10 gün süren İshal

Bengi

Yeni Üyemiz
Adı
Bengi
Soyadı
Su
Merhabalar,

2 tane muhabbet kuşum var. Bir tanesinde bir haftadır hafif sulu bir ishal var ama arada dışkısız su da çıkartıyor. Son iki üç gündür de diğer muhabbet kuşumda da oldu. İlk ishal olan kuşumun kakasının rengi biraz açık yeşile döndü. Hareketleri, enerjileri yerinde, yemlerini yiyorlar. Bu süreçte ek gıda vermemeye çalıştım biraz meyve dışında. Birde iki günde bir aminostol vitamin veriyorum. Bu süreçte sulu hapşırıkları da oldu. Onun içinde dün suluklarına limon damlattım. İki gün arayla olan fotoğraflarını da ekliyorum. Bugün ve dün. Dosya isimlerinde tarihleri yazdım.

Ekli dosyalar

Bengi

Yeni Üyemiz
Adı
Bengi
Soyadı
Su
Dün ki fotoğrafları da şu şekilde. Birde bu aralar kur dönemindeler galiba. Onun da etkisi olabilir mi durumda. Şimdiden teşekkür ediyorum

Ekli dosyalar

Nescafe

Yeni Üyemiz
Adı
FURKAN
Soyadı
SAMİ
Muhabbet kuşlarında ishal durumunda vücut sıcaklığında düşme gerçekleşir.Bu sebepten kuşunuzu sıcak tutmanız,onun üşümemesini sağlamanız gerekiyor. Bağırsak parazitine karşı suluklarına hergün 3-4 damla elmas sirkesi koyun.Yem olarak ishale en iyi gelen aspur(kanaatimce).Kuşların dışkılarını düzenli aralıklarla kontrol edin.Geçmiş olsun

Bengi

Yeni Üyemiz
Adı
Bengi
Soyadı
Su
Yanıtınız için çok teşekkür ediyorum. Yapacağım söylediklerinizi. Dünde patates ve yulaf verdim. Daha iyi göründü gözüme. Yalnız internette inceleme yaparken koyu renk dışkının tehlikeli olabileceği ile ilgili bir yazı okudum. Bilginiz var mı? Dışkı renkleri ishal harici başka bir hastalığa referans veriyor mu fotoğraftakiler?

Ekli dosyalar

Femirleroğlu

https://www.instagram.com/faruk_emirleroglu/
Yönetici
Web sitesi
www.instagram.com
Adı
Faruk
Soyadı
Emirleroğlu
Yanıtınız için çok teşekkür ediyorum. Yapacağım söylediklerinizi. Dünde patates ve yulaf verdim. Daha iyi göründü gözüme. Yalnız internette inceleme yaparken koyu renk dışkının tehlikeli olabileceği ile ilgili bir yazı okudum. Bilginiz var mı? Dışkı renkleri ishal harici başka bir hastalığa referans veriyor mu fotoğraftakiler?
Öncelikle geçmiş olsun, veteriner daha iyi yardımcı olacaktır.

Tavsiye olarak Zolax X mg. kullanmanızı önerebilirim. Kursak mantarı var. Bugün yeni mesajlar içerisinde kullanımını anlattım. ORadan da bakabilirsiniz.

Geçmiş olsun.

Femirleroğlu

Yönetici
Web sitesi
www.instagram.com
Adı
Faruk
Soyadı
Emirleroğlu
Eğer isterseniz, uygulamayı aşağıda anlattığım gibi yapabilirsiniz.

Selamlar,
Öncelikle veterinere kuşu gösterebilirsiniz.

Tavsiye niteliğinde zolax X mg kullanabilirsiniz. Kursak mantarı için. X mg ilacın gramajı her bir kapsül içindir. 1lt suya 100 mg oranında uygulama yapılır. 500 ml yapacaksanız kapsülün yarısını kullanırsınız. Sadece oran için örnek verdim.

1 gün var 1 gün yok 3 gün, 1 gün var 2 gün yok 4 gün toplam 7 uygulama yapabilirsiniz.

Geçmiş olsun.

Bengi

Yeni Üyemiz
Adı
Bengi
Soyadı
Su
Teşekkür ediyorum, veterinerle iletişime geçeceğim. Kursak mantarı olduğunu dışkı renginden ve kuşun görüntüsünden ötürü mü söylüyorsunuz ?

Femirleroğlu

Yönetici
Web sitesi
www.instagram.com
Adı
Faruk
Soyadı
Emirleroğlu
Teşekkür ediyorum, veterinerle iletişime geçeceğim. Kursak mantarı olduğunu dışkı renginden ve kuşun görüntüsünden ötürü mü söylüyorsunuz ?
Selamlar,
ishal kuşlarda form yukarıdaki gibiden farklı olarak dışkı biraz daha yeşilimsi ve sıvı kısmı dışkı ile karışık oluyor. Kursak mantarında ise sindirilmemiş yem ve idrar sümüksü görünüyor. Sizin resimdeki gibi.

Bengi

Yeni Üyemiz
Adı
Bengi
Soyadı
Su
Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ediyorum. Sayenizde durumun ciddiyetinin farkına vardım. Veterinerle de görüştüm en kısa zamanda tedavisine başlayacağız. 🙏 Son olarak bir sorum olacaktı, bugün kuşlarımın tüylerinde dökülme meydana geldi, tüy döküm dönemi ile mi alakalıdır yoksa bu rahatsızlıkla alakalı bir durum mudur?

Femirleroğlu

Yönetici
Web sitesi
www.instagram.com
Adı
Faruk
Soyadı
Emirleroğlu
Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ediyorum. Sayenizde durumun ciddiyetinin farkına vardım. Veterinerle de görüştüm en kısa zamanda tedavisine başlayacağız. 🙏 Son olarak bir sorum olacaktı, bugün kuşlarımın tüylerinde dökülme meydana geldi, tüy döküm dönemi ile mi alakalıdır yoksa bu rahatsızlıkla alakalı bir durum mudur?
Muhabbet kuşları yılda 1 kere tüy değiştirler. Ancak bu ağır bir tüy değişimidir ve 15 ile 30 gün arası sürebilir. Bunun dışında kuşlar stres, hastalık ve ilaç kullanımında da tüy dökerler. Düzgün beslenme bu süreler max 15 gün sürebilir.

Yardımcı olabildim ise ne mutlu bana. Bu vesile ile mutlu seneler dilerim.