abiler sizlerden bir isteyim olcak.

KurKur

Uzman Üyemiz
Katılım
12 Mar 2010
Mesajlar
2,513
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
  Haşim bey, Üretimhaneye Kedi sokmak önerilmiyor.. 

ERGÜNAHSAP

Uzman Üyemiz
Katılım
17 Haz 2010
Mesajlar
6,100
Adı
Şahin
Soyadı
GÜNGÖR
İran kedisinin ne gibi arklı özellikleri oluyor?
 

haşimm

Yeni Üyemiz
Katılım
28 Mar 2010
Mesajlar
17
Konum
istnbul sultanbeyli
Adı
Haşim
Soyadı
Demircioglu
ne kedisi üretecem abi yav sevdiyim bir abi istedi kedi diyip geçmeyin 750 tl den başlıyor bulduk 450 tl ye zor aldık birinden)))))))))))))
 

bilaldeg

Takipçi Üyemiz
Katılım
20 May 2010
Mesajlar
187
Konum
Ankara
Web sitesi
www.fotokritik.com
Adı
bilal
Soyadı
değirmenci
Irk olarak özelliklerini çok iyi bilmesem de hatırladığım kadarıyla tüyleri oldukça bol ve kabarık oluyor ve yüzlerinin basık şekli ile çoğu insanca oldukça şirin kabul ediliyor görüntüleri, mavi-gri ve sarımsı tonlarda olanları özellikle çok seviliyor. Davranış olarak ırkın kendine has özellikleri var mıdır bilemem, kedilerle çok yakınlığım olmadı :)
 

forumfrom

Üyemiz
Katılım
21 Tem 2010
Mesajlar
27
Konum
AYDIN
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Abisi, sende böyle bi yerde öyle bir konu açmışsın ki, atasözlerini söylememek için zor tutuyorum kendimi, neyse söyleyeyim bari Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya benziyor seninki.  :D :D :D
 

efdal

Uzman Üyemiz
Katılım
4 May 2010
Mesajlar
389
Konum
İsTanBuL/ZeyTinBurnu
Adı
EfdaL
Soyadı
ÇİNKILIÇ
Karakteri: En çok tercih edilen ev kedilerinden, zeki, dost, sadık
Bakım: Oldukça bakım gerektirir; her gün düzenli olarak taranmalı/fırçalanmalı.
Rengi: Beyaz; gümüş rengi; altın sarısı; siyah; duman rengi; mavi; kızıl; krem; mavi-krem; vizon deseni
Tüy Şekli: Uzun
Çıkış Yeri: İran
Vücut Yapısı: OrtaTemel Özellikleri
Tartışmasız ilk tercih edilen ev kedisi olan Persian, aileye ve dostluğa olan tüm düşkünlüğü ve zekası ile tanınır. Ancak bakımı oldukça dikkat gerektirir.

Görünüş ve Vücut Yapısı
Yüzünün etkileyici geniş ve yuvarlak kafasının kemik yapısı tamamen yuvarlaktır. Belirgin bir girintisi olan basık burnu kısa ve kalkıktır. Gözler iri, yuvarlak ve kabarıktır.

Uçları yuvarlak hafifçe öne eğik kulakları ufaktır ve alt tarafları fazla geniş değildir. Kulaklarının alçak oturuşu kafasının yuvarlaklığını bozmaz.

Bedeni alçak ve güçlü, asla kaba sayılmayacak bir tıknazlıktadır. Kemikleri ve kütlesi ona bir armağan gibidir. Kasları neredeyse abartıya kaçacak bir biçimde yapılıdır.

Dört ayağı da kısa ve kalındır, ön ayakları düz iner. Sırtı muntazamdır, iri patileri yuvarlak ve sıkıdır. Parmakları birbirine yakındır. Kuyruk uzun olmamakla beraber gövdenin uzunluğuna uygundur. Uzun, sık ve canlı tüyleri gövdeden aşağıya akıyormuş gibi kabarık durur. Omuzlar dahil tüm beden boyunda yelelenen ve oradan aşağı göğsü ve ön ayakları kaplayan uzun kürk gibi tüylerle kaplıdır. Pati altlarında ve kulak içlerinde dolgun fırçaya benzeyen tüyler vardır.

Tüy Bakımı
Her gün muntazaman fırçalanması şarttır. çok fazla sindirilmemiş tüyler bağırsak problemlerine yol açabilir. Yumuşak bir fırçayla ve yumuşak hareketlerle fırçalanmalıdır. Eğer şartlar başka türlüsünü gerektirmiyorsa mümkün olduğunca kuru şampuan kullanılması gerekir.

Kökeni
İran kedilerinin uzun tüylü Türk Ankara kedilerinden geldiği sanılmaktadır. Her iki cins de doğulu kediler olarak tanınır. Eski İran kedilerinin Ankara kedileriyle daha yoğun ve yünsü tüylü olmalarının dışında çok az farklılıkları vardı.

İran kedileri Avrupalılar tarafından tüylerinden ötürü beğenilerek yetiştirildiler ve tüm uzun tüylü kedi yarışmalarının vazgeçilmez galipleri oldular. İran kedisinin süregelen ısrarlı yetiştirilmesi sonucunda sarsılmaz yerleri olan İngiliz ve Amerikan Shorthair'ler bile kendi ana vatanlarında tahtlarını kaybettiler.


 

forumfrom

Üyemiz
Katılım
21 Tem 2010
Mesajlar
27
Konum
AYDIN
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Çok güzeller. Aman yaklaştırma bizim mubişlere. Geçenlerde tanımadığım bir üreticinin paketleyip göndereceği ingilizlere, 5 dk içinde dal, 16 tanesini yemiş, yazık adam hem maddi hem manevi göçmüş. Birde kırma değilmiş.
 

KurKur

Uzman Üyemiz
Katılım
12 Mar 2010
Mesajlar
2,513
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
    Yerli lazımsa size ucuza tedarik edebilirim. Boy boy mevcuttur. Sarı-Beyaz (Çekinik Parçalılar), Albinolar, Siyahlar, Yeni ete düşmüş Gri-Beyaz (Baskın Parçalılar).
    Sarılar "4 al 3 öde" kampanyalı dır.
    10 yavru alana 1 tane daha önce yavru alınmış Dişi Hediye edilecektir.