10 yumurta 10 u da boş

canpasa

Üyemiz
Adı
Ahmet Can
Soyadı
Paşaoğlu
herkese günaydın
daha önce forumlarda yazmıştım. yumurta kıran bir dişim vardı. 3 parti tüm yumurtalarını kırdı. sahte yumurta koydum neler yapmadım. ve en sonunda 4.partide 10 yumurta yaptı.yine kırar diye hiç kontrol etmedim. dün gece baktım 10 yumurtada boş?? o kuştan yavru almak için direniyorum.. bakalım problem kimde.ne dersiniz??
teşekkürler

zeki ankara

Uzman Üyemiz
Adı
Zeki
Soyadı
Mülayim
kuşun dolu veya boş olmuş bir derdi yok.tamamen zaman kaybı.benimde gümüş sülünüm var 30 tane yumurta aldım.hepsi boş erkekte dişide ekmek düşmanı yiyip içip yatıyorlar.çalışmayana ekmek yok diyecek göndereceksin.

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
ahmet çiftleştiğini gördünmü görmediysen kuşları elinden çıkarmak istemiyorsan kuşlarının eşlerini takaslama yap suçun kimde olduğunu ozaman çözersin

iletiyi yazıp gönderdikten sonra tekrar yazmak gereğini gördüm şunu soracağım 10 yumurtaya kadar yumurtalara niye bakıp kontrol etmedin boşa zaman harcadın

canpasa

Üyemiz
Adı
Ahmet Can
Soyadı
Paşaoğlu
eşleştiklerini görmedim ama çokta güzel besliyorlar birbirlerini ayrıca bu erkekle ilk parti yumurtlaması ama erkek 1 yaşının üzerinde. daha önce forumlarda konu açtığım 3 parti yumurta kıran dişim bu. hiç rahatsız etmedim tekrar strese girip kırar diye. en son baktığımda 3 yumurta varı:) altına 5 tane diğer kuşlardan dolu yumurta koydum.
(genelde benim kuşlarımda yumurtaların hepsi doludur çıkar çıkmaz belli olmuyor tabii. )

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
  Bilemiyorum, 2 tane dişi 10 tane kızgınlık yumurtası yapabilir mi ? Ama Çiftleştiklerini de görmemişsiniz.. Her ikisi de Dişi olabilir mi ?
  Son aylarda vermiş olduğunuz etkili bir ilaç tan dolayı dölsüz yumurtalar alabilirsiniz..

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
Yılmaz KURŞUN' Alıntı:
  Bilemiyorum, 2 tane dişi 10 tane kızgınlık yumurtası yapabilir mi ? Ama Çiftleştiklerini de görmemişsiniz.. Her ikisi de Dişi olabilir mi ?
  Son aylarda vermiş olduğunuz etkili bir ilaç tan dolayı dölsüz yumurtalar alabilirsiniz..
Yapar yılmaz bey...

canpasa

Üyemiz
Adı
Ahmet Can
Soyadı
Paşaoğlu
sağolun yılmaz bey.
bir bakayım kuşlar dişimi yoksa :)
su an 25 çift kuşum var sadece 2 çiftten yavru alamıyorum.(bu çift dahil )
ve genelde kuşlarım 6 -7 yumurta yapıyorlar ve en fazla 1 yumurtadan yavru çıkmıyor.bakımla ilgili problem olacağını sanmıyorum. bence dişi eşletmedi kendini . altına diğer kuşlardan 5 dolu yumurta koydum , onları baksın en azından

Ahmet SALMAN

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.asmobilya.net
Adı
Ahmet
Soyadı
SALMAN
Yılmaz KURŞUN' Alıntı:
yılmaz abiye katılıyorum

DRAHNALI

Üyemiz
Adı
Muhammet
Soyadı
Işık
benim 1 çiftimdede aynı sorun vardı 2 kuluçka'nın ikiside boş çıktı bende erkeği değiştirdim dişi 2 haftada tekrar yumurtladı şuan 4 yumurtası var ikisi dolu digerleri daha yeni onlarda dolu çıkar inşallah..

Yaşar yılmaz

Uzman Üyemiz
Adı
Yaşar
Soyadı
Yılmaz
bazı kuşlarda görüntüsü erkek hakikaten erkek olabilir ama efeminede olabiliyor bilginize