SİTEDE PAYLAŞIMDA BULUNMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ


Gönderen Konu: Kim Demiş KURUMA hastalığının tedavisi yok diye!!!  (Okunma sayısı 57893 defa)

0 Üye ve 9 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

31 Ağustos 2017, 19:16:50
Yanıtla #45

Halil YAKUPOĞLU

 • Yeni-1-Üye

 • Çevrimdışı
 • *

 • 8
hiç fazla düşünmeden aktif maddesi Amphoterecin b olan ilaçları kullanman gerekiyor  iki yazı üste ali toygar arkadaşla irtibata geçebilirsin  bu arada  şu anki elindeki kuşlara kür yapabilirsin 3 gün yada beş gün   

 
VET-SCHROEDER-TOLLISAN  ÖZEL ÜÇLÜ KARIŞIM   + MED. TOLLYAMİN FORTE 1000 ML


20 Eylül 2017, 04:04:13
Yanıtla #46

Serkan Atlas İNCE

 • Yeni-2-Üye

 • Çevrimdışı
 • **
 • ATLAS BİLGİSAYAR GÜVENLİK KAMERA SİSTEMLERİ

 • 72
 • Kişisel İleti
  http://www.atlasbilgisayar.net
  • ATLAS BİLGİSAYAR GÜVENLİK KAMERA SİSTEMLERİ
NOT: BU TEDAVİ UYGULANIRKEN HAYVANA;
MAMA, E VİTAMİNİ B VİTAMİNİ MULTİ VİTAMİN TAKVİYELERİ ASLA VERİLMEZ..
SAKIN OLAKİ.. ÇÜNKÜ BU İLAÇLAR AĞIR BAKTERİEL İLAÇLARDIR. BAKTERİLERİN PROTEİN SENTEZLERİNİ PARÇALARLAR ONLARI İMHA EDERLER. SİZ PROTEİN VE VİTAMİN VERİRSENİZ Bİ YANDAN BAKTERİLER ÖLÜR BİR YANDAN TEKRAR CAN VERİRSİNİZ YAPMAYIN..
Öncelikle;
Herkeze yeni sezonda, bol üretimler dilerim. Kuruma hastalığı hakkında, çok yakından ilgilenen birisi olarak size detaylı bilgiler yazmak istiyorum.

Bu araştırmalarım kesin %100 kanıtlı ve detaylı otopsi raporları ile kanıtlıdır.
Yukarıda bazı arkadaşlar tamamı ile doğru bilgiler paylaşmıştır. Türkiyede egzotik kuşlarda bu hastalığı inceleyen ve doğrulayan  doktorlarımız;
 Ozlem Ozmen Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi,
 Mehmet Haligur Cukurova Üniversitesi,
 Ahmet Aydoğan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi
.

Kuruma hastalığına neden bakteri normal bir bakteri değildir Megabakteridir. Kuşların otopsilerinde Eimeria ookist, koksidiyal organizma gibi organizmalar kurumaya neden olmuşlardır. Bu hastalık kesin tedavi edilebilir. Bu hastalığı tedavi edebilmeniz için amphotericin-B ilacı vermelisiniz. Sakın olaki Türkiyede satılan insan için kullanılan ilaçları 330 tl ye satın alarak tek doz iğneyi kullanmayın. Suda asla çözünmezler. Hayvanın böbrek ve karaciğerini boş yorarsınız.. YAPMAYIN..

Bakınız;


Yapılan araştırmada tedavi şu uygulanmıştır bakınız;
https://translate.google.com.tr/translate?sl=en&tl=tr&js=y&prev=_t&hl=tr&ie=UTF-8&u=https%3A%2F%2Fwww.researchgate.net%2Fpublication%2F281847766_The_Pathology_of_Macrorhabdus_ornithogaster_and_Eimeria_dunsingi_Farr_1960_Infections_in_Budgerigars_Melopsittacus_undulatus&edit-text=

30 gün boyunca TEDAVİ SÜRER
amphotericin-B maddesi içeren Mega plus, Mega bakteria S vs ilaçlar kullanılmıştır.
ilacı temiz edebileceğiniz birçok site vardır. İLAÇ BİRAZ PAHALIDIR..
25MG 80 DOLAR FALAN
http://www.allbirdproducts.com/newproductpages/AB10277.html
BUNUN YERİNE MEGA S kullanabilirsiniz ama mega s de 1 madde eksiktir.
http://www.thebirdcottage.com/s-megabacs.asp

Yurt dısından getirmede sıkıntı olursa yardımcı olabilirim.

