve benzeri stres şartlarında kullanılır.

Kullanılma şekli ve dozları : Veteriner Hekim tarafından başka şekilde tavsiye edilmediği takdirde; Evisel Oral, Koruyucu olarak; kanatlılarda 1 litre içme suyuna 0.25 ml katılarak 2-3 gün süreyle içirilir. Sağaltıcı olarak da; 1 litre içme suyuna 0.50 ml katılarak 5-7 gün süreyle içirilir. Evisel Oral’ın diğer bir sağaltıcı dozu ise; 15-30 adet civciv veya pilice 1-2 ml miktarında verilir.

Ticari şekli : Evisel Oral, 100 ml bal renkli cam şişelerde ve 500 ml plastik şişelerde satışa sunulmaktadır.

EVİSOL, Toz (KARTAL KİMYA)

Formülasyonu : 100 gram suda çözünen toz karışımında; 15.000 İÜ Vitamin E ve 50 mg Selenyum bulunmaktadır.

Evisol, besin değeri olan bütün evcil hayvanlarda karşılaşılan çeşitli metabolik hastalıklar, kas distrofileri, bağışıklık sistemin yetersizlikleri ve eşemsel etkinliklerin arttırılması veya düzenlenmesi amacıyla, içme suyuna katılarak uygulanmak üzere hazırlanmış olan, E vitamini ve selenyumun dengeli kombinasyonu esasına dayanan oral bir toz formülasyondur.

Farmakolojisi ve özellikleri : Formülasyonda yer alan E vitamini hücresel düzeyde doymamış yağ asitlerinin oksidasyonunu önleyerek zararlı peroksitlerin oluşumunu durdurur. Hastalıklara karşı vücut direncini arttıran lökosit ve makrofajların korunmasında etkili olur. Ayrıca eşemsel etkinlikleri, bağışıklık sistemini düzenleyici ve hücresel yaşlanmayı önleyici etkilere de sahiptir. Diğer etken maddeyi oluşturan selenyum ise, kükürtlü amino asitlerin sentezi ve işlevleriyle yakından ilişkili olup, vücutta glutasyon peroksidaz enziminin kofaktörü konumundadır. E vitamini ile selenyumun biyolojik etkileri arasında çok yönlü etkileşimlerin olduğu bilinmektedir.

Kullanılma yerleri : Kanatlılarda; eksudatif diatez, ensefalomalasi, kas distrofileri, karaciğer nekrozu, felçler ve zehirlenme olgularına karşı koruyucu olarak ve damızlıklarda fertilitenin arttırılması amaçlarıyla kullanılır.

Kullanılma şekli ve dozları : Bu ilaç, hayvanların içme sularına katılarak içirilmek suretiyle kullanılır. Kanatlılarda; koruyucu olarak 1 ton içme suyuna 250 gram ve sağaltıcı olarak da 1 ton içme suyuna 500 gram miktarında Evisol katılır. 2-3 gün süreyle içirilir.

Ticari şekli : Evisol, 100 gramlık alüminyum folyo poşetlerde sunulmaktadır.

EVİT-SE, Toz (TOPKİM)

Formülasyonu : 1 g suda çözünen toz içeriğinde; 15 mg Vitamin E ve 0.2 mg selenyum bulunmaktadır.

Bu ilaç, besin değeri olan bütün evcil hayvanlarda karşılaşılan çeşitli metabolik hastalıklar, kas distrofileri, immun sistem yetersizlikleri ve eşemsel etkinliklerin arttırılması amaçlarıyla, E vitamini ve selenyumun dengeli kombinasyonu esasına göre hazırlanmış olan, hayvanların içme sularına katılarak verilmeye özgü toz bir üründür.

Farmakolojisi ve özellikleri : Formülasyonda yer alan E vitamini ve selenyum evcil hayvanların sağlıklı durumlarının korunması yönünden gerekli olan fizyolojik maddeler niteliğindedir. Dolayısıyla, her ikisi de önemli birer beslenme faktörüdür. E vitamini hücresel düzeyde doymamış yağ asitlerinin oksidasyonunu önleyerek zararlı peroksitlerin oluşumunu durdurur; böylece fosfolipidlerin biyolojik ömürlerini uzatır. Hastalıklara karşı vücut direncini artıran lökosit ve makrofajların korunmasında etkili olur. Ayrıca eşemsel etkinlikleri, bağışıklık sistemini düzenleyici ve hücresel yaşlanmayı önleyici etkilere de sahiptir. Vitamin A metabolizmasını olumlu yönde etkiler. Diğer etken maddeyi oluşturan selenyum ise, kükürtlü amino asitlerin sentezi ve işlevleri ile yakından ilişkili olup; vücutta glutasyon peroksidaz enziminin kofaktörü konumundadır. Aynı enzim sistemi yardımıyla şekillenmiş olan peroksitlerin parçalanmasını hızlandırır. E vitamini ile selenyumun biyolojik etkileri arasında olumlu yönde çok yönlü etkileşmelerin olduğu bilinmektedir.

Kullanılma yerleri : Kanatlılarda; eksudatif diatez, ensefalomalasi, kas distrofileri, karaciğer nekrozu, felçler ve zehirlenme olgularına karşı koruyucu olarak ve damızlıklarda fertilitenin arttırılması amaçlarıyla kullanılır.

Kullanılma şekli ve dozları : Tavuk, hindi ve piliçlerde; 1 poşet toz 15 litre suya katılarak, 15 günlükten itibaren sürekli olarak kullanılır veya 1 ton yeme 1 kg miktarında Evit-Se karıştırılarak sürekli yedirilir. Belirtilen ilaç dozları üst üste 2 gün süreyle tekrarlanabileceği gibi, 2-3 haftalık aralıklarla da verilebilir.

Ticari şekli : Evit-Se, 100 gramlık alüminyum folyo poşetlerde ve 10x1000 gramlık kutularda sunulmaktadır.

EVİT-SE FORTE, Toz (TOPKİM)

Formülasyonu : 100 gram suda çözünen toz içeriğinde; 3.000 mg Vitamin E ve 20 mg selenyum bulunmaktadır.

Bu ilaç, besin değeri olan bütün evcil hayvanlarda karşılaşılan çeşitli metabolik hastalıklar, kas distrofileri, immun sistem yetersizlikleri ve eşemsel etkinliklerin arttırılması amaçlarıyla, E vitamini ve selenyumun dengeli kombinasyonu esasına göre hazırlanmış olan, hayvanların içme sularına katılarak verilmeye özgü toz bir üründür.

Farmakolojisi ve özellikleri : Formülasyonda yer alan E vitamini ve selenyum evcil hayvanların sağlıklı durumlarının korunması yönünden gerekli olan fizyolojik maddeler niteliğindedir. Dolayısıyla, her ikisi de önemli birer beslenme faktörüdür. E vitamini hücresel düzeyde doymamış yağ asitlerinin oksidasyonunu önleyerek zararlı peroksitlerin oluşumunu durdurur; böylece fosfolipidlerin biyolojik ömürlerini uzatır. Hastalıklara karşı vücut direncini artıran lökosit ve makrofajların korunmasında etkili olur. Ayrıca eşemsel etkinlikleri, bağışıklık sistemini düzenleyici ve hücresel yaşlanmayı önleyici etkilere de sahiptir. Vitamin A metabolizmasını olumlu yönde etkiler. Diğer etken maddeyi oluşturan selenyum ise, kükürtlü amino asitlerin sentezi ve işlevleri ile yakından ilişkili olup; vücutta glutasyon peroksidaz enziminin kofaktörü konumundadır. Aynı enzim sistemi yardımıyla şekillenmiş olan peroksitlerin parçalanmasını hızlandırır. E vitamini ile selenyumun biyolojik etkileri arasında olumlu yönde çok yönlü etkileşmelerin olduğu bilinmektedir.

Kullanılma yerleri : Tavukçulukta ve diğer kümes hayvanlarında: Damızlık işletmelerinde kuluçka randımanı düşüklükleri, erken dönem embriyo ölümlerinin önlenmesi, yumurta verimi düşüklükleri, horozlarda sterilite sağaltımı, civciv ve piliçlerde hareket bozuklukları, parezis, inkoordinasyon bozukluklarının sağaltımı ve önlenmesi, kas distrofilerinin ve karaciğer nekrozu ile seyreden hastalıkların sağaltımı ve önlenmesi, eksudatif diatez durumunun sağaltımı ve önlenmesi, etlik piliçlerde karkas kalitesinin düzeltilmesi, karkas dayanıklılığının artırılması, yemlerde bulunan acılaşmış yağ varlığından kaynaklanan sakıncaların önlenmesi ve bu yoldan doğan vitamin açığının karşılanması, çoğul gerilim durumlarında vücut direncinin artırılması amaçlarıyla kullanılır.

Kullanılma şekli ve dozları : Kanatlılarda : Evit-Se hayvanların içme sularına katılarak kullanılır. Eksikliklerin karşılanması ve hastalıklara karşı koruyucu olarak 400 litre içme suyuna 10 poşet, 40 litre içme suyuna 1 poşet katılır. Hastalık görüldüğünde, kümesteki hastaları sağaltmak ve henüz sağlam görünenleri hastalığa karşı korumak için; 200 litre içme suyuna 10 poşet veya 20 litre içme suyuna 1 poşet katılarak 5-7 gün süreyle kesintisiz içirilir.