amphotericin-B tedavisinin hemen ardından 3 gün boyunca hayvana baycox BAYER ilaç firmasına ait bir ilaçtır türkiyede benzerlerini bulursunuz  tedavisi yapmalısınız. AKSİ taktirde hastalık geri nükseder. Kanarya kuşu üretimi yapan dostlar bu ilacı  bilir.
Şimdi gelelim 3 günlük tedaviye koksidiyozu tedavi etmeye bunun içinse elma sirkesi suya karışım yaparak kullanmalısınız BU çok ağır kuşlar ilerlemiş hastalık döneminde yapılan 30 günlük tedavidir. KESİN sonuç verir. Bu arada bu bilim insanları özellikle şunu not geçmişler..
Antibiyotikler megabakterileri tedavide daha kötü hale getirirler bunu unutmayın kafanıza göre hayvanlara biteral vs asla vermeyin. örnek kuşunuz 500 lira? amphotericin-B 80 dolar değmezmi yurt dışından getirmeye? 25 vs 40 mg bize belki 100 kuşu tedavi imkanı verir.
Son olarak Tedavinin yapılış şekli, belgeleri, otopsi raporları türkiye detekli araştırmalar hepsi bu makalede mevcuttur.
Bakınız;
https://translate.google.com.tr/translate?sl=en&tl=tr&js=y&prev=_t&hl=tr&ie=UTF-8&u=https%3A%2F%2Fwww.researchgate.net%2Fpublication%2F281847766_The_Pathology_of_Macrorhabdus_ornithogaster_and_Eimeria_dunsingi_Farr_1960_Infections_in_Budgerigars_Melopsittacus_undulatus&edit-text=

NOT: Kurumada olan hayvanın dışkısı solunum yolu ile akciğere nuvuz ederse
ÖLÜMLE SONUÇLANABİLEN Pulmoner Osteomyelit Hastalığı yapar. Maske takmanızı öneririm.


Bakınız;
https://hastanebolumleri.blogspot.com.tr/2011/02/pulmoner-osteomyelit-hastalg.html

Bazı arkadaşlar kuruma hastalığını mama yapıyor demiş mama kuruma hastalığı yapmaz.. Bilinçsiz arkadaşlar hijyen olmayan bakım hastalık yapar. + Kuruma hastalığının %40ı hayvanın stresinden kaynaklıdır. Egzotik kuşların esaret altında olanlarının %23 ünde bu bakteri zaten vardır. Arıca e.coli bakteriside kuşlarda vardır e.colinin fazlası zarardır. Şu var üretimci mamaya aşırı protein yani yumurta vs koyarsa ki özellikle yumurta çabuk bozulur. Bir süre sonra sulandırılma ile verildiği için bakterileşmeye yani küflenmeye başlar. Benim tecrübelerime göre niye mamaya yumurta katarsınız? Yumurta cabuk bakteri üretir. Bozulur.. Kimse bana kızmasın. Kuşların dna larında yumurtalarında herzaman bakteri olma olasılığı çok yüksek bilirsiniz bıldırcın yumurtası bile çiğ içilmez. Hastalık yapar. Niye başka protein kaynağı kullanmıyoruz? Niye illaki yumurta Protein içeren doğal çok bitki özü var tohum tozu var onu koyun mamaya bu hayvanları bizler hasta ediyoruz.. Kimse kızmasın. Üretimci mamayı 2 gün bekletiyor mama bakteri üretiyor hayvan bunu tüketiyor. Hayvanda megabakterilere üreme alt yapısı hazırlanıyor. Zaten hayvanda bu megabakteri sağlıklıda bile var yani..

Umarım yararlı paylaşım olmuştur.


Amaçım reklam vs asla değil kimse yanlış anlamasın
Kuş üretimini zevk için yapıyorum zaten bu forumuda nette gezerken gördüm.
Ama cidden bilgiye ihtiyacı olan varsa arayabilir
0507 372 34 17
yada
http://www.atlasbilgisayar.net/
iletişim kısmından ulaşabilirsiniz.
Bilgisayar Teknolojisi Ve Programlama
Hobi Amaçlı Üretici
İzmir Sernofil Derneği,
35S TKF 1169
İnstagram: srknatlasince
Facebook: atlaslity
0507 372 34 17

07 Ekim 2018, 16:58:24
Yanıtla #47

Gülşah YAŞAR

 • Yeni-1-Üye

 • Çevrimdışı
 • *

 • 1
kuruma dedikleri olay candida. bir veteriner reklamını yapmış megabacteria falan demiş bakterilik bir durum değil . kuşun dilinin beyaz olması yediklerini sindirememesi bundan. fesleğen ve kekiğin iyi gelmesi de bundan . kuşumun suluğunda bu mantara rastlamasam bilemeyecektim. daha önceki kuşumu bu illetten kaybettim nice antibiyotikler kullandım banamısın demedi daha da kötü oldu sonuçta antibiyotikler mantarı etkilemiyor. candidayı yok ettiğimde inş kuşumu kurtaracağım