Ticari şekli : Evit-Se, 100 gramlık alüminyum folyo poşetlerde sunulmaktadır.Kıvrık Gagalılar ve Kafes Kuşları Derneği Kurucu Üyesi
34 P 003
Türkiye Kanarya ve Kafes Kuşları Federasyonu
A Sınıfı Muhabbet Kuşu ve Papağan Hakemi
0541 712 30 06
bakioglunatural@gmail.com

23 Mart 2011, 19:33:22
Yanıtla #1

Şahin GÜNGÖR

  • KIVGADER Dernek Üyeleri
  • Silver-2-Üye

  • Çevrimdışı
  • *

  • 6.115
Paylaşım için teşekkürler
ŞAHİN GÜNGÖR
https://www.facebook.com/Sahin.GNGR
sahingngr@hotmail.com

23 Mart 2011, 19:34:53
Yanıtla #2

Oğuz Koray KESKİN

  • Gümüş-1-Üye

  • Çevrimdışı
  • *****

  • 427
Paylaşım için teşekkürler..

24 Mart 2011, 09:24:01
Yanıtla #3

Ahmet ÖNDÜL

  • Gold-2-Üye

  • Çevrimdışı
  • ********

  • 1.219
Paylaşım için teşekkürler.
ONU tanıyan ve itaat eden,Zindada dahi olsa Bahtiyardır.
ONU unutan saraydada olsa.Zindandadır,Bedbahtır.
Yerli-Çekoslavak Muhabbet
Frontoza koloni

24 Mart 2011, 09:37:12
Yanıtla #4

İlker ERTÜRK

  • Bronz-2-Üye

  • Çevrimdışı
  • ****

  • 320
PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKÜRLER
KIVRIK GAGALILAR VE KAFES KUŞLARI ÜRETİÇİLERİ DERNEĞİ KURUCU ÜYESİ
MUHABBET KUŞU VE KANARYAÜRETİCİSİ  
  MURATLI AKVARYUM KUŞ EVİ
       MURATLI- TEKİRDAĞ
          0532 6560431

24 Mart 2011, 12:16:10
Yanıtla #5

elaziz2316

  • Ziyaretçi
     Paylaşım için teşekkürler.

02 Nisan 2011, 20:02:13
Yanıtla #6

Engin DUMAN

  • Gold-2-Üye

  • Çevrimdışı
  • ********

  • 869
  • Kişisel İleti
    KUŞLARI SEVİYORUMMMM
paylaşım için teşekkürler..
French Molt, sakatlık, astım,mantar vb. birer hastalık olabilir ancak asıl önemli olan öyle bir mubişe bakmayı reddedip geri veren ''HASTALIKLI ZİHNİYETTİR''

18 Şubat 2012, 19:03:15
Yanıtla #7

Habil TANTA

  • Silver-1-Üye

  • Çevrimdışı
  • *********

  • 1.940
elinize sağlık çok faydalı önemli konular.
Hisar Petshop Akvaryum Ve Kuş Galerisi
       *** AFYONKARAHİSAR ***

  http://kivgader.org/staff/habil-tanta/

          TNT Balık Üretimhanesi
              *** KOCAELİ ***

24 Şubat 2012, 09:36:16
Yanıtla #8

Yahya SAYIN

  • Silver-2-Üye

  • Çevrimdışı
  • **********

  • 2.000

Yahya SAYIN
Merkez / Antalya
Gouldian Finch, Bengal Finch, Mehringer Kanarya türleri Üretimi
0 507 469 06 06
Ant.Knr.Svn.Drn.Ü.N:172
Kıvrık gg. dr. :55
http://kivgader.org/staff/yahya-sayin/
http://www.facebook.com/profile.php?id=519672434&re

24 Şubat 2012, 14:24:49
Yanıtla #9

Ahmet SALMAN

  • KIVGADER Dernek Üyeleri
  • Silver-2-Üye

  • Çevrimdışı
  • *

  • 3.184
Paylaşım için teşekkürler
Ahmet SALMAN
0533 773 34 73 Nilüfer / BURSA
ahmetsalman@asmobilya.net
www.asmobilya.net
Şov jumbo üreticisi
insan ömrü namazsız ezan ile ezansız namaz arası kadardır.

24 Şubat 2012, 14:36:25
Yanıtla #10

Erbay KARA

  • Gold-2-Üye

  • Çevrimdışı
  • ********

  • 1.304
Paylaşım için teşekkürler
Üç kuruşluk insana beş kuruşluk değer verecek olursan eğer gün gelir aradaki iki kuruşa satar seni.

24 Şubat 2012, 14:37:31
Yanıtla #11

Emrah MUSAYIN

  • KIVGADER Dernek Üyeleri
  • Gümüş-2-Üye

  • Çevrimdışı
  • *

  • 571
Paylaşım için teşekkürler.
BURSA/YILDIRIM
Yerli,çek,show muhabbet kuşu üreticisi
Tel:0535 455 06 55

01 Nisan 2012, 00:31:51
Yanıtla #12

Nesil Sıtkı ÖZHAN

  • Yeni-1-Üye

  • Çevrimdışı
  • *

  • 18
paylaşım için teşekkürler.

01 Nisan 2012, 09:47:39
Yanıtla #13

Yasin YAVAŞ

  • Yeni-2-Üye

  • Çevrimdışı
  • **

  • 